כותרת
> C;
1/1
לימודים

כרמיאל : נערכים להעצמת פעילות תנועות הנוער בעיר

כרמיאלי לימודיםפורסם: 21.11.18 , 10:39ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


'מחוז הצפון מתכוון ונערך להעצים ולמנף את פעילותם של תנועות וארגוני הנוער בכרמיאל במסגרת היעד המחוזי שעניינו :התנדבות , נתינה ותרומה לקהילה , וזאת , בשיתוף הרשות המקומית.  
 
תנועת נוער היא גוף חינוכי המסייע בפיתוח ובשימור ערכים חברתיים וממלכתיים. התנועות והארגונים מחנכים להכלה ולסובלנות , להזדהות עם תוכנה של מגילת העצמאות ועם ערכיה של מדינת ישראל ובכלל זה : כיבוד זכויות האדם וכן תרבותו והשקפתו של הזולת.
תנועת נוער תורמת לקהילה שהיא פועלת בה ומחנכת להעצמת החניך כפרט וכחבר בקבוצה.
תנועת נוער היא ארגון לחינוך לא פורמלי שיש לו "אני מאמין" מוגדר וחבריו ("חניכים") באים אליו מתוך בחירה.
תנועות הנוער מספקות כר נרחב להתנסות של בני נוער באתגרים ובעשייה מגוונת, המפגישה אותם עם האידיאולוגיה התנועתית, עם הקהילה שבה הם פועלים ועם חבריהם לקבוצה . בעיני, לתנועות הנוער חשיבות חינוכית , חברתית , קהילתית וערכית מסדר גבוה ' .
 
כך , מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון .  
 
בכרמיאל  פעילים למעלה מ 1500 חניכים ובני נוער בתנועות וארגוני נוער ובהם : הצופים , השומר הצעיר , הנוער העובד והלומד , בני עקיבא , אריאל , מדצי'ם , כנפיים של קרמבו , בנות בתיה , נוער מד'א , אחרי , נועם ושאקל , מציין דובר המחוז , דויד גורלי .
 
בצפון יש כ 60 אלף בני נוער דוברי עברית וערבית שהם חניכים בכל קשת התנועות וארגוני הנוער ב 93 רשויות הפרושות בארבע כנפי המחוז . המשרד מתקצב את הפעילות הארצית בתחום זה בכ 100 מיליון ש'ח לשנה , מזה כ 15 מיליון ש'ח מוקצים לצפון .
 
ואלה המטרות והערכים של תנועות הנוער :
 
הזדהות עם עקרונות מגילת העצמאות
מעורבות, אחריות ומחויבות חברתית קהילתית - חינוך למחויבות חברתית, קבלת משימות חשובות למעגלים החברתיים שהפרט משתייך אליהם ופועל בהם ועידוד הסולידריות עם מעגלים חברתיים אלו (למשל: רשות מקומית)
כבוד , סובלנות לאחר, לשונה, כפרטים וכקבוצות - חינוך לכבוד לאדם, לחירותו, לתרבותו ולשונותו, וחיזוק התחושה של פרטים בחברה כי הם מוכלים בה ואינם מנודים ממנה
חינוך להפעלת חשיבה ביקורתית ולמוכנות ולהיערכות לשינוי
מימוש עצמי חברתי ואישי - תנועות הנוער מודעות לצורך להפגיש את הפרט עם מגוון של הזדמנויות ומצבים שבאמצעותם הוא יכול להכיר ולהפעיל חלקים שונים באישיותו, כפרט וכחבר בקבוצה, להפגין את כישוריו ולתרגל מילוי תפקידים אישיים וחברתיים שאינם זמינים בעבורו במסגרות חינוכיות אחרות.
תיכלול פעילות : אברהם בן שושן , מנהל מינהל ח'ן צפון ומפקח ח'ן ד'ר אורלי ירוסלבסקי וזוהר ביבר .