כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

עמותת פעמונים עם 5 כללים אם הבנק מציע לקחת הלוואה

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 08.11.17 , 09:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


5 כללי אצבע על: מסגרת האשראי מוצתה והבנק מציע לקחת הלוואה
מה עושים כשמתקשרים מהבנק ומציעים לכם לקחת הלוואה לסגירת המינוס?
חשוב לדעת:
אתם מתנהלים לא נכון כלכלית ומוציאים יותר ממה שאתם מכניסים. הגדלה חוזרת ונשנית של מסגרת האשראי לא תסייע לכם בפתרון הבעיה. עליכם לבנות תכנית הבראה שתאפשר לכם לחיות מהכסף שיש לכם ולטפל בהסדרת החובות.
לפי תקנות בנק ישראל נאסר על הבנקים לאפשר חריגה ממסגרת האשראי, ועל כן באפשרותם להגדיל את מסגרת האשראי או להמיר אותה בהלוואה מוסדרת.
מינוס הוא ההלוואה הלא מוסדרת היקרה ביותר שיש!
מה יש לעשות:
לפנות אל הבנק ולבקש הגדלה זמנית של מסגרת האשראי, תחומה בסכום ובזמן, שנותנת מרווח פעולה. יש לעדכן את הבנק שהמשפחה התחילה בתהליך הבראה ולשתף את הבנק בצעדים שכבר ננקטו.
לבצע עצירה מידית של כל התשלומים שאינם תשלומי חובה על מנת להימנע מהחזרה של תשלומי משכנתה, שיקים והוראות קבע. לעתים יש אפשרות לגרייס (דחיית תשלום) במשכנתה לחצי שנה או לשלושה חודשים.
לבחון מידית חלופות אשראי זולות יותר (הלוואה ממשפחה, מחברים, מקרנות השתלמות וכד') לתקופת ביניים, עד לבניית תכנית הבראה כוללת.
אם הבנק מסרב להגדיל זמנית את מסגרת האשראי, יש לבקש הלוואה עם דחיית התשלומים לתקופה קצרה, תוך תיאום ציפיות כי במועד פדיונה תידרש הלוואה קבועה להסדרת החובות.
אם כל ההצעות האלו לא מתאפשרות, יש לבקש את דחיית התשלומים מהספקים ומהגורמים אשר אמורים להפקיד את השיקים ותשלומי המשכנתא שעתידים לחזור.
עמותת פעמונים מקיימת ברחבי הארץ,  ובכרמיאל קורסים וסדנאות להתנהלות משפחתית נבונה ואחראית.
הקורס הבא בכרמיאל עתיד להיפתח ב- 4/12/17. אם גם אתם לא גומרים את החודש, או שקועים בחובות עד צוואר, הירשמו בפעמונים לקורס הבא, בלחיצה על קישור זה.
ההשתתפות אינה כרוכה בתשלום, אך היא כרוכה במחויבות אישית ומשפחתית.