כותרת
> C;
1/1
לימודים

פרוייקט נוסף של עיר ללא אלימות בכרמיאל! כיתות רוקדות!

כרמיאלי לימודיםפורסם: 01.04.14 , 11:09שם הכותב/ת: "עיר ללא אלימות": פיית הקסמים הפכה את ילדי כתות ד' של ביה"ס הדקל בכרמיאל ל"ליידי'ס וג'נטלמנ'ס".

ביום שלישי האחרון

ביום שלישי האחרון הציגו  תלמידי  שכבת כתות ד' של ביה"ס הדקל בכרמיאל, בפני הורים ואורחים נוספים, את סיומה של תכנית "כתות רוקדות ישראל" שהתקיימה בכרמיאל לראשונה ביוזמתה של תכנית "עיר ללא אלימות".
באלגנטיות מרגשת וזקיפות גוו ,לקול תשואות הקהל  נכנסו לאולם , שנראה כמו אולם נשפים, תלמידי שכבת כתות ד' של ביה"ס הדקל, שהפכו "ליידיס וג'נטלמנ'ס", שעברו תהליך חינוכי מרתק .
כתות רוקדות ישראל הינה תכנית חינוכית , חברתית , הוליסטית הבאה לשפר את האקלים הבית ספרי ולמזער את האלימות במקום בו נגמרות המילים....
התכנית מביאה עימה שפה חדשה של כבוד, מבט איש לרעהו בעיניים, נימוס, אלגנטיות , זקיפות גוו, וקבלת האחר. 
באמצעות הריקודים הסלוניים (המשמשים ככלי להעברת מסרים אלו) ,עברו התלמידים תהליך בו ללא ספק, השיח בהדרגה יהפוך מתוקפני למנומס ועדין יותר, התלמידים רקדו והחליפו זוגות מדי ריקוד עם כל הילדים , מה שמחבר ומלכד ומבטל את מושג הדחוי והלא מקובל . מחוסר התייחסות  אל מבט עמוק זה בעיני זו . הצוות החינוכי של ביה"ס הדקל היה שותף לתהליך , בהובלתה של מנהלת. מחנכות הכיתות רקדו באלגנטיות עם הילדים.
בי"ס הדקל נבחר בראשית השנה על ידי עיריית כרמיאל ותכנית עיר ללא אלימות בניהולו של מיכאל גינקר להיות המסגרת הראשונה והניסיונית לפיילוט "כיתות רוקדות" בעיר.
ממה שנצפה על רחבת הריקודים ומהעבודות  הכתובות של התלמידים , אין ספק שפיילוט זה נחל
הצלחה רבה, בזכות שיתוף הפעולה המלא של צוות התכנית והצוות החינוכי של ביה"ס , בהובלתה של מנהלת בית הספר, עמית יניב.
ממלא מקום ראש העיר, רינה גרינברג, אשר בתחילת הפרויקט הביעה את תמיכתה הרבה בו, ציינה כי יש להמשיכו ואף להרחיבו למוסדות חינוך נוספים.
עדי אלדר ראש העיר מציין כי ישנה סמליות רבה שדווקא בכרמיאל, בירת המחול, הריקודים ישמשו ככלי לטיפוח ערכי כבוד , אדיבות וקבלת האחר. 

אולי יעניין אותך גם
כרמיאל , בצפון :נרשמו עשרות פניות של הורים וילדים שביקשו הגנה על ילדים ונוער מפני חרמות, הדרות , הונאות סייבר, מצוקות נפשיות וסיטואציות רשת שגורמות סבל לילדים

ביום שלישי האחרון

כרמיאל : 300 משתתפים בכנס מחוזי למורי אנגלית ברמת 4 ו 5 יחידות לימוד

ביום שלישי האחרון

כרמיאל : מאות תלמידים לוקחים חלק במפגשי תמיכה לימודית , למידה חברתית הדדית ושיעורים פרטיים ברשת באמצעות הווטסאפ לקראת בחינות הבגרות

ביום שלישי האחרון

כרמיאל : עשרות סייעות נוספות הצטרפו לגני בעקבות רפורמת הסייעת השניה

ביום שלישי האחרון

הרשמה למבחן פסיכומטרי – מתי, איך ומדוע?

ביום שלישי האחרון

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב ומנהלת המחוז ד"ר אורנה שמחון ערכו היום ביקור במערכת החינוך בכרמיאל כאורחי ראש העיר משה קונינסקי

ביום שלישי האחרון

כרמיאל : ערבות הדדית, מעורבות חברתית ותרומה לקהילה

ביום שלישי האחרון

תאגיד עין כרמים למען ילדי כרמיאל

ביום שלישי האחרון

ביום ראשון נפתחה שנת הלימוד תש"פ בצורה חלקה וללא תקלות.

ביום שלישי האחרון