כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

איך תבחרו יעדי טיסות לחו"ל בהתאם לעונה שאתם טסים אליה?

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 03.03.19 , 21:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הקונספט של טיול לחו"ל דווקא בקיץ הוא רק אחד מיני רבים. מי אמר שלחו"ל חייבים לנסוע דווקא בקיץ? מסתבר שעוד ועוד ישראלים מחליטים להזמין טיסות לחו"ל דווקא בתקופות אחרות. יש מקומות שאליהם כדאי להגיע בסתיו. למקומות אחרים שווה להגיע יותר בחורף. יש מקומות שלכאורה מתאימים רק לטיולים בחורף, אך מסתבר שגם בקיץ יש בהם מה לעשות. יש לנו כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לבחור יעדים, בהתאם לעונה שבה אתם טסים.

בוחרים לפי מזג האוויר

אולי זה יפתיע אתכם, אולי דווקא לא, אבל יש אנשים שכאשר הם מזמינים טיסות לחו"ל שוכחים לבדוק היטב מהו מזג האוויר בארץ היעד. אמנם, יש יעדים ששם מזג האוויר דומה למדי למה שבארץ, וגם מועדי חילופי העונות דומים (למשל, ביוון) אבל לא תמיד זה כך. לכן, לפני כל טיסה לחו"ל בודקים מהו מזג האוויר הצפוי במקום שמעניין אתכם. לפעמים אנשים משנים בשל כך את היעד, שכן אם מזג האוויר מאוד סוער ולא נעים (או לחילופין יותר מדי חם ולוהט), יתכן שהטיול כולו יהיה פחות מוצלח.

בוחרים ההפך מכולם

בקרב אנשים שמזמינים טיסות לחו"ל יש שני סוגים שונים של אנשים. ישנם כאלה שיעדיפו לטוס בקיץ למדינות שאליהם כולם נוסעים בקיץ. אחרים יעדיפו לעשות דווקא את ההפך הגמור. כלומר, הם מעדיפים לבחור יעדים שלכאורה פחות מומלצים בעונה מסוימת. מתי שווה לבחור ההפך מכולם? למשל כאשר רוצים ליהנות ממחירים הרבה יותר נמוכים. למשל, אם מתכננים טיולים עירוניים שבהם למזג האוויר יש פחות השפעה, הגעה ליעד בעונה הקרה פחות משנה. משלמים פחות, נהנים לא פחות ואין הרבה תורים שצריך להמתין בהם.

מחפשים קרנבלים ואירועים מומלצים

אם אתם סגורים על תאריך טיסה אבל אין לכם עדיין יעד, שימו לב לטיפ החשוב הזה. כמעט בכל עונה יש במקומות כאלה ואחרים בעולם קרנבלים מרהיבים ומיוחדים. לפעמים אירועים אחרים ששווה להגיע אליהם במיוחד. בתאילנד, למשל, יש פסטיבלים של פרחים ופסטיבלים שלה הפרחת טילים. ויש כמובן פסטיבלים ותהלוכות בקרנבלים השנתיים של ריו. גם פסטיבלי הבירה של גרמיה או אוסטריה מושכים קהל רב ויש עוד דוגמאות אין ספור. אם כן, כאשר יש לכם תאריכים שבהם אתם מתכננים לשהות בחו"ל, חפשו אירועים מיוחדים וקרנבלים ברחבי העולם. תוכלו להתמקד באזור ספציפי שמעניין אתכם.

המלצות ליעדים לאורך השנה

כעת נראה כמה המלצות ליעדים, סביב לעולם, לא משנה מתי אתם רוצים להמריא ומתי אתם רוצים לנחות. אם טסים בינואר או פברואר, זוהי תקופה טובה להגיע למשל לקוסטה ריקה. אם מחפשים מקומות מאוד אקזוטיים, בגלפגוס זו תקופה טובה לבקר. זה זמן בהחלט ראוי להמריא אל האלפים ובהחלט זמן שאפשר לנצל לביקור בהודו. אם מחפשים פעילות חורפית משגעת, אפשר בהחלט לשקול נסיעה טובה לארצות הנורדיות. בפינלנד, בשוודיה או בנורבגיה יש המון מה לעשות בחודשים של ראשית השנה אך גם לאחר מכן. אם טסים במרץ או באפריל, אפשר בהחלט להגיע לספרד או לדרום אמריקה למשל. גם יוון, רומניה, איטליה או פורטוגל מהווים יעדים מומלצים לעונה זו של השנה. בחודים מאי, יוני, יולי, אוגוסט וספטמבר, אין ספור יעדים באירופה נחשבים למומלצים ביותר. רוצים לדעת לאן כדאי לכם להגיע באוקטובר או נובמבר ודצמבר? זה זמן יוצא מן הכלל לטוס כדי לראות את אורות הצפון, למשל. גם בהודו ניתן למצוא אזורים חמימים ונעימים. לארצות הברית כדאי לנסוע כל השנה ותמיד יש מה לעשות והיכן לבקר. אך למדינות מסוימות, כגון קליפורניה, אלה הם החודשים שבהם זהו יעד מומלץ במיוחד.

אילוסטרציה