כותרת
> C;
1/1
כרמיאל

הרכב נתקע - מה עושים?

כרמיאלי כרמיאלפורסם: 27.02.18 , 15:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


נתקעת עם האוטו באמצע הכביש, הדרך או הרחוב? האוטו נכבה פתאום, ואתה פשוט תקוע באמצע שום מקום? קח אוויר, הכתבה הזו זה בדיוק מה שאתה צריך עכשיו (וחוץ מזה, ממילא אין לך שום דבר אחר לעשות עכשיו).

דבר ראשון: אל תיכנס לפאניקה!

נתקעת עם האוטו, זה קורה לרוב האנשים לפחות פעם אחת, ולרוב גם יותר. אל תילחץ, תנשום עמוק ותזכיר לעצמך שאתה לא תהיה תקוע שם לעולמים.

נסה למצוא מקום לא בולט ולא מסוכן

אם האוטו לא כבוי לגמרי ויש לך אפשרות לנווט אותו אל עבר השוליים, עליך למצוא כל דרך לעשות זאת. לעמוד באמצע הכביש בלי יכולת לזוז – לא רעיון כל כך טוב.

נסה לבדוק מה הבעיה

לפני שאתה קורא לגרר, תנסה לחשוב, האם כבר קרה לך משהו דומה בעבר, שהצלחת להתגבר עליו ולהתניע את האוטו? אתה מכיר את האוטו שלך יותר מכולם, נסה לחשוב מה היה עלול להשתבש, והאם יכול להיות שיש לך אפשרות לפתור את הבעיה.

כללי בטיחות ליציאה מהאוטו

לבש את האפוד הזוהר, בדוק שהכביש פנוי, צא מהרכב והצב משולש אזהרה מאחורי הרכב שלך, כדי שהנהגים האחרים יראו מרחוק שיש בעיה ושהם צריכים לפנות לנתיב אחר. חזור לרכב שלך, ואם אפשרי הדלק היבהוב כפול. מעתה ועד שהגרר מגיע, אין לך שום סיבה לצאת מהאוטו. זה מסוכן ומיותר.

לפני צריך לפנות?

אם היית מספיק חכם כדי לעשות ביטוח מקיף לרכב שכולל גם שירותי גרר, אין לך בכלל מה לדאוג או לחשוב יותר מדי. אתה מצלצל ישירות לגרר שרשום בפוליסת הביטוח שלך, שאותה (מקורית או עותק) אתה אמור לשמור בתא הכפפות שלך ברכב באופן קבוע. כמבוטח לא אמורה להיות לך שום בעיה, זה לא משנה אפילו מה הסיבה שבגללה אתה מזעיק אותם ולמה נתקעת. מהרגע שאתה מזעיק אותם, עליהם להגיע בתוך איקס שעות. במידה ואין לך ביטוח מקיף לרכב, או שהביטוח שלך מסיבה כלשהי לא כולל גם גרר, תיאלץ לשלם לגרר באופן עצמאי. בוא נגיד את זה ככה, בטוח שבחידוש הבא אתה תכלול גם סעיף של גרר.

מה עושים אחרי שקוראים לגרר?

קודם כל, אתה לא חייב לחכות לגרר. אם אתה לא תקוע באמצע הכביש, אתה יכול להגיד לחברה ששולחת את רכב החילוץ איפה אתה עומד, להסתיר את המפתח (לרוב על הגלגל), ולנסוע משם באמצעות טרמפ או מונית. במידה ואתה חייב להישאר באוטו ולחכות, תצטרך להפיג את השעמום שלך איכשהו. זה הזמן להיכנס לכל ההודעות "וואטסאפ" של קבוצת כיתה א', של ההתעמלות, של החבר'ה ושל המשפחה המורחבת. אופציה אחרת היא להיכנס למיילים, לעבור מייל אחרי מייל ולקרוא בתשומת לב את כל ההודעות שלרוב אתה מדלג מעליהן (מסתבר שוועד הבית שלך שולח בכל שבוע מייל. וגם האיגוד המקצועי שלך). אתה יכול להיכנס לאתרים שמציעים משחקים און ליין (אם יש לך ילדים, סביר להניח שכבר מותקנים אצלך בפלאפון משחקים כמו פאן ראן, ריידר, סן בוקס או כל משחק אחר) - רק זהירות כי הם ממכרים בטירוף. נשארה לך בטרייה בפלאפון? מעולה. זה הזמן לצלצל לכל הסבתות והדודות שתמיד מצלצלות אליך כשאתה או במשחק כדורסל, או באמצע ישיבה.

ודקה אחרי שהגרר מגיע...

סוף סוף הגרר הגיע? מזל כי עוד רגע כבר היית מקיים סיאנס ומקים לתחייה את הסבתא רבא שלך, עד כדי כך שכבר לא נשאר לך עם מי לדבר. כמובן שאתה נוסע עם הגרר חזרה לעיר מגוריך, שם סביר להניח ממוקם המוסך שלך. אם השעה מאוחרת והמוסך כבר סגור, נהג הגרר ישאיר את הרכב שלך ליד המוסך ויטפלו בו למחרת בבוקר. אם המוסך פתוח, האוטו יתקבל לטיפול, אבל סביר להניח שלא תקבל תשובה מיידית לגבי מה בדיוק התקלה, לפני שהוא ייבדק באופן יסודי. במידה ועשית ביטוח מקיף איכותי, תובל על ידי נהג ישירות מהמוסך לחברת השכרת רכב, שם תוכל לבחור רכב חלופי למשך התקופה שבה הרכב שלך יהיה במוסך. במידה ולא, כנראה שתצטרך להתנייד באוטובוסים ובמוניות במשך הימים הבאים – או להשכיר רכב חלופי על חשבונך.