כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

ביקור מחזק

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 01.03.23 , 12:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי תא"ל במיל' ח"כ צביקה פוגל לראש העיר כרמיאל משה קונינסקי: "'בכוונתי לפעול לחיזוק מעמדה, צביונה וייחודה של כרמיאל בהיבט הדמוגרפי ובהיבט הביטחון האישי"

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי , אירח אתמול (יום חמישי) בעיר את יו"ר הוועדה לביטחון לאומי בכנסת ח"כ תא:ל במיל' ח"כ צביקה פוגל (עוצמה יהודית) וביקש ממנו לפעול לחיזוק מעמדה וצביונה הייחודי של העיר ולחזק את הביטחון האישי של התושבים ולסייע בשדרוג הטבות המס לתושבי העיר על מנת למנוע הגירה שלילית ויתרה מכך למשוך משפחות לעבור ולגור בעיר. כמו כן, הציג בפניו את נתוני הגיוס הגבוהים לצה"ל מקרב בוגרי בתי הספר בעיר ואחוז הזכאים הגבוה - 91% לתעודת בגרות של תלמידי בתי הספר בעיר.

משה קונינסקי ביקש מיו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ צביקה פוגל במהלך סיור שקיימו בחמ"ל העירייה לסייע בגיוס תקציב מיוחד להוספת כ-200 מצלמות ברחבי העיר כתגבור למצלמות האבטחה המוצבות בעיר וכמו כן, לסייע בהגדלת תקנים לגיוס פקחי שיטור עירוני מתוך רצון להגביר את תחושת הביטחון של התושבים ולשדרג את איכות חייהם ולא לכל מטרה אחרת.

מנהל אגף הביטחון בעירייה משה לוי וסגן מנהל האגף גיל דהן , סקרו בפני ח"כ צביקה פוגל את הפעילות השוטפת, ואת היערכותו של האגף לשעת חירום.

כנדבך חשוב נוסף ברצון לשמור על צביונה הייחודי של העיר ולאחר לחצים רבים ובלתי פוסקים שהפעיל על משרד הבינוי והשיכון, סיפר ראש העיר משה קונינסקי ל ח"כ צביקה פוגל , כי מכרזי רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), ייצאו מעתה עם עדיפות לתושבי העיר כך שבכל מכרז לפחות 80% מהזוכים יהיו תושבי כרמיאל בניגוד לעבר שבו ניתנה במכרזים עדיפות רק של 30% לתושבי העיר.

ראש העיר משה קונינסקי , אמר עוד ל ח"כ צביקה פוגל כי, המעבר של ביה"ס הטכני לכרמיאל והקמת מתחם מגורים חדש בעיר לאנשי כוחות הביטחון, יסייעו לחיזוק האוכלוסייה הצעירה ויתרמו מאוד למינוף ומיתוג העיר כאטרקטיבית.

ראש העיר הציג בפני יו"ר הוועדה לביטחון לאומי את החלטת המועצה הארצית לתכנון ובנייה, שאישרה לפני מספר חודשים לעיריית כרמיאל להמשיך את ההפקדה של תוכנית המתאר של העיר עם תיקונים קטנים בלבד, המציעה תוספת של 70,000 תושבים, כאשר כיום מונה אוכלוסייתה של העיר כ-50,000 תושבים ושטח שיפוטה משתרע על כ-22,000 דונם. התוכנית, כוללת גם הקמת שתי שכונות חדשות במזרח העיר ובהן שכונת אריאל שרון.

יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' ח"כ צביקה פוגל הביע את התרשמותו הרבה מתנופת הפיתוח בעיר והביע את נכנותו לסייע לראש העיר משה קונינסקי בכל הקשור לשמירה על צביונה הייחודי של העיר, תגבור מערך מצלמות האבטחה בעיר ובתמיכה פרלממטרית בשדרוג הטבות המס לתושבי העיר. ראש העיר משה קונינסקי הודה ל ח"כ צביקה פוגל על ביקורו והתגייסותו למען העיר ותושביה.

ראש העיר כרמיאל משה קונינסקי עם יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' צביקה פוגל (צילום: דוברות עיריית כרמיאל)

מימין לשמאל: מנהל אגף הביטחון בעיריית כרמיאל משה לוי, ראש העיר משה קונינסקי, יו"ר הוועדה לביטחון לאומי ח"כ תא"ל במיל' צביקה פוגל, סגן מנהל אגף הביטחון בעירייה גיל דהן (צילום: דוברות עיריית  כרמיאל)