כותרת
> C;
1/1
לימודים

מרכז כרמיאל על-יסודי של 'חינוך לפסגות' - חביב הקהל בתחרות חדרי בריחה

כרמיאלי לימודיםפורסם: 17.05.18 , 09:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


מרכז כרמיאל על-יסודי של עמותת 'חינוך לפסגות' זכה בקטגוריית חביב הקהל בתחרות חדרי בריחה ארצית של ארגון "מונא"

אתמול (שלישי) התקיימה בבית דני בת"א תחרות חדרי בריחה לקבוצות בני נוער מרחבי הארץ, בהן גם קבוצת חניכי וחניכות מרכז 'חינוך לפסגות' כרמיאל על יסודי. בתחרות, שיזם ארגון "מונא", השתתפו כ-50 קבוצות מרחבי הארץ, והתחרו ביניהן על תכנון, בנייה והקמת חדר בריחה.
 צוות השיפוט, בראשותו של אסף ברימר מנכ"ל ומייסד מונא, הכריז על הזוכים בקטגוריות השונות, ומרכז 'חינוך לפסגות' כרמיאל על יסודי זכה במקום הראשון בקטגוריית חביב הקהל!

התחרות היוותה למעשה את שיאו של חוג חדרי בריחה שהתקיים במרכז העמותה לאורך השנה, במסגרתו לומדים החניכים לכתוב חידות, לתכנן באופן יצירתי משחק עם ערכי חשיבה ולימוד גבוהים ולייצר שיתוף פעולה לטובת מטרה משותפת. 
 
 חניכי כרמיאל על יסודי בנו במהלך השנה "ערכת בריחה", אותה שכללו אותה לכדי חדר בריחה שלם בנושא "זירת פשע", המורכב מחידות מגוונות בדרגות קושי שונות מעולמות המתמטיקה, פיזיקה, מדעים, הנדסה וחומרים נוספים שלומדים החניכים במסגרת התכנית החינוכית של העמותה.
 
כל קבוצה קיבלה חדר, אותו הכינה מבעוד מועד כחדר הבריחה שלה, המותאם לנושא ולחידות שבנתה. שופטי התחרות התנסו בחדרי הבריחה השונים ובחרו את הזוכים. 
את הבחירה בחדר הבריחה של מרכז 'חינוך לפסגות' כרמיאל יסודי כחביב הקהל נימקו השופטים ביצירתיות, תכנון מוקפד ושיתוף פעולה.
 
לאחר שבנו את חדר הבריחה, ראו החניכים שמדובר למעשה בדרך מקורית ומהנה להתכונן לבחינת הבגרות במתמטיקה שצפויה בשבוע הבא, ולחזור על החומר הנלמד תוך כדי משחק מאתגר! החניכים מקווים לאמץ את הרעיון ולהעבירו הלאה.
אולי יעניין אותך גם
כרמיאל , בצפון : מעצימים את מנהיגות בני הנוער , מופת לאזרחות קהילתית פעילה, תרומה , מעורבות ונתינה שלא על מנת לקבל פרס


כרמיאל, הצפון : מדריכי של''ח צעירים ( משצי''ם ) בכשרה תלת יומית במדבר יהודה ובמצדה במסגרת 'חוויית מסע'


כרמיאל , בצפון : מקדמים יעד להעלאת שיעור הזכאים לתעודת בגרות ולתעודות הסמכה טכנולוגיות והגדלת מספר הלומדים בכיתות י"ג-י"ד


כרמיאל, בצפון : מאות תלמידים מתמחים בלימודי טכנולוגיה עם פרקטיקום והתנסות מעשית


קיבוץ המחנכים הראשון בכרמיאל


בבית ספר כרמים אומרים תודה למורים


כרמיאל ,מנהלת המחוז באיגרת ליום המורה התש''ף שחל היום : המורים הם הכלי החשוב והיקר ביותר שקיבל לידיו את המשאב האנושי החשוב והיקר ביותר , ילדי ישראל , כדי לחנכם וללמדם דעת וטוב


כרמיאל, בצפון: מאות מנהלי על יסודיים בכינוס על חינוך פונה עתיד


כרמיאל , בצפון : עשרות תלמידים נהנים משירותי הי''לה : השכלת יסוד לימודי השלמה