כותרת
> C;
1/1
אופנה, סטיילינג ואיפור

שיעור צבעים

כרמיאלי אופנה, סטיילינג ואיפורפורסם: 11.12.17 , 09:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


משחקי קופסא הכוללים צבעים הדליקו אצלי נורה שיש מצב שהבן שלי עיוור צבעים ואחרי ויכוחים חוזרים על צבע ירוק (רעל!) שנתקבל אצלו כמו צבע כחול, הוחלט לעשות בדיקת ראיה לעיוורון צבעים. אז לאחר הבדיקה הוחלט שהילד רואה 6:6, חדות, מיקוד וללא מחלות עיניים (חמסה-חמסה) אבל הילד אשכרה עיוור צבעים! לא כ"כ הפתיע אותי אחרי אינספור משחקי הצבעים המשותפים ובתור נשמה ילדותית יצאתי מהבדיקה בעיקר משועשעת ומצחקקת כשאני משתפת את כל העולם בחדשות המסעירות שהילד עיוור צבעים.


אחרי שנרגעתי מהגילוי המשעשע התחלתי לעשות חושבים. רגע, אז מה זה אומר? שהוא לא ייהנה מהצבעוניות של העולם??? ואז כמובן, הגיעו החרדות של כל אימא יהודייה...
אז מה עושים? ומה יקרה לו? כאן התחלתי לחקור את תורת הצבע מזווית קצת שונה.

עד כמה הצבעים משפיעים על חיינו
מסתבר שהרבה. מה שמעניין שהשפעת הצבעים על המוח היא כ"כ עמוקה שאנחנו לא תמיד צריכים לראות את הצבע כדי שישפיע עלינו. בקיצור, עיוור צבעים (ומחקרים מוכיחים שאפילו עיוור מוחלט) שלא רואה את הצבע הירוק, עדיין יקבל האנרגיות שהצבע הירוק מפזר.
נרגעתי והפנמתי שהילד שלי ידע להרגיש למה מתכוונת אישה עם ליפסטיק אדום גם אם הוא לא יראה את הצבע האדום.
מדהים לגלות עד כמה הצבעים מחלחלים לאישיות שלנו ועם המידע הזה אני מאתגרת אתכן לעבור על ההופעות הצבעוניות שלכן ולבדוק האם יש דברים בגו.

צבע אדום
תכונות - צבע מרגש וממריץ, הוא מסמל כוח, אנרגיה, תשוקה, עוצמה, אומץ, פעילות גופנית, יצירתיות, ביטחון עצמי וגם סוג של תוקפנות.
שימוש בצבע - מכיוון שהצבע האדום עלול להתקבל כתוקפני, עדיף להשתמש בו במתינות. שמלה אדומה מקרינה נוכחות דומיננטית, כדאי לוותר על התאמות זהות של ליפסטיק אדום-נעליים אדומות-תיק אדום ולרכך את ההופעה עם צבעי פסטל.
איפה להיזהר - בראיון העבודה. ברושם הראשוני במקום עבודה חדש, לא מומלץ להקרין דומיננטיות מוגזמת ולוותר גם על הליפסטיק האדום.

צבע כחול
תכונות - צבע בעל סמליות של שלום ושלווה, מרגיע ומקרין אמון והרמוניה, הוא מייצג השראה ואינטואיציה גבוהה.
שימוש בצבע - הסקרים אומרים שזה הצבע המועדף על גברים אז כשאת רוצה לעשות רושם איכותי, בניגוד לאדום אפשר להפציץ בכחול בכמויות ואם את לא רוצה ליצור רושם מידי מתחנן, תסגרי עניין עם קו כחול מתחת לעין.
איפה להיזהר - כשאת חייבת להוציא לאקסית של הבן זוג את העיניים. הכחול יותר מידי פשרני ולא מתאים לקרב חתולות.

הצבע הצהוב
תכונות - צבע שמח ומעודד, משדר אופטימיות וחוסר דאגה, בעל סמליות האידיאליזם והתקווה.
שימוש בצבע - דווקא ביום מדכא ומייאש מומלץ להפגיז בצהוב. מדהים כמה הצבע הזה מייצר חיוכים ממך לסביבה ומהסביבה אליך והפסימיות תתפוגג כאילו לא הייתה שם מעולם.
איפה להיזהר - צהוב בהיר ומוגזם עלול להתקבל כמראה שקוף וחיוור, יותר מידי אופטימיות לא משתלבת בעולם שלנו להופעה מתוחכמת תכלול צבע צהוב שמח משולב עם (ולמרות) העולם הקודר שלנו.

הצבע השחור
תכונות - מכיוון שהצבע השחור לא נחשב כצבע לפי ההגדרה המדעית הוא מסמל כניעה ומופנמות. הוא מאפשר להימנע מלחשוב על צבעים ומכיוון שכך הוא מייצג סוג של שליליות אבל גם מאפשר התמזגות סביבתית.
שימוש בצבע - כשאת רוצה להיות אחת מני רבות וליצור תחושה של קבלת סמכות. לא סתם השמלה השחורה היא פריט חובה בארון.
איפה להיזהר - יותר מידי שחור מייצג חסימה רגשית גדולה ויוצר דיסטנס חברתי. מומלץ ואפילו חייב לדעתי, לשלב עם עוד צבע ואפילו קטנטן.

הצבע הלבן
תכונות - הצבע הלבן מעיד על שלמות, יש לו אפקט של טוהר וחיוביות אינסופית. באופן טבעי הוא מעיד על ניקיון ורעננות ומייצר אמונה הדדית.
שימוש בצבע - זה צבע להתחלות חדשות, ממש כמו לכלה ביום חופתה. כשאת רוצה ליצור רושם בתולי ותמים, הצבע הלבן הוא הפתרון המושלם.
איפה להיזהר - דבר ראשון, כשאת הולכת לחתונה. שימי לב! בחתונה יש רק מושלמת אחת וזאת הכלה! אל תעשי פדיחות לכל החיים. בנוסף, המושלמות של הצבע הלבן עלולה להשפיע כאפקט טרחני ומעיק, משהו בסגנון ה"עוד פעם זאתי שחושבת שהיא מושלמת"... אם את לא מתחתנת עדיף לטובתך שתשלבי את הלבן עם צבעים נוספים.
 
שיהיה לכן שבוע רב גוני!
 

לפייסבוק של מורן

לאתר של מורן 
א
ו חייגו 
072-3925393