כותרת
> C;
1/1
חדשות

כרמיאל: דקת דומייה במועצה ואפליקציה לחירום

כרמיאלי חדשותפורסם: 28.07.14 , 09:22ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
 

האפליקציה החדשה תאפשר לאתר בקלות את המקלטים הציבוריים, את הוראות ההתגוננות במצבי מלחמה וטלפונים חשובים. כמו כן, ניתן יהיה לדווח למוקד העירוני בשגרה ובחירום.

בעקבות מבצע "צוק איתן" השיקה עיריית כרמיאל אפליקציה מעודכנת, שתסייע לתושבים בעיקר בעיתות חירום, אבל גם בשגרה.
האפליקציה, אותה ניתן להוריד בחינם, כוללת מידע על כל המקלטים העירוניים, רשימת טלפונים שאליהם ניתן להתקשר במצבי חירום, נושאים הקשורים למצבי לחימה, כולל קישור לאתר פיקוד העורף, מפת מקלטים והנחיות להתנהגות בזמן חירום.

כמו כן, היא כוללת קישור לאתר האינטרנט של העירייה ולפייסבוק שלה, ואפשרות לפנייה ישירה למוקד העירוני 106 ולממונה על פניות הציבור.

מכיוון שהאפליקציה משרתת את התושבים גם בשגרה, היא כוללת גם עידכון קבוע של אירועי תרבות. בעירייה מזמינים את התושבים להעיר הערות ולהגיש הצעות לשיפור היישומון בכתובת הדואר האלקטרוני: rachel_s@karmiel.muni.il. כדי להוריד את האפליקציה, צריך להיכנס לחנות גוגל ולכתוב "כרמיאל".

ובעניין נוסף: ביום ראשון התכנסה מועצת העיר לדיון בבחירת נציגי הרשות למועצה הדתית. לבקשת ראש העיר, עדי אלדר, הישיבה נפתחה בדקה דומייה לזכר הנופלים במבצע "צוק איתן".

אלדר אמר בפתח הישיבה: "אני פותח את הישיבה ביום מאוד עצוב. היום בו נהרגו לנו 13 חיילים במבצע 'צוק איתן'. כאח שכול ממלחמת שלום הגליל, אני לא מקנא במשפחות שהיום הגיעו אליהן נציגי צה"ל ודפקו על דלתותיהן. זה מעמד קשה מאוד".

לאחר מכן ביקש ראש העיר מחבר המועצה רותם ינאי ("הבית היהודי") לקרוא את פרק כ' בספר תהלים.

יו"ר האופוזיציה, משה קונינסקי, העלה לעמוד הפייסבוק שלו את הברכה לשלום חיילי צה"ל, אותה חיברה הרבנות הראשית. בנוסף לתפילה כתב: "חיילי צה"ל נכנסו לרצועת עזה במטרה למגר את ירי הטילים ואת איום הטרור של החמאס. על כולנו להצטרף לברכה ללוחמים - מי ייתן ויחזרו בשלום".

אולי יעניין אותך גם