כותרת
> C;
1/1
טיולים ותיירות

איסלנד למטייל

כרמיאלי טיולים ותיירותפורסם: 23.12.21 , 10:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יש כל כך הרבה סיבות לבקר באיסלנד, שדי מפתיע שרק לאחרונה החלו הישראלים לגלות באמת את היעד הזה. אם אתם מחפשים מקום מדהים לטייל בו, קבלו הצצה למה שמחכה לכם.

מתי שווה לטייל באיסלנד

את איסלנד מכנים ובצדק ארץ של אש ושל קרח. קרחונים ושלג לצד גייזרים לוהטים, מעיינות חמים והרי געש. הרשימה של איסלנד אטרקציות יכולה להפתיע כל אחד, אבל בעצם מתי בכלל כדאי לבקר בה? שימו לב שאפשר להגיע אליה מתי שנוח לכם, משום שתמיד היא תציע משהו מעניין וייחודי. לדוגמא, החורף זה הזמן שבו תוכלו למצוא את עצמכם נפעמים אל מול אורות הצפון. תופעה שנראית ממש לא מהעולם הזה. בקיץ, תוכלו להרגיש את היום מתארך עוד ועוד. אם מתחשק לכם לראות מהי שמש חצות ואיך זה לקום באמצע הלילה משנת צהרים, שווה להגיע בקיץ. אם אתם אוהבים להספיק הרבה במהלך הטיול, יהיו לכם בלי סוף שעות אור כדי לגלות כל פינה וכל מקום.

לגלות את הליווייתנים של איסלנד

חלק גדול מהאטרקציות במדינה סובבות סביב טבע ונוף. כיום נהוגים סיורי לווייתנים שנערכים בספינות. בחלק הצפוני של איסלנד פועלות חברות שמקיימות סיורים, אך הן לא יכולות להבטיח שבכל הפלגה תזכו לשזוף את העיניים ביצורי הים הענקיים והמפורסמים. ברי המזל נהנים ממחזה חלומי של יונקי הים אך גם אם המזל לא מתמזל, אפשר לאחר מכן לבקר במוזיאון המוקדש ללווייתנים. הפלגות אחרות יכולות להוביל את התיירים המתעניינים שמגיעים לחלקים אחרים של איסלנד, לסיורים ותצפית על ציפורים ושכיות חמדה טבעיות.

קחו מעבורת לאיים

באיסלנד כמה איים מרהיבים, אך לא כולם מיושבים. לאי הגדול יחסית, שבו מתגוררים כמה אלפי איסלנדים מאוד מקובל להגיע במעבורת. המעבורת יכולה להשיט תיירים ששכרו רכב אך ניתן להגיע בקבוצות מאורגנות, באוטובוסים. לאי Vestmannaeyjar ניתן להגיע יחסית בקלות וליהנות מסיורים מודרכים מהנים. סיורי טבע מתקיימים במקום למשל כדי לכיר את ציפורי האזור המיוחדות.

כך תטיילו על קרחונים

סיורים קבוצתיים מסוג אחר לוקחים את התיירים הנפעמים לטייל בקרחונים. בנקודת האיסוף עולים על רכבים מיוחדים שיכולים לנוע בקלות בכבישים או בשבילים אך גם מסוגלים לשוט במים. במהלך הסיור תלמדו על הסביבה הפראית, תכירו את התרבות המקומית וכמובן תשוטו ליד הקרחונים, הכי קרוב שרק אפשר.

קחו אוטובוס שיודע לחצות נחלים

באיסלנד מקפידים מאוד על ערכי טבע ונוף. אי לכך, אסור לרדת מהכבישים המרכזיים ללא הרשאה, ולחרוש את השבילים ברכבי שטח מפלצתיים. על מנת להכיר מקרוב את הסביבה המיוחד, ניתן להצטרף לסיורי תיירים באוטובוסים ייחודיים. אלה אוטובוסים מורשים, שהותקנו להם גלגלי ענק. בעזרת גלגלים אלה מגיעים הסיורים לנקודות מעניינות ובדרך, אפילו חוצים נחלים ומקווי מים. כמה חברות מציעות טיולים מורשים בג'יפים, לקבוצות וליחידים. הג'יפים הללו מצוידים בגלגלי ענק שלא תראו בשום מקום אחר.