כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

אלון אזולאי בטור מיוחד ליום כיפור: ״זמן לחישוב מסלול מחדש – זמן לאחדות״

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 21.09.23 , 10:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אלון אזולאי מספר בטור מיוחד: ״הוא עבריין – אמר לי אדם שלא זיהה אותי״ * וגם מתחייב: ״אביא יציבות ואחדות לעיר כרמיאל. אחרי חמש שנים של הזנחה, זה הזמן לעשות חשבון נפש, לחשב מסלול מחדש, לאחד ולהוביל את העיר לשגשוג״

כבר בתחילת קמפיין הבחירות הנוכחי, ממש לפני מספר חודשים, הודעתי כי מבחינתי יש אך ורק דרך אחת לנהוג בבחירות האלו - באופן ממלכתי, מנהיגותי, ללא הכפשות, אך גם ללא טשטוש האמת – הבטחתי לתת לעובדות לדבר באופן ברור ושקוף. בימים האחרונים ישבתי לסקירה של כלל הפוסטים והפרסומים האחרונים שיצאו ממטה הבחירות שלי במסגרת קמפיין הבחירות. לשמחתי, עמדתי במשימה. רק האמת והעובדות מדברות. כן, גם אם לפעמים יש אנשים שהאמת פחות נעימה עבורם. האמת, היא היחידה שמשנה.

פייק ניוז הפך לחלק בלתי נפרד מהחיים של כולנו. פרופילים מזויפים ברשתות מציפים את הקהילות החברתיות, ואלו מייצרים דיס-אינפורמציה עבור מאות ולפעמים אלפי גולשים ברשת. על כן, דווקא לקראת הבחירות המקומיות הקרובות, על כל אחת ואחד מאיתנו לבחון כל אמירה, כל פוסט, ולהיות זהירים באמת לה אנחנו מאמינים. בספר משלי נאמר ״מות וחיים ביד הלשון״. כמו אז, כך גם היום. אדם יכול לבנות בעשר אצבעות חיים שלמים ומוצלחים, אך יהיו תמיד מי שינסו להפיץ שנאה ושקר בתקווה שזה יושיע אותם.

״הוא עבריין – אמר לי אדם שלא זיהה אותי״

איני כותב דברים אלו בחלל ריק. רק בשבועות האחרונים אני מתחיל למבין את גודל הדמוניזציה שמנסים לעשות לי, לדמותי ואפילו למשפחתי. שקרים שמופצים בקרב קהילות ברחבי העיר מאנשים שמנסים לזרוע רע. מנסים לפגוע בכל חלקה טובה, רק כי האלטרנטיבה שאני מציע לתושבי העיר ולעיר כרמיאל בכלל, אטרקטיבית הרבה יותר מהקיים. יש מי שמרגישים מאוימים מהעלייה הדרמטית שלי בסקרים וכמובן, מנסים להכפיש בכל דרך אפשרית.

לפני מספר ימים נתקלתי באדם שלא זיהה אותי. שאלתי אותו למי יצביע. הדבר הראשון שאמר ״אלון הזה, עבריין״. השתגעתי. איך יכול להיות שאדם ישר, בונה את עצמו במשך עשרות שנים, ואדם שלא מכיר אותי וגם לא מזהה אותי, יגיד שאני עבריין. מאיפה השקרים האלו מגיעים? מאיפה השנאה הזו מגיעה?

הקמתי את עסקיי בשתי ידיי, מאפס. לאורך השנים, בעבודה קשה ביותר, הצלחנו לגדול, לצמוח לאט, בזהירות, ולהעסיק עד היום עשרות אלפי עובדים לאורך השנים. כן, הצלחתי להגשים את חלומותיי. וכעת, אני מתמודד כדי לנסות להגשים את החלום של תושבי כרמיאל – להפוך את העיר לחזקה בצפון, כזו שלא ננטשת על ידי תושבים, אלא מצליחה למשוך אליה תושבים חדשים. עיר שממשיכה לצמוח. אין לטעות. גם משפחתי מושפעת מהשנאה שמופצת מהמחנה השני. אבל, אנחנו חזקים ונצליח להתגבר ביחד על הכל. אחדות ואמת, הן הכל. וכל זה, למען כרמיאל ותושביה.

חישוב מסלול מחדש - אחדות לעיר כרמיאל

הפוליטיקה הלאומית מנסה לפלג את העם. מובילי הפוליטיקה המקומית עד היום, מנסים לפלג את העיר כרמיאל והם זקוקים לחישוב מסלול מחדש. לא אאפשר להם לייצר שסע בין הקהילות בעיר. רק אחדות חזקה, בלתי מתפשרת, היא זו שתוביל את העיר כרמיאל להצלחה ולשגשוג. כפי שאמרתי, לממלכתיות ומנהיגות, אני מתחייב.

כיזם, מנהל, איש עסקים, אני יודע שאין פשרות, אין לעגל פינות, הכל תמיד עד לקצה ובהצטיינות. בעיקר, עם צוותי כוח האדם. רק שיח בגובה העיניים שהוא מאחד ולא מפלג, הוא הדרך הנכונה. במסגרת חישוב המסלול כפי שאוהבים לומר, בחודשים האחרונים עמלתי על שתי תוכניות משמעותיות שצפויות להערכתי לשנות את פני העיר כרמיאל ולהצעיד את העיר אל עידן חדש של פיתוח, חדשנות, תעסוקה, חיזוק הביטחון וכן מימוש מטרת העל – שמירה על האופי והצביון היהודי של העיר כרמיאל והפיכתה לבירת הגליל של ישראל.

התוכנית הראשונה היא ״תוכנית ה-100״ והיא המצע המפורט שלי ושל סיעת ״כרמיאל חדשה״ לעיר. התוכנית פורסת בפני התושבים 100 משימות מרכזיות ששמתי כיעדים להשגה בעשרה נושאים מרכזיים ושונים ובהם: השמירה על הצביון היהודי של העיר; ביטחון אישי וחירום; כלכלה איכותית ותעסוקה; חינוך ואקדמיה; תרבות, פנאי וספורט; קליטה ועלייה; צעירים ונוער; תשתיות ותכנון עירוני; ארגון וניהול חכם; וכן השירות העירוני. כל זאת, כדי שתושבי כרמיאל, יהיו בטוחים שהבחירה שיעשו בקלפי כאשר ישימו אלון אזולאי בפתק הצהוב וסיעת ״כרמיאל חדשה״ בפתק הלבן, היא הבחירה הטובה ביותר. בחירה בתוכנית עבודה ברורה, שקופה ומסודרת, עם מטרות ברורות. במערכת הבחירות הנוכחית כל שאני מבקש מהציבור, הוא דבר אחד בלבד - לשפוט בהתאם לביצועים. כמו בעולם העסקי, אם לא אצליח להשיג את היעדים, אלך הביתה ואפנה את הכיסא. לכך אני מתחייב.

התוכנית השנייה עליה עבדתי בחודשים האחרונים היא ״תוכנית אלון״ על שם יגאל אלון, ממנהיגיה הגדולים של המדינה ומי שהוביל את תוכנית חיזוק ההתיישבות היהודית של מדינת ישראל בשנות השישים. ניתן לומר שעל בסיס החזון של יגאל אלון, החליט ראש הממשלה דאז לוי אשכול על הקמת העיר כרמיאל. העיר שלנו, שהוקמה בחלקה לאחר הפקעת שטחים מהכפרים בסביבה, הפכה עם השנים ללב הפועם של מרכז הגליל. לוי אשכול, החליט להקים את כרמיאל במטרה למנוע את התרחבותם של הכפרים הערביים וכדי לחזק את הגליל בהתיישבות יהודית. כמו לוי אשכול ויגאל אלון, כך גם ממשלות ישראל האחרות מאז ועד היום, דגלו ודוגלות בהמשך ייהוד הגליל. ייהוד הגליל היא אינה מילה גיסה, אלא ציונות ואהבת הארץ בלבד.

סקר שערכתי על ידי מכון הסקרים של ד״ר מנחם לזר, מכון סקרים שנחשב מהמובילים במדינה, מצא כי 78% מתושבי העיר האהובה שלנו, חוששים מאוד, מהפיכתה של כרמיאל לעיר מעורבת, עד כדי הפיכתה לעיר ערבית. לכן, אם 78% מתושבי העיר חוששים, ברור כי כל טענה לגזענות היא חסרת כל בסיס. במיוחד, כאשר ״תוכנית אלון״ שכתבתי, פועלת בשני צירים מרכזיים: הציר הראשון, יפעל לקדם את אימוץ התוכנית כהחלטת ממשלה, במטרה שזו תעניק תיעדוף ספציפי לעיר כרמיאל, בין היתר בהפניית משאבים כספיים גדולים, מתן הטבות משמעותיות למתגוררים בכרמיאל וליוצאי מערכת הביטחון לרכישת דירה או קרקע, הקמת בית חולים, הקמת אוניברסיטה ומתן מענקים לחברות הייטק וטכנולוגיה להקמת סניפים ממש כאן בכרמיאל.

הציר השני, עוסק דווקא בשיתוף פעולה חזק ומשמעותי עם ראשי הרשויות הערביות באזור, במטרה ברורה – לחזק אותם, להשקיע בהם, לאפשר להם תוכניות מתאר מסודרות, לסייע להם בבניית תשתיות מסודרות, ובייחוד לסייע להם בחיזוק הביטחון האישי. כך, כרמיאל שלנו, תפסיק להיות ברירת המחדל של תושבי הכפרים, שלא מעוניינים לעבור ולהתגורר בכרמיאל, אך המצב הנוכחי מחייב אותם. אגב, מצב עצוב מאוד. למי שאינו בקיא ויודע, חשוב לדעת כי ראש העיר כרמיאל משמש גם כראש אשכול בית הכרם. על כן, אני רואה מחויבות גדולה בחיזוק האזור כולו. אפעל כאילו הייתי שר הגליל ואם אצטרך, אף אצא למאבק מול הממשלה כדי להביא לכרמיאל ולגליל כולו סדר וביטחון לצד שגשוג כלכלי מקומי ופיתוח. לכן, מי שחושב שלסייע לתושבי הכפרים זו גזענות, כנראה לא קרא חצי מילה מהתוכנית שלי.

יום כיפור – זמן לחשבון נפש

יום כיפור הוא תמיד הזדמנות להביט לאחור, על השנה שהייתה, לקיים חשבון נפש ולהתקדם אל עבר העתיד. תושבים, חברים. עלינו לשמור על אחדותנו ועל מערכת בחירות נקייה. יש לדבוק באמת. אומנם יש לי ביקורת קשה על ההתנהלות של ההנהגה העירונית בחמש השנים האחרונות ואני חושב שנעשו טעויות קריטיות, אך אין זה אומר שאין בי אהבת חינם והוקרת הטוב. יחד עם זאת, וללא כל קשר, את ההנהגה הנוכחית, חייבים להחליף כדי לעשות שינוי ולהחזיר את התקווה לתושבי כרמיאל.

רגע לפני הכיפורים, אני רוצה לנצל את ההזדמנות הזו ולאחל לכם תושבים יקרים, צום קל לכל מי שצם, וגמר חתימה טובה. שהשנה הקרובה תהיה עבורכם שנת שינוי. שנה של הצלחות חדשות, שנה של התפתחות והתקדמות, שנה מוצלחת עם יעדים ברורים וניצחונות מתוקים. שנה של בחירות נכונות. ממני אליכם, שנה חדשה טובה ונעימה.

קרדיט תמונה - תקשורת אלון אזולאי

אולי יעניין אותך גם