כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

ניכיון צ'קים מסחריים לעסקים קטנים ובינוניים

כרמיאלי נדל"ן וכלכלהפורסם: 24.11.17 , 11:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


ניכיון צ'קים הוא דבר אשר מוצע הן לאנשים פרטיים והן עבור חברות או עסקים שונים. פעולת ניכוי צקים, היא פעולה המאפשרת לאדם או חברה אשר קיבלו צקים דחויים, לקבל את הסכום הרשום בצק הדחוי בו במקום. בגין פעולה זו הן בבנקים והן בחברות חוץ בנקאיות גובים עמלה אולם, מדובר בפעולה אשר משתלמת לעיתים עבור אנשים פרטיים ובמרבית המקרים עבור עסקים קטנים או בינוניים. ניכיון צ'קים מסחריים הוא דבר אשר ניתן לבצע הן בבנקים השונים והן אצל חברות חוץ בנקאיות העוסקות בתחום. חשוב לבחור בקפידה היכן לנכות את הצ'קים, באופן אשר יסב לעסק את האפשרות לעשות זאת בצורה נוחה, קלה ומהירה ולהרוויח מכך.

מדוע כדאי לעסקים בינוניים וקטנים לבצע ניכיון צ'קים מסחריים

בעוד שלעסקים גדולים, לא פעם צ'קים דחויים אינם יפגעו בתזרים המזומנים השוטף של החברה ולכן לא תמיד הם יזדקקו לניכיון צקים מסחריים, הרי שלעסקים קטנים ובינוניים, יש חשיבות רבה לביצוע פעולה זו מסיבות שונות:
1.      עסקים קטנים מבינים כי בכדי ליצור קהל לקוחות קבוע ויציב עבור העסק וכן, למשוך אל העסק באופן תמידי לקוחות חדשים, יש צורך להציע ללקוחות השונים אפשרויות תשלום אטרקטיביות על מוצרי העסק או על שירותיו. מכיוון שלא מעט אנשים מחפשים אחר רכישת מוצרים או קבלת שירותים בתשלומים דחויים, הרי שכאשר עסק מציע אופציה לרכוש בתשלומים דחויים, הוא עסק אשר יבחרו בו לא מעט לקוחות. ניכיון צקים של חברה או של עסק, מאפשר לעסק להעניק ללקוחות שלו אופציות שונות לתשלומים דחויים עבור שירותים או מוצרים של העסק ובכך מאפשר לו לצבור לקוחות ולהגדיל קהל לקוחות
2.      עסקים קטנים ובינוניים אשר דורשים תזרים מזומנים נוח ושוטף לעסק, עבור קניות מספקים  תשלום משכורות ועוד, נפגעים מכך שהלקוחות שלהם אינם משלמים על המוצרים או השירותים אותן הם רוכשים במזומן ולכן, ניכיון צ'קים מסחריים מאפשר לכל עסק לקבל תזרים מזומנים נוח לעסק, על אף שהלקוחות שבו אינם משלמים לו במזומן
3.      עסקים קטנים ובינוניים הם עסקים אשר דורשים מרחב תמרון רב, הן מול הלקוחות שלהם והן מול הספקים שלהם. ניכיון צקים מאפשר לכל בעל עסק קטן או בינוני לתמרן בצורה הנכונה בינו לבין לקוחותיו ובינו לבין הספקים מולם הוא עובד.
4.      ניכיון שיקים הוא דבר אשר בכוחו להעניק לכל עסק קטן  או בינוני את האפשרות להצליח בגדול ולכן, על אף שמדובר בפעולה אשר גובים עליה עמלה קבועה, כדאי ורצוי להשתמש בה.