כותרת
> C;
1/1
בעלי חיים

איך לבחור חול לחתול - המדריך המקוצר

כרמיאלי בעלי חייםפורסם: 28.02.21 , 11:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעוד מי שמגדל כלבים נאלץ להוציא את הכלב מספר פעמים ביום לטיול בחוץ כדי שיוכל לעשות את צרכיו, לבעלי החתולים יש פריווילגיה משמעותית של גידול בעל חיים עצמאי למדי שאפילו לא צריך להוציא במיוחד החוצה להתפנות. יחד עם זאת, החתולים עושים את הצרכים שלהם רק במקומות מסוימים ולכן כל בעלים של חתול צריך בבית ארגז חול מתאים. לפני שנתחיל ונגע בכמה סוגים של חול חתולים שתוכלו לרכוש היום, נאמר כי הבחירה היא משמעותית בעיקר לכם, שכן החתולים החמודים שלכם יתפנו בכל סוג שהוא של חול. לכן, כדאי לבחור בסוג שיהיה לכם נוח לתחזק ושיתאים לצרכים ולהרגלים שלכם.

חול חצץ

חול החצץ לחתולים כשמו כן הוא, מעין חול גס ועבה יחסית. מבין הסוגים השונים של חול לחתולים זהו לרוב החול הזול ביותר ומי שקונה אותו על בסיס קבוע עושה זאת לרוב מתוך כוחו של ההרגל או מתוך רצון לחסוך בכסף. כך או כך זה בהחלט בסדר גמור להשתמש בסוג החול הזה, אבל חשוב לדעת שככל שמדובר במניעה ונטרול של ריחות רעים הוא לא מצטיין במיוחד. לכן, אלא אם כן ריח הצרכים של החתול לא ממש מזיז לכם, כדאי למקם את הארגז במקום מאוורר כמו מרפסת או חדר גדול עם חלונות.

חול מתגבש

חול מתגבש זו המצאה נהדרת שהפכה את החיים של בעלי חתולים רבים לקלים הרבה יותר. מדובר למעשה במעין חול מיוחד שכאשר הצרכים באים איתו במגע הוא מתגבש וכך למעשה ניתן לפנות אך ורק את הגבישים ולא להחליף את החול בתדירות גבוהה מדי. חשוב לשים לב כי סוג החול הזה הוא יחסית יקר וזה מתאים למי שמוכן להשקעה הזו כאשר חשוב לזכור שזה חוסך לא מעט זמן ומאמץ.

שירותים

מי שפחות מתחבר לשיטה של ארגז חול פתוח החשוף לעין, יכול בהחלט להיעזר במוצר הזה ולרכוש שירותים לחתול. ניתן לרכוש ארגזים פתוחים כמובן שהם דומים יותר לארגזים הקלאסיים, אבל יש דגמים נפלאים של שירותים סגורים אליהם מרבית החתולים מסתגלים די בקלות. ניתן לרוקן את השירותים בקלות באמצעות יחיצה על ידית ללא מגע ישיר עם החול עצמו.

חול ריחני ומנטרל ריחות

לבסוף, מי שמחפש דרך נוחה לנטרל את הריחות המתלווים לארגז החול של החתול, חול ריחני הוא פתרון מצוין. חול לבנדר הוא פתרון מצוין שכן הוא בעל ריח דוממינטי המנטרל ריחות ביעילות רבה וגם חול עם חלקיקי פחם עושה עבודה נפלאה.

צילום: freepik