כותרת
> C;
1/1
חדשות

אטיאס נגד קונינסקי

כרמיאלי חדשותפורסם: 22.12.20 , 13:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ההאשמות הקשות של שלום אטיאס כנגד ראש העיר קונינסקי לא השאירה את העירייה חייבת, למרות שלא חושפת את כל מה שיש בידה להגנתה, מפאת צנעת הפרט והמחלוקת שלא אמורה להתנהל בתקשורת.

לא ניתן להתעלם מההאשמות החמורות שאיתן יצא שלום אטיאס לתקשורת הארצית מול המצלמה.

במוצאי שבת 19/12/2020 בכתבה בחדשות של ערוץ 12, אטיאס התראיין מול המצלמה של יוסי מזרחי, מול מדינת ישראל.

אטיאס סיפר כי הוא יוצא עם האמת לכאורה, כדי לחשוף איך סלל קונינסקי את דרכו והגיע עד לתפקיד של ראש העיר של כרמיאל.

בראיון משיב למזרחי כי הוא מוכן לדבר גם במחיר שהוא בעצמו ישלם את המחיר "תמות נפשי עם פלישתים."

אטיאס מספר על לפחות עוד 15 מינויים בעירייה שהובטחו לבוחריו, אם ייבחר.

בעיקר משתף איך היה שותף בעצמו למעשה הלא חוקי שנעשה לכאורה, בכך שלטענתו גם לו הבטיח קונינסקי את תפקיד מנכ"ל היכל התרבות, באם העיתון שלו יתמוך בו.

ואכן, אטיאס תמך ועשה עוד שורת תפקידים כדי להבטיח את החלפת השלטון על ידי קונינסקי.

אטיאס מספר שאכן שילם קונינסקי על כל המודעות בשנת הבחירות, אבל מדובר בחצי מחיר משאר הבוחרים, כמו כן מספר כי השקיע הרבה בכתבות, רכילות ויחצנות בעיתון לקידומו של קונינסקי שנה טרם הבחירות, כדי לקדמו ובזמן הבחירות עוד יותר, העלה תחקירים הפוכים של שאר הבוחרים, עד שהושגה המטרה.

אז מכר אטיאס את העסק שלו, את העיתון שלו וחיכה לג'וב שהובטח, שלא הגיע.

אטיאס זכה במכרז לתפקיד אחר עליו התפשר בהיכל התרבות ובשל אי התאמה נקרא לשימוע שהוביל לפיטוריו.

אטיאס נשאר ללא עבודה וללא העסק שנמכר.

תגובת העירייה >>

עו"ד סיון דמרי גרשין, בשם מר שלום אטיאס: תגובת העירייה, הממוחזרת יש לומר, חוטאת לראיות אשר הוצגו בכתבתו של יוסי מזרחי, בחדשות ערוץ 12 ועולה כדי ניסיון לזלזל באינטילגנציה של תושבי כרמיאל בפרט ותושבי המדינה ככלל.

מדינת ישראל צפתה בשבת האחרונה בהבטחתו של ראש העיר, בכבודו ובעצמו, למתן תפקיד למרשי. כן, צפו אזרחי המדינה בהודאתם שאינה משתמעת לשתי פנים, של גורמים נוספים, בקולם האותנטי, כשהם מספרים על תפקיד שעתידים לקבל, ואכן קיבלו.

כך, באותו האופן, אוחז מרשי בראיות כבדות משקל אודות הבטחות לכאורה לתפקידים רבים נוספים, אשר בחלקם הארי אף אוישו בהתאם.

לדאבון הלב, על מנת להסב למרשי פגיעה נוספת, מעבר לזו שכבר נעשתה, ניסה ראש העיר לגמד את מעמד העיתון אשר היה דאז בבעלותו וכיום, בבעלות אחרת, אשר בוודאי עלולה להיפגע מקיטלוג פוגעני כאמור.

למיותר יוזכר כי ראש העיר נהנה עובר לתקופת הבחירות ואף לאחר מכן, משימוש נרחב בעיתון שהיה בבעלות מרשי, על כתבות שהוצאו על ידי מי מטעמו, בכירים תחת שלטונו של מר עדי אלדר, מתוך בניין העירייה, עוד טרם היבחרו, באופן פסול ואסור, ופעמים רבות, ללא תשלום כלל. לצורך ההשוואה, אוחז מרשי בחשבוניות אשר ממחישות את הפערים בתמחור בין ראש העיר לבין יתר המועמדים.

כן יוזכר, כפי שאף עולה מהקלטות שנשמעו במסגרת הכתבה, כי ראש העיר ורעייתו ראו במרשי חבר קרוב, שלא לומר "אח" אשר ניהל בעבורם ללא תמורה את קמפיין הבחירות. אם כן, הכיצד כיום בוחר ראש העיר לעלוב בו ולהכפיש את שמו?

לעניין פיטוריו, הרי שאלו נעשו על רקע מניעים פסולים תחת "סגירת חשבונות" ולא בשל טעמים בלתי מקצועיים, כפי שמנסה העירייה להציג. מרשי סיים עבודתו בהיכל התרבות עקב התעמרות קשה, בין היתר פגיעה במכירות, חסימת דרכו למתקני שתיה, שירותים והעלמת טלפונים אשר שימשו לטלמרקטינג, לאחר שהביא הישגים שלא נראו בשנים האחרונות, בזמן קצר בלבד. בשל כך, הועבר מרשי בהתאם להחלטת ראש העיר לנהל את מועדון ה"דיינר", תחת עיריית כרמיאל ובניהול גורמים מטעמה.

יובהר כי בעניין המחלוקות בתוך היכל התרבות, ראש העיר עמד איתן מאחורי מרשי וצידד בו. כן, היו אלו ראש העיר ורעייתו אשר שלחו לכאורה את מרשי לדרוש חומרים ממנכלית היכל התרבות, בגינם מואשם כיום מרשי ב"חוסר יכולת לקבל מרות".

מרשי מעולם לא התחזה, אלא התאדר ב"טייטל" אשר הבטיח לו ראש העיר שכתב לו בריש גלי "תתחיל כך ואחר כך נתקן".

כלל הטענות אשר הועלו בחוסר תום לב כנגד מרשי נגעו בהעסקתו בהיכל התרבות, חרף העובדה כי לא עבד עבור ההיכל חודשים ארוכים.

מרשי שב מחופשת מחלה ולתדהמתו גילה מנעולים שחסמו את גישתו למועדון ה"דיינר".

מעורבות אשת ראש העיר בענייני העירייה נשמעה והוצגה לכלל תושבי המדינה, ולא בפעם הראשונה. די בכך ואין צורך להכביר במילים.

בניגוד לגישת העירייה, בית הדין לעבודה דן אך בבקשה לסעד זמני, אשר נדחה בקביעה כי לא ניתן בשלב זה לקבוע זהות מעסיקתו של מרשי.

תביעתו עומדת בעינה וטרם החל הדיון בה לגופו של עניין.

יחודד, חשיפת ערוץ 12 הינה רק קצה הקרחון.

משמאל, שלום אטיאס, צילום: עצמי

מימין, משה קונינסקי, ראש עיריית כרמיאל, צילום: אייל מן