כותרת
> C;
1/1
חדשות

רשימת כרמיאל שלנו וביתנו המלאה

כרמיאלי חדשותפורסם: 30.08.13 , 12:21ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה "
"הרכבנו רשימה מכובדת המייצגת את החתך האמתי של האוכלוסייה בעיר .יש בה שילוב מופלא של צעירים ומבוגרים , נציגי השכונות  ונשים  - כולם עם רקורד של עשייה  מרשים. המכנה המשותף שלנו  - יש בנו את התשוקה לתרום למען העיר והתושבים . לנבחרת הזו , בניגוד לאחרים , אין קיצורי דרך והיא באמת הכי טובה לכרמיאל " .
דברים אלה אמר השבוע ראש עיריית כרמיאל , עדי אלדר , אשר עומד בראש רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" לראשות העיר גם בקדנציה הבאה , בבחירות שיערכו ב- 22 באוקטובר .במסיבת עיתונאים  שנערכה השבוע במטה הרשימה , בקניון כיכר העיר ,הציג עדי אלדר את חברי הרשימה , ואלה הם לפי סדר הופעתם ברשימה אשר תוגש לוועדת הבחירות המקומית :

 1. עדי אלדר
 2. רינה גרינברג ,סגן ראש העיריה
 3. שולה כהן , מ"מ וסגן ראש העירייה
 4. שלומי בטאן , חבר מועצה
 5. לימור מזור
 6. איתן וידר , חבר מועצה
 7. אבי קוריאט
 8. ד"ר יוליה נוסבק
 9. ד"ר אלה בינר
 10. מריו פרל, חבר מועצה
 11. אלכס לייטיס, חבר מועצה
 12. מוטי מרקוביץ, חבר מועצה
 13. מיכאל פס
 14. טספאנש אסרס
 15. משה פליטמן
 16.  אל"מ (במיל). שמואל הר נוי
 17. אבי חלווה

חברי הרשימה הציגו במהלך מסיבת העיתונאים את קורות החיים שלהם. חלקם אף דיבר על הרצון לתרום למען העיר והתושבים :
מקום שני  - רינה גרינברג
רינה גרינברג ( 55 ) ,בעלת תואר ראשון בביוכימיה וביולוגיה , סגנית ראש העיר וראש מנהל הקליטה בשלוש השנים האחרונות, התנדבה בעבר בעבודה עם קשישים בוועדות ציבוריות וקליטה עד שהצטרפה לסגל עובדי העיריה בשנת 1992. אחרי שהייתה יועצת ראש העיר לענייני קליטה היא מכהנת כסגנית ראש העיר משנת 1993 , למעט שנתיים שכיהנה כיו"ר האופוזיציה בעירייה . במסגרת תפקידיה הציבוריים כי כיהנה כיושבת ראש הועדות הבאות : מכרזים, עליה וקליטה ,אלימות סמים ואלכוהול ,שלום הילד, תרבות, מלגות, כספים , יו"ר דירקטוריון רשת המתנסים , יו"ר מנהלת העסקים הקטנים והבינוניים ,איגוד ערים לביוב, היכל התרבות, עיר ללא אלימות ,שיטור עירוני ורשות החנייה . רינה חברה גם בשורה של דירקטוריונים, בהם החברה הכלכלית , ברשות לפיתוח הגליל ועוד .רינה שוקדת גם בהבאתם של עולים חדשים ממדינות חבר העמים לכרמיאל ולשם כך רותמת שורה ארוכה של ארגונים  ומתנדבים .
מקום שלישי  - שולה כהן
שולה כהן , בעלת תואר ראשון במשפטים במכללת קריית אונו , תואר ראשון בסוציולוגיה ומדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן ותואר שני במדיניות ציבורית מאוניברסיטת חיפה , מציינת השנה ארבעה עשורים של עשייה ופעילות ציבורית. היא הובילה במשך שנים רבות את פעילות ההסתדרות במרחב, הייתה חברה בהנהגת ההסתדרות הכללית והאישה היחידה בישראל שכיהנה בתפקיד יו"ר מרחב הסתדרותי. בחמש השנים האחרונות היא מכהנת כמ"מ ראש העיר וטיפלה בנושאים כגון : הנוער , התעשייה , רשת המתנסים, קידום פרויקט בתחום התעסוקה ,קידום וביסוס רשות מקדמת תעסוקה ( הון אנושי ) ,והקמת פורום תעשיינים . שולה כהן גם פעילה בולטת במוסדות הארציים והמקומיים של מפלגת העבודה ובעבר אף התמודדה על ייצוג מחוז הצפון בכנסת מטעם העבודה .
מקום רביעי – שלומי בטאן
שלומי בטאן ( 47 ) , איש עסקים אשר מתגורר בכרמיאל משנת 1968 .מתחילת הקדנציה הנוכחית הוא מכהן כחבר מועצת העירייה מטעם רשימת "כרמיאל ביתנו". נחשב לאחד הצעירים המבטיחים בעיר ופעלתן בתחומי עשייה שונים. בעירייה היה אחראי על ועדת המשנה לתכנון ולבנייה, חבר בוועדת המכרזים, בהנהלת המתנ"ס ,וחבר דירקטוריון בחברה הכלכלית של כרמיאל .
מקום חמישי  - לימור מזור
לימור מזור ( 40 ) נשואה פלוס 2 , שתוצב במקום החמישי ברשימה , היא תושבת כרמיאל מזה 19 שנים. היא נשואה ליוסי מזור , דמות ציבורית ידועה בכרמיאל ובעלים של חברת הסעות. בצה"ל היא שירתה כרשל"ית של קצין חימוש אוגדתי , הועסקה בחברת "אופגל" , חברת בת של רפא"ל בכרמיאל וכיום היא שותפה ומנהלת  את העסק המשפחתי יחד עם בעלה . לימור מזור היא פעילת ציבור בולטת העוסקת שנים רבות בהתנדבויות שונות בקהילה כגון : סיירת הורים , אימוץ ילד מכפר הילדים, השתתפות בוועדי ההורים בגנים ובבתי הספר של ילדי המשפחה , סיוע למשפחות נזקקות ומתן בסתר לגופים כגון : פתחון לב, יד עזרא, שולמית ועוד .כמו כן הרימה ערבי התרמה לחולים , לערבי נשים ולהעצמת המודעות לבריאות האישה .
מקום ששי – איתן וידר
חבר מועצת העירייה מטעם רשימת "ישראל ביתנו" ( 62 ), מורה לחינוך גופני , בעברו היה שליח מטעם משרד החינוך בארגון "נתיב" בריגה שבלטביה , כיהו כשליח מטעם עליית הנוער ואחראי על פרויקט נעל"ה במדינות חבר העמים ,ייסד את עמותת ביה"ס לספורט הישגי בכרמיאל ומאז הוא משמש כמנהלה. בשנת 2000 קיבל את תואר "יקיר כרמיאל" על תרומתו לקליטת העלייה ולקידום הספורט בעיר.
מקום שביעי- אבי קוריאט
אבי קוריאט  ( 43 ) מנהל מכירות ושירות במרחב חיפה והצפון בחברת הדואר. מופקד על ניהול הכנסות של למעלה מרבע מיליארד ₪ ואחראי על הטמעה מוצלחת של שירותים ומוצרים חדשים בקרב 1500 עובדים . בעל תואר שני במדעי החברה – מנהל ציבורי מאוניברסיטת חיפה . נכה צה"ל , פעיל בארגון נכי צה"ל, חבר הנהלת ההסתדרות במרחב כרמיאל,חבר נציגות העובדים הארצית בחברת הדואר וגזבר הנציגות, חבר הנהלת בית אבות בראט ,חבר הנהלת המתנ"ס , חבר הנהלת מט"י לב הגליל ,חבר הנהלת היכל התרבות ועמותת פסטיבל המחולות , פעיל בשותפות 2000 של הסוכנות היהודית וחבר בהנהגת ההורים בביה"ס כרמים .
מקום שמיני – ד"ר יוליה נוסבק
ד"ר יוליה נוסבק ( 50 )ילידת סמארה , שם סיימה את לימודיה כרופאת שיניים. הגיעה לכרמיאל לפני 19 שנים לאחר ששנתיים קודם לכן ביקרה בישראל כתיירת, בדקה מספר ישובים והחליטה – כרמיאל. במשך השנים הביאה לעיר את כול בני משפחתה כ- 40 נפשות. אחרי קבלת רישיון העבודה כרופאת שיניים החלה לעבוד במקצוע. בנה , לאון (24) הוא סטודנט ללימודי הנדסה במכללת בראודה . כחברת מועצה תהיה מעוניינת לעסוק בתחומי רווחה ותרבות , תחומים שבהם היא מתנדבת כיום .
מקום תשיעי – ד"ר אלה בינר
ד"ר אלה בינר  ( 42 ) , אם לארבעה , עברה להתגורר בכרמיאל לפני 9 שנים לאחר שטיילה באזור , התאהבה בעיר ומשכה אחריה עוד מספר משפחות. היא רופאה בהשכלתה בתחום הגריאטרי ובוגרת אוניברסיטת קארול דה וילה ברומניה. בנוסף היא בעלת תואר שני במדעי החיים מטעם משרד החינוך ובוגרת קורסים בניהול ובמנהיגות חברתית. כיום היא משמשת כמנכ"ל חברה בתחום הרפואי , מרצה באוניברסיטת בר אילן ובשלוחות לימודי החוץ של מכללת הגליל המערבי. אלה גם עובדת מטעם משרד הבריאות בתחום בריאות השן בבתי ספר ובגנים, מרכזת ומלמדת את תחום "פרחי רפואה" למחוננים ולמצטיינים , מרצה אורחת ופעילה חברתית בעמותה המסייעת למימון טיפולים לניצולי שואה , נכים ,תשושי נפש , אימהות חד הוריות וילדיהן .היא פעילה במתנ"ס רבין ומארגנת אירועים מזה שלוש  שנים ,פעילה בוועדי הורים והקימה קבוצה חברתית של תושבי העיר בגילאי ה 40 פלוס הנפגשת פעם בחודש . היא מקדישה זמן רב להעצמת הנשים בכרמיאל  על ידי לימוד מקצוע סייעת לרופאת שיניים כדי להעניק להן עצמאות כלכלית .
מקום עשירי – מריו פרל
חבר מועצת עיריית כרמיאל בקדנציה היוצאת מטעם רשימת "כרמיאל ביתנו" , נציג חבר מדינות דרום אמריקה בכרמיאל . בקדנציה האחרונה פעל בעיקר למען עשרות רבות של עולים חדשים בעיר , שראו בו כתובת לכול בעיותיהם . מריו היפנה את הבעיות לגורמים הנוגעים בדבר בעירייה והשתדל לענות לכול הפונים .
מקום אחת עשר –אלכס לייטיס
חבר מועצת עיריית כרמיאל מטעם רשימת "כרמיאל ביתנו" בראשותה של רינה גרינברג . בעל תואר שני בכלכלה , יו"ר ועד הסוחרים במרכז העיריה , איש עסקים פעלתן ואכפתי . בקדנציה האחרונה כיהן כחבא בוועדת המכרזים העירונית וכן בוועדת איכות הסביבה. ביקש להמשיך ולתרום מיוזמותיו לטובת העיר .
מקום שניים עשר – מוטי מרקוביץ
חבר מועצת העירייה בשתי הקדנציות האחרונות מטעם רשימת "כרמיאל שלנו" בראשות עדי אלדר. רס"ן במיל . , שימש בעבר בתפקידים בכירים בקואופרטיב אגד בכללם מנהל כוח האדם במחוז הצפון וחבר הנהלה. ניהל את סניף מעבדות גלקסי בצפון ומזה 25 שנים הוא עובד חברת החשמל, כיום סגן מנהל אזור הקריות וממונה על המשרד האזורי בחברה. כחבר מועצת העיריה כיהן במשך שתי קדנציות כיו"ר ועדת הכספים , היה יו"ר מט"י לב הגליל , יו"ר ועדת מכרזים ויו"ר ועדת הנחות וחבר בוועדת בנין ערים .
מקום שלושה עשר – מיכאל פס
עד לשבוע האחרון עסק בשליחות דיפלומטית מטעם משרד ראש הממשלה וארגון "נתיב". היה המזכיר הראשון בשגרירות ישראל במוסקבה, ראש שלוחה בסן פטרסבורג ואזור צפון מערב רוסיה ומנהל המרכז הישראלי באזור ,בעברו היה מורה להיסטוריה ואזרחות באנקורי ,מחנך בכפר הנוער מנוף בעכו , מרכז פרויקטים , שליח מטעם משרד החינוך ומשרד ראש הממשלה במדינות חבר העמים מטעם ארגון "נתיב". כמו כן היה פעיל הפורום הציוני שהנהלתו של נתן שרנסקי ומרצה במכון לחקר השואה . בעל תואר שני בתולדות עם ישראל מאוניברסיטת חיפה ותואר ראשון בפקולטה למדעי הרוח מהאוניברסיטה העברית . תושב כרמיאל מזה  15 שנים , איש חינוך , נשוי
פלוס שלושה .
מקום ארבעה עשר –טספאנש אסרס
בת 29 ,בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ומשאבי אנוש , לאחרונה מונתה כמנהלת צוות בחברת "תקשוב" בכרמיאל . " אני חדשה לחלוטין בפוליטיקה המקומית . יש בי רצון גדול ללמוד ואני רואה שיש לי מורים טובים - ראש העיר ושתי סגניותיו. אני רוצה לעזור בעיקר לצעירי כרמיאל. אני משוכנעת שאשפר להביא לעיר היפה שלנו הרבה צעירים " .
מקום חמישה עשר –משה פליטמן
הגיע לכרמיאל לפני 49 שנים , מראשוני העיר. היה בין  12 העולים החדשים הראשונים שהגיעו לעיר מרומניה כאשר בכרמיאל היו בסך הכול עוד שש משפחות מבני הקיבוצים. " כל כרמיאל הסתכמה בשני רחובות –צה"ל והגליל .למד עברית בקיבוץ אשדוד יעקב ונמנע על הצוות שהקים את כרמיאל יחד עם אדם טל, אברהם ארגוב ואליהם הצטרף בשנת 1967 ברוך ונגר , ראש העיר ראשון . המועצה המקומית הוקמה כעבור שנתיים. הוא פעיל בהתאחדות עולי רומניה מזה 45 שנים , הביא לכרמיאל עולים חדשים באופן שוטף לאורך שנים. מאז היבחרו של עדי אלדר לראש העיר עבד עמו בצמידות כמנהל אספקה בעיריה ובמגוון פעילויות התנדבותיות
מקום ששה עשר- שמואל הר נוי
כיום מנכ"ל המכללה האקדמית צפת שבה לומדים 2500 סטודנטים ב- 9 תכניות אקדמיות עצמאיות , העתיק את מקום מגוריו לכרמיאל מרעות לפני 3 שנים, בעל תואר ראשון בהפרעות בתקשורת , תואר שני בפיזיולוגיה ופרמקולוגיה מאוניברסיטת תל אביב ותואר שני נוסף בבריאות הציבור מאוניברסיטה של הצבא האמריקאי. בתפקידו הצבאי האחרון שימש כמפקד בית הספר לרפואה צבאית. הוא בוגר בית הספר למנהיגות חינוכית במכון מנדל, כיהן כסגן נציב שירות המדינה , מנכ"ל "כל ישראל חברים" ומרכז כח המשימה הלאומי לקידום מערכת החינוך בישראל
( ועדת דברת ) , כיהן כראש מטה היישום לתכנית הלאומית לחינוך במשרד החינוך, וכמנכ"ל הספרייה הלאומית .
 
מקום שבעה עשר-אבי חלווה
סוגר הרשימה בן 79 . הגיע לכרמיאל לפני 49 שנים. בן עשר המשפחות הראשונות שהקימו בעיר את מפעל העץ הראשון. המפעל  השתרע על פני 300 מ"ר בהתחלה והוא נמכר על ידי המשפחה לפני 13 שנים כאשר הוא השתרע על פני 23000 מ"ר . היה יו"ר הוועד למען החייל במשך 30 שנה , יו"ר ארגון מגן דוד אדום , היה בין מקימי הטרמפיאדה הגדולה ביותר בצפון הארץ – בכרמיאל שבה חילקו בממוצע כ- 4000 סנדוויצ'ים לחיילים ביממה , השתתף בכל פעולות התגמול של צה"ל לאחר התגייסותו בשנת 52 , בוגר יחידת 101 המהוללת , מתנדב בעמותת הצנחנים מאמץ גדוד בחטיבה 7 מזה שנים רבות .  " נולדתי להיות מתנדב " , הוא אומר .
 

אולי יעניין אותך גם
לשכה פתוחה בשכונות בכרמיאל. ראש העיר משה קונינסקי מחדש את פעילות קבלת הקהל אצל התושבים

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

האסון במירון, כרמיאל מתייצבת לסייע ככל הנדרש

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

משטרת ישראל פענחה אירוע ניסיון רצח בדיר אל אסד

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

תושבי העיר כרמיאל נגד הקצאת שטח לישיבה חרדית

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

אושר שפירא שם את כרמיאל על המפה העולמית

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

כרמיאל נרגשת, במזל טוב נולדה הבת של כנרת ומוטי מרציאנו ז"ל

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

בת כרמיאל לא נכנעת לטרור החקלאי

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

לא שוכחים את עוז (עוזי) מנדלוביץ' ז"ל

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".

שירה איסקוב מכרמיאל תישא משואה ביום העצמאות 73

עדי אלדר במסיבת עיתונאים לרגל הצגת רשימת "כרמיאל ביתנו ושלנו" למועצת העירייה הבאה : "אנחנו מציגים רשימה מרשימה של תושבים המייצגים את כול חתך האוכלוסייה בעיר עם רקורד של עשייה".