כותרת
> C;
1/1
לוח
אירועים

"צלילי המוסיקה" בהיכל התרבות כרמיאל

כרמיאלי פורסם: 19.03.19 , 17:30מיקום: היכל התרבות כרמיאלהיכל התרבות כרמיאל
"צלילי המוסיקה" וההצלחה בעולם

תרגום : אבי קורן בימוי : ארתור קוגן כוריאוגרפיה : אלדר גרויסמן

"צלילי המוסיקה", מאת רוג'רס והמרשטיין, נחשב לאחד ממחזות הזמר הפופולריים של כל הזמנים.

עלילת המחזמר, המבוססת על ספרה האורטוביוגרפי של מריה פון טראפ, "The von trapp family singers" מתרחשת באוסטריה בצל ההשתלטות הנאצית בשנת 1938.

בשנת 1949 פרסמה מריה את הספר אודות קורותיהם של זמרי משפחת פון טראפ – “The story of the Trapp family singers” . זכויות הספר נמכרו בשנת 1956 לחברה גרמנית שצילמה את הסרט Die Trapp Familie”". חברת הסרטים "פארמונט" קנתה את הזכויות והתכוונה לעשות גרסה אנגלית לסרט. הסרט אמור היה להיות מלווה בשירי עם אוסטריים. הבמאי שנשכר על ידי חברת ההפקות החליט להפוך את הסרט להפקה בימתית. להפקה הצטרפו ריצ'רד רוג'רס נלחן) ואוסקר המרשטיין (מילים) שכתבו שירים מקוריים למחזמר, במקומם של שירי העם האוסטריים.

המחזמר "צלילי המוסיקה" עלה לראשונה בברודוויי בנובמבר 1959, בכיכובם של מרי מרטין ותיאודור ביקל. המחזמר היה ללהיט: הוא הופיע 1,443 פעמים, וזכה בשמונה פרסי טוני.

בשנת 1960 רכשה חברת "פוקס המאה ה – 20" את הזכויות של "צלילי המוסיקה" והחליטה להפכו לסרט. התסריטאי היה ארנסט לימן ("המלך האני"), והבמאי היה רוברט וויז. לתפקיד של מריה נבחרה שחקנית אנגלייה צעירה בשם ג'ולי אנדרוז, שסיימה לא מכבר את צילומי הסרט "מרי פופינס". לתפקיד של קפטן פון טראפ לוהק השחקן האנגלי כריסטופר פלאמר. לפלאמר, שהירבה להופיע במחזות שייקספיריים על במות לונדון, היה זה התפקיד הראשון בקולנוע.

בסוף שנת 1962 לאחר הכנות ארוכות, החלו הצילומים. חלק מהצילומים התקיימו בזלצבורג, אוסטריה, וחלקם באולפנים בארצות הברית.

הסרט יצא לאקרנים בתחילת 1965 והפך מיד להצלחה קופתית ענקית. הוא היה מועמד לעשרה פרסי אוסקר, וזכה בחמישה, כולל פרס הבמאי הטוב ביותר ופרס הסרט הטוב ביותר. "צלילי המוסיקה" נחשב כאחד הסרטים האהובים ביותר בכל הזמנים, לא מעט בזכות השירים הנפלאים של הצמד רוג'רס והמרשטיין.

העלילה מתרחשת בעיר זלצבורג שבאוסטריה .מריה היא נזירה מתלמדת צעירה ותוססת. היא אינה מצליחה לעמוד במטלות הנוקשות של המנזר ומבלה את ימיה בהרים ובשירה .אם המנזר החליטה לשלוח אותה להיות אומנת לשבעת ילדיו היתומים מאם , של קפטן גיאורג פון טראפ.

קצין בחייל הים האוסטרי, מנסה לחנך את ילדיו ברוח הצבא. הוא אדם נוקשה וקפדן ואינו מכניס לביתו מוזיקה ושמחה.

מריה, עם שמחת החיים שלה, מצליחה לכבוש את לבבות הילדים והבית הופך להיות שמח כשמוזיקה נשמעת מכל עבר.

הקפטן העומד להינשא לאשת חברה עשירה מוינה, הברונית אלזה שרר, מתאהב במריה, מבטל את אירוסיו ונושא לאשה את מריה הצעירה.

בינתיים הנאצים משתלטים על אוסטריה וכחלק מהאנשלוס דורשים מהקפטן להתגייס לשורותיהם ולפקד על אחת מאניותיהם.

הקפטן פון טראפ, שאינו מסכים עם מדיניות הרייך השלישי, בורח עם מריה והילדים מיד בתום הופעה בפסטיבל זלצבורג, בה הם זוכים במקום הראשון.

רגע לפני שהגבול נסגר מצליחה המשפחה לברוח ונמלטת ברגל בהרים לשוויץ.


תאריך:
שלישי, מרץ 19, 2019 - 17:30
כתובת:
היכל התרבות כרמיאל
טלפון:
072-3925348
להזמנת כרטיסים