כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

14.8.2014 (יום ה') - אירוע הגאווה בכרמיאל - גאווה גלילית בפעם השנייה

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 17.07.14 , 09:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

 

 

קצת רקע:
בשנים האחרונות הולכים וגדלים מספר ומגוון אירועי הגאווה אשר מתקיימים בחברה הישראלית. מתחילת ועד אמצע שנות ה- 2000 התקיימו בישראל מידי שנה שני אירועי גאווה מרכזיים - אחד המוני מאוד בתל אביב ואחד בעל מסר חברתי ושנוי במחלוקת בירושלים, בשנים האחרונות אנו עדים לצמיחה וגדילה של אירועים במספר הולך וגדל של ערים ויישובים כולל בפריפריה החברתית והגיאוגרפית של המדינה - אשדוד, ראשון לציון, חיפה, חדרה, באר שבע, שדרות ועוד...
בשנה שעברה, באזור חודש מאי החלה להתגבש קבוצה של צעירים (בעיקר בזכות הפייסבוק), רובם תושבי כרמיאל, שרצו ליצור אירוע ראשון מסוגו בעיר אבל בעצם גם עבור אזור הגליל והצפון של מדינת ישראל. האירוע, שהתקיים ללא תמיכה של העירייה וללא גוף ממן מרכזי היה ראשוני מאוד אך אם זאת הצליח למשוך כ- 300 משתתפים, שלקחו חלק בערב המיוחד שהתקיים במועדון הריימנס.
האירוע כלל הפנינג דוכנים של ארגוני להט"ב מקומיים וארציים, נאומים של מארגני האירוע ושל נציגים מקבוצת אי"גי (ארגון נוער גאה) כרמיאל - הופעות של הרכב ההיפ-הופ U-CROW ולהקת הפופ הכרמיאלית גילטי פלאז'רס ומספר הופעות דראג של אמנים מהצפון.
לדעת החבורה המארגנת האירוע היה חסר תקדים מבחינת ההד הציבורי שהוא יצר בעיר וברחבי הגליל, דבר שגם הוליד כנס בנושא שהתקיים לפני מס' חודשים במכללת תל חי.
על האירוע של השנה:
בעקבות ההצלחה של האירוע שהתקיים שנה שעברה הגיעו למפגש ההיגוי של האירוע השנה כ- 20  מתנדבים ומתנדבות, רובם מכרמיאל וממשגב (בנוסף הגיעו סטודנטים ממכללת תל חי, וצעירים ממטה אשר ועמק הירדן). מפגש ההיגוי התקיים בתחילת חודש יוני והתארח במרכז הצעירים העירוני. המתנדבים התחלקו למס' צוותים, כל צוות אמור לטפל במימד אחר של האירוע - מימון, פרסום ושיווק, תוכן והופעה, המשך פיתוח הקהילה באזור וצוות מנהל. חשוב להדגיש שכל העשייה החברתית הזאת נעשית בהתנדבות מלאה, כאשר חלק מהמתנדבים סטודנטים או אנשים עובדים שהחליטו להשקיע את זמנם הפנוי ואת השבתות שלהם לטובת קידום וקיום האירוע.
האירוע מתוכנן להתקיים ביום ה', 14/08 מהשעה 20:00 - מיקום סופי עדיין לא נסגר, אנו בתקווה שהאירוע יתקיים במרכז ברוך (תלוי בהשגת המימון ובתמיכה העירונית) במידה ולא - הוא יתקיים כמו בשנה שעברה במועדון הריימנס.
בשנה שעברה עיריית כרמיאל לא הייתה מוכנה לתמוך באירוע (פניה נעשתה דרך מרכז הצעירים) ולא הייתה מוכנה לעזור במימונו או בעזרה לוגיסטית ברחבי העיר. השנה התחלנו מגעים עם מחלקת האירועים והתרבות - הרבה בזכות התיווך של מרכז הצעירים - ובשבוע הקרוב אמורה להיות לנו פגישה עם מנהל המחלקה. אנו תקווה שהעירייה תרצה להיות שותפה באירוע הזה ולא להתעלם מקיומו כמו בשנה שעברה.
ארגונים הלוקחים חלק פעיל בארגון והפקת האירוע השנה:
תנועת דרור ישראל, חוש"ן, איג"י, גאוות תל - חי (תא סטודנטים גאה), פורטל LGBT, עמותת שישה צבעים, מרכז צעירים כרמיאל.
המטרה המרכזית מבחינת פורום הפעילים והמתנדבים של האירוע השנה הוא ליצור את הקהילה הגאה בכרמיאל ובגליל, לא להיות רק ערב חד פעמי אלא זרז להירקמותה של קהילה חיה, נפגשת, יוצרת וכו'. חלק ניכר מהערב יוקדש לטובת העניין הזה. כמו כן, כמו בשנה שעברה, אנחנו רוצים לתת במה מרכזית לבני הנוער הכרמיאלים ובייחוד לחברי וחברות קבוצת איג"י (ארגון נוער גאה) שלוקחים חלק מרכזי בארגון האירוע השנה. יש חשיבות גדולה מבחינתנו להשתתפותם של בני נוער באירוע על מנת להעניק להם דימוי עתידי על כרמיאל כעיר הפתוחה לבוגרים ובוגרות בעלי נטיות מיניות אחרות.

קישור לדף הפייסבוק של הקהילה -
https://www.facebook.com/gaygalilee?fref=photo
קישור ל- Event  בפייסבוק:
https://www.facebook.com/events/720414591352489/
כתב:
רואי טאו
roeitau@gmail.com