כותרת
> C;
1/1
סטיילינג ועיצוב הבית

הקשר בין זוגיות לחדר השינה שלכם

כרמיאלי סטיילינג ועיצוב הביתפורסם: 23.03.18 , 11:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


החדר הכי חשוב בבית הוא זה שאליו אתם נכנסים מדי ערב עם בני הזוג שלכם. אבל מתי בפעם האחרונה סידרתם אותו, מה אתם יודעים על הקשר בין מיקום המיטה לבין רומנטיקה ומה אפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים? הנה כל התשובות

אדם ממוצע מבלה מעל שליש מחייו בשינה. כאשר מוסיפים לנתון הזה את הרגלי הפנאי והרומנטיקה של בני זוג ואת משך הזמן שלוקח לנו להתעורר בבוקר, מבינים למה מדובר בחדר הכי חשוב בבית. חדר השינה הוא המקום היחיד שבו אנו מרשים לעצמנו לבלות רגעים אינטימיים, להירגע ולנוח. זו סביבה סטרילית שאליה האורחים בדרך כלל לא נכנסים ובה אנו נמצאים רק עם בני הזוג.
מצד שני, רובנו מקדישים תשומת לב לעיצוב החללים שמיועדים לאירוח ולכן דווקא החדר הזוגי נשכח ונזנח. הפתרון הוא לעצב את החדר באופן שישדר אהבה, שלווה ורוגע וכמובן לנצל את השהות הארוכה בהו על מנת לחזק את הזוגיות.

הכל סובב סביב המיטה

המיטה היא הרהיט הדומיננטי ביותר בחדר השינה שלכם. גם בלי להרחיב יותר מדי על הקשר בין המיטה לזוגיות בריאה, אפשר לומר שהיא אמורה למלא את הפונקציה המרכזית בחדר ולכן מומלץ שהיא תהיה עשויה מעץ חזק. כמו כן, כדאי שלמיטה יהיה ראש מיטה יציב לתמיכה מרבית. אפשר לקנות ראש מיטה יחד עם המיטה או להזמין אותו אצל נגר לפי מידה ועיצוב מועדף.
המיקום האידיאלי אמור לאפשר לכם לראות את הדלת כאשר אתם שוכבים. מנגד, לא מומלץ לישון בקו ישר מול הדלת או כאשר הרגליים פונות אליה וזאת מטעמי פאנג שווי: בכפות הרגליים שלנו יש לפי התאוריה הזו הרבה מרכזי אנרגיה, אז כאשר הצ'י שנכנס מהדלת פוגש אותם עלולה המנוחה שלנו להיפגע.
עוד המלצה לגבי מיקום המיטה היא לא לישון מתחת לחלון. מחקרים מראים ששינה מתחת לחלון פוגעת באיכות השינה בגלל רעשים, תאורה ותחושה של חוסר פרטיות. במידה ואין ברירה, ניתן לתלות חלון מאסיבי שיספק את האינטימיות הנדרשת לזוגיות שלכם.
הנטייה שלנו להזניח את חדר השינה כי אף אחד חוץ מאתנו לא רואה אותו עלולה לגרום להצטברות של חפצים, בגדים ופריטים מיותרים. את זה כדאי למנוע תוך כדי שמירה על סדר וארגון בחדר השינה ואפשר לעשות זאת באמצעות מיטה עם ארגז מצעים. כמו כן, כדאי לבדוק אחת לכמה שבועות מה יש במגירות השידה ליד המיטה ולפנות כל דבר שמחבל בהרמוניה. הטיפ האחרון בהקשר הזה הוא לסדר את המיטה מדי בבוקר וכך להרגיש כמו בבית מלון כאשר מגיעים לרגע המפגש עם בני הזוג בשעות הלילה.

כך נראה חדר שינה שמחזק את הזוגיות

זוגיות היא עבודה קשה שדורשת מכם סבלנות, הקצאת משאבים והמון אנרגיה. במקביל, רצוי שחדר שינה, המקום שאליו אתם נכנסים כדי להירגע ולנוח יהיה מעוצב בצורה כזו שתחזק את הזוגיות ולא תפגע בה. עיצוב נכון ימנע קונפליקטים ויאפשר לכם לחזק את הזוגיות הקיימת בלי לוותר על מה שחשוב לכל אחד מבני הזוג באופן אישי.
הכי חשוב שהמיטה תהיה במרכז החדר על מנת ששני בני הזוג יוכלו לגשת אליה משני הצדדים. אם זה לא אפשרי בגלל היעדר מקום, האלטרנטיבה היא לנסות לדאוג למיטה פחות רחבה או לחילופין להקטין ארונות ורהיטים אחרים.
יש גם המון דברים קטנים שיעשו שינוי גדול בהתאמה של חדר השינה לצרכים שלכם. ראשית, שלבו את יסוד האש בזוגיות באמצעות מספר זוגי של נרות ושימוש בצבע אדום או בורדו. שנית, חזקו את התקשורת עם שיחות טובות מדי ערב ונסו ליצור תחושת רכות וביטחון בעזרת הוספת כיסוי מיטה וכריות. הקפידו לאוורר את החדר על בסיס קבוע, הבעירו קטורת או נרות ריחניים ואל תתביישו לנגן מוזיקה נעימה על רקע תאורה רכה.
מומלץ להרחיק מכשירי חשמל מהחדר כי הם משפיעים גם על השינה וגם על הזוגיות. חדר השינה מיועד למנוחה, שינה ורומנטיקה ואחרי שתפנו את הטלוויזיה או המחשב תגלו שנשאר לכם הרבה יותר זמן לדברים החשובים בחיים. אם ניסיתם לפנות את מכשירי החשמל אבל הרגשתם קושי מיוחד, הקפידו לפחות לנתק אותם מהחשמל בזמן השינה.

איזה עיצוב מתאים לכם?

על טעם וריח אין מה להתווכח ובעיצוב חדרי שינה יש הרבה מקום לביטוי אישי. אתם יכולים לבחור איפה להציב את המראה, איך לצבוע את הקירות והיכן לתלות תמונות. במקביל, קחו בחשבון שלכל פריט יש אנרגיה אחרת והסוד הוא לבחור סגנון עיצוב בהתאם לשאר הדיירים ובני המשפחה.
סביר להניח שתרצו לעצב את חדר השינה באמצעות תליית תמונות. לפי הפאנג שווי אמנם לא טוב לתלות בבית תמונות של אישה לבד, אך תמונות של אישה שמחה הן בהחלט פתרון מבורך. כמו כן, תמיד אפשר לשלב בתוך חדר השינה תמונות רומנטיות של בני הזוג כדי להזכיר למה בכלל שווה להם להתאמץ.