כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

אלון אזולאי בטור מיוחד: "כרמיאל היא עיר בקריסה ללא מנהיג שמכוון את ההגה״

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 27.06.23 , 08:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

המועמד לראשות העיר כרמיאל אלון אזולאי בטור מיוחד: ״למעלה מ-7,012 תושבים עזבו את כרמיאל בחמש השנים האחרונות. כרמיאל היא עיר בקריסה ללא מנהיג שמכוון את ההגה״

למעלה מ-7,012 תושבי העיר כרמיאל בחרו לעזוב בחמש השנים האחרונות ולעבור להתגורר במקום אחר. לא אני אמרתי את זה, מדובר בנתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שמתפרסמים בשבועות האחרונים וצריכים לזעזע כל אחת ואחד מאיתנו.

כל בר דעת שמסתכל ובוחן את הנתונים, מבין שאם דבר לא ישתנה בתקופת הזמן הקרובה, כרמיאל כפי שהכרנו אותה, לא תישאר עוד. מדובר על נתונים שמשפיעים באופן ישיר על המשך זהותה ואופייה של כרמיאל כעיר ליברלית ויהודית, כעיר בטוחה, כעיר בעלת פוטנציאל להוביל.

אני חייב לומר - לפני חמש שנים הייתי מלא בציפייה לשינוי אמיתי, כמו רבים מתושבי העיר. כולנו רצינו שינוי שיזניק את כרמיאל לעידן חדש, עם כלכלה מקומית חזקה, תעסוקה איכותית, תשתיות מתוחזקות ואיכותיות, מערכת חינוך מצוינת ועוד. אך במקום זאת, בחמש השנים האחרונות תושבי כרמיאל קיבלו הלכה למעשה, עיר שתפסה את הכותרות הראשיות בתקשורת הארצית עם תדמית מפוקפקת, עם פרשיות שליליות ועם קיפאון וקריסה בכל תחומי החיים.

ברור לכל כי תפקודה של עיר נמדד באמצעות יכולות הניהול של העומד בראש העירייה. כל זאת, לצד חזון, אסטרטגיה ועמידה ביעדים. תוך כתיבת שורות אלו, אני מנסה להיות אובייקטיבי ככל הניתן ולמצוא דבר אחד טוב שקרה לכרמיאל שלנו בחמש השנים האחרונות תחת הנהגתו של קונינסקי. צר לי, אך אינני מצליח. נסו גם אתם לעשות את אותו תרגיל מחשבתי.

בחמש השנים האחרונות תושבי כרמיאל קיבלו במקום עיר מנוהלת, עיר קורסת. עיר שבה חוסר האכפתיות של הנהגת העיר עולה על כל דמיון, עיר שבה הנהגת העיר לא קשובה באמת לתושב, עיר ללא התפתחות משמעותית, ללא חזון ברור וממומש, ללא אסטרטגיה ברורה ויעדים להשגה. כלכלה מקומית חזקה? משרות איכותיות עבור תושבי העיר וילדינו עם שכר גבוה? ביטחון אישי? תשתיות איכותיות? חינוך איכותי? ניקיון וטיפוח העיר?

קצרה היריעה מלמנות את הנושאים שהוזנחו בחמש השנים האחרונות בכרמיאל שלנו. העובדות ברורות ומדברות בעד עצמן – ההזנחה בחמש השנים האחרונות הביאה יותר מ-7,000 תושבים לעזוב ובחור במקום אחר להתגורר בו. מדובר על חדשות רעות עבור תושבי הגליל בכלל וכרמיאל בפרט. לאור זאת, איני עומד ומביט מהצד. זוהי הסיבה בגללה בחרתי לעזוב את חיי העסקים הנוחים ולהיכנס לזירה הפוליטית המקומית.

תושבים יקרים, חמש השנים האחרונות הוכיחו לכולנו כי קונינסקי, חסר יכולת אמיתית לנהל את העיר ולהוביל אותה אל עידן חדש, עידן שבו כרמיאל הופכת מעוד עיר בצפון לבירת הגליל של ישראל. בניגוד להנהגה הנוכחית, אני מתכוון לנהל את כרמיאל כמו עסק – חזון ברור, אסטרטגיה ויעדים ברורים להשגה, בתוך פרקי זמן מוגדרים. כך, לא אוכל לספר לכם סיפורים. רק התוצאות ידברו בעד עצמן. כך אני מאמין, כך אתם התושבים צריכים להסתכל על זה.

מבחן התוצאה הוא החשוב ביותר. והתוצאה בסיום חמש השנים האחרונות ברורה ביותר – כישלון וחוסר יכולת. כרמיאל היא עיר בקריסה ללא מנהיג שמכוון את ההגה. בסוף השנה, נעשה שינוי ביחד. אני מתחייב להחזיר את התקווה לתושבי כרמיאל ולהצעיד את כולנו, אל עידן חדש של צמיחה, התפתחות ושגשוג. ביחד, נעשה ונצליח.

צילום באדיבות דוברות יח"צ אלון אזולאי

אולי יעניין אותך גם