כותרת
> C;
1/1
חדשות

האב מכרמיאל ספד לבנו: "אין פה אשמים"

כרמיאלי חדשותפורסם: 16.07.14 , 06:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
   

אביו של דניאל סולומון (17) מכרמיאל שהתמוטט ומת בעקבות מכה שקיבל מחברו אחרי משחק הגמר, ביקש שישחררו את הנער להלווית בנו ואמר: "הטרגדיה עלולה להשפיע עליו להמשך חייו"


כשהוא מלווה על ידי בני משפחתו ועשרות מחבריו, הובא אמש, דניאל סולומון בן ה-17 למנוחת עולמים בבית העלמין בכרמיאל. בלוויה ספד האב לבנו: "שכבת חמש שעות במוות קליני, ניסינו להנשים אותך ולהחיות אותך, לא רצינו להיפרד אפילו שהמוניטור דמם ביקשתי לחבר אותך עוד פעם, היית חם, ואמרתי להם תחברו אולי המוניטור טועה".

קראו עוד ב-mynet:

"לא רצינו להיפרד אפילו שהמוניטור דמם". דניאל סולומון

אחותו של דניאל, ספיר: "תמיד היית שטותניק ושובב. אני מחזיקה את עצמי היום ומקווה שהיום הזה יעבור בשלום אבל כל פעם שאני רואה משהו שמזכיר

לי אותך, אני מבינה שלא מדובר ביום חד פעמי. אני אוהבת אותך מלאך יפה שלי".

המקרה אירע בתחילת השבוע, כשדניאל וחמשת חבריו התכנסו כדי לצפות בגמר גביע העולם יחד. בסיום המשחק דניאל שהתאכזב מהתוצאה הצית את טופס הווינר שלו, בדיוק באותו זמן שהחבר המארח ניקה את הבית. כחלק ממשחקי הידיים שהיו בין החברים, נתן אותו חבר מכה "חברית" לדניאל שלפתע התמוטט והחל לפרכס. עד לאותו הרגע, איש מחבריו לא ידעו שדניאל סובל מאותו מום מולד.

בין מאות האנשים שהגיע למסע הלוויה, היו גם עשרות חברים ובני כיתתו. צעירים המומים ובוכים שהתקשו לעכל את האירוע שקרה. עוד לפני הלוויה הם התכנסו בבית הספר לעלות זיכרונות. משם המשיכו כולם לבית העלמין כשהם בוכים, ולא מאמינים. אחת המורות אמרה: "הם פשוט שבורים, צריך לאסוף אותם". לצידה נעמד נער צעיר בעיניים דומעות שאמר: "אף ילד בגילנו לא צריך למות".

מורתם של השישה, מיכל, סיפרה: "אלה היו החברים הכי טובים שלו הם היו חברי ילדות. דניאל היה ילד שקט ותלמיד טוב, אהוב מאוד על כל החברים שלו".

בהלוויה איש מבני המשפחה לא העלה טענה נגד החבר, להפך, אביו ביקש לאפשר לו להשתתף בלוויית בנו. "מה שהוא עובר והטרגדיה הזאת עלולה להשפיע עליו להמשך חייו. אין פה אשמים".

סניגוריו של הנער, גדי זילברשלג ואלי כהן ציינו: "מדובר בטרגדיה שנוצרה ככל הנראה מלקות בריאותית".

חבריהם של הנערים דרשו לאורך כל היום להבהיר: "זה לא היה מכות אלא דחיפות בצחוק בין חברים. אם זה היה מישהו אחר במקום דניאל זה לא היה קורה. דניאל נולד עם מום במוח שאף אחד מהחברים לא ידע עליו, ההורים ביקשו להבהיר ולהסביר שאין אשמים. ושבטח ובטח שהחבר לא אשם".

מ"מ מפקד משטרת כרמיאל, סנ"צ אמג'ד שייח': "מדובר באירוע קשה, במקרה טרגי, שאנחנו בודקים את מהותו. הנער המום ומשתף פעולה, זה אירוע שאף אחד לא צפה אותו".

אמש הוארך מעצרו עד ליום שלישי בשעות הצהריים, אז הוא צפוי להשתחרר למעצר בית.

 

חברים כותבים:\ בפייסבוק:

״אני וחבריי לשכבה מרגישים צורך להסביר ולשתף ובעיקר להפריח את כל השמועות שצצו לגבי המוות העצוב והנורא של דניאל סולומון חברינו לכיתה ולשכבה..
יום ראשון בערב 6 חברים טובים ביניהם דניאל התכנסו אצל רון לראות ביחד את המשחק. בסוף המשחק התוצאה לא תאמה את מה שדניאל רצה.. דניאל זרק את הטופס של הווינר על הריצפה ורון ודניאל התחילו דחיפות בצחוק אחד של השני באיזשהו שלב דניאל נפל על הריצפה , חשוב להבהיר שזה לא היה *מכות* אלא דחיפות בצחוק בין חברים.. דניאל התחיל לפרכס על הריצפה, החברים הזמינו מדא והמוות של דניאל נקבע מאוחר יותר בהמשך הלילה חשוב להבהיר שאם זה היה מישהו אחר במקום דניאל זה לא היה קורה! ואפילו לא קרוב... דניאל נולד עם מום במוח שאף אחד מהחברים לא ידע עליו, ההורים ביקשו להבהיר ולהסביר שאין אשמים. ושבטח ובטח רון לא אשם! כולנו משתתפים בצער ובכאב ...״