כותרת
> C;
1/1
לימודים

כרמיאל: מאות ילדי גנים ותלמידי א-ג בבתי הספר של חנוכה תשע'ט

כרמיאלי לימודיםפורסם: 03.12.18 , 09:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "משרד החינוך משלים את המעטפת הרחבה שהוא מעניק לתלמידים בשעות הפנאי.
לאחר שתכנית "בתי הספר של החגים" נחלה הצלחה גדולה בפסח, נערכנו  להמשיך אותה גם בחנוכה. בימים הקרובים הילדים בגנים ובבתי הספר יגיעו אל מוסדות החינוך וייהנו מפעילות חינוכית עשירה, מהנה ואיכותית.
למעשה,"בתי הספר של החגים" מצטרפת למערך שלם של תכניות שהמשרד מוביל במהלך השנים האחרונות להעמקת התוכן החינוכי של התלמידים בשעות הפנאי; הצהרונים, תנועות נוער, ארגוני נוער ו"בתי הספר של החופש הגדול" מהווים היום תשתית ענפה להעשרת הידע של התלמידים, ושדה חינוכי חשוב לפיתוח של מיומנויות רבות, בהן שותפות, למידה עצמית ויצירתיות. אין ספק שלאלה יש תרומה חשובה בפיתוח דמותו של בוגר מערכת החינוך במאה ה- 21'".
 
מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון :'באמצע השבוע הזה יפתח במחוז הצפון מפעל בתי הספר של חנוכה.
מדובר בחמישה ימים של התנסויות ופעילות פליאה חווייתית, אתגרית ערכית ומעשירה במסגרת תכנית חינוכית וחברתית מבורכת בעלת חשיבות מסדר גבוה ותכליתה : צמצום פערים , מתן הזדמנות שווה לכל ילד ומתן מענה להורים עובדים' .

כך , מנהלת המחוז , ד'ר אורנה שמחון .
 
 
בכרמיאל, למשל, תקיף התכנית 805 תלמידי כיתות גן וכן ילדי א'-ג ' ( למעלה מ 500 ילדים מ 17 גנים ועוד למעלה מ 290 ילדי א-ג מ 7 בתי ספר)
ילדי כרמיאל יהנו מפעילות תרבותית , למידה והעשרה בתחומים מגוונים כמו : אמנות , ספורט וחינוך סביבתי תחת הכותרת : 'קריאה להנאה' , לחיזוק כישורי הקריאה ולשיפור המיומנות והעושר הלשוני  בעלות של 20 ש'ח ליום פעילות.
כך מציין דובר המחוז , דויד גורלי .
 
שעות הפעילות : 0730 -13 בגנים ו 8- 13 בבתי הספר .
בעלות שנתית כוללת (חנוכה ופסח/אביב) של 400 מיליוני ש'ח  .
 
במחוז הצפון כולו לוקחים חלק במפעל חנוכה זה כ 57 אלף ילדי גנים ועוד כ 52 אלף ילדי א-ג ובישראל כולה : 316 אלף ילדי גנים ועוד 240 אלף תלמידי א-ג .  
מסגרות החינוך יופעלו ב 91  רשויות בארבע כנפי מחוז , בחינוך הרשמי ובחינוך המוכר שאינו רשמי, עד ליום שני בשבוע הבא.