כותרת
> C;
1/1
חינוך

ביקור מנכ״ל משרד החינוך ומנהלת המחוז בכרמיאל

כרמיאלי חינוךפורסם: 20.10.21 , 09:47ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מנכ״ל משרד החינוך, תא״ל (במיל׳) יגאל סלוביק, ומנהלת מחוז הצפון, ד״ר אורנה שמחון, הגיעו לביקור במערכת החינוך בעיר כרמיאל.

הביקור החל באורט כרמים, בניהול אילן פרסטר, אשר פרס בפני המנכ״ל את האתגרים עמם נדרש מנהל בית ספר להתמודד כיום, מהי תפיסת תפקידו כמנהל ומהן חוויות הניהול שלו. לאחר מכן הציגו תלמידי בית הספר תוצרי למידה.

משם המשיכו לבית הספר לחינוך מיוחד השכן, אורט גפנים ושמעו מאורי המנהל על העשייה החינוכית בבית הספר.
בהמשך הגיעו לסיור בבית הספר היסודי כלנית.


סיכומו של יום במרכז פסג״ה בכרמיאל עם הנהלת המחוז לשיח פתוח ומקיף. מנהלת המחוז סקרה בפני המנכ״ל את כלל הנתונים והעשייה במחוז הצפון ובסופו של דבר שיח פורה באשר לעשייה החינוכית של משרד החינוך למול המחוז, שמירה על רלוונטיות, מניעת נשירה וצמצום פערים.


בסיכום הביקור אמר המנכ״ל כי מנהלי בתי הספר הם עמוד השדרה של מערכת החינוך והם אלה אשר יכריעו את איכותה, ולכן חובה עלינו לצייד אותם בכלים הנדרשים כדי שיוכלו לבצע את עבודתם החינוכית באופן מיטבי. גם למחוז יש חלק נכבד בקידום העשייה החינוכית, הוא זה אשר מקשר ומתווך בין האסטרטגיה של המשרד וליישום שלה בשדה החינוכי. עלינו להפוך את המחוזות לאופרטיביים כי הם יודעים הכי טוב מה נעשה בתחומם. התרשמתי מאוד שמחוז הצפון עושה עבודה מצויינת גם בפדגוגיה, גם בשליטה במידע וגם בבקרה

מנהלת המחוז, ד״ר אורנה שמחון סיכמה ואמרה: ״זהו ביקורך הראשון במחוז. אני שמחה ומודה על כך. חשוב לך להכיר, לראות וללמוד מהשטח. תפיסת עולמך להנכיח את השטח לא מובנת מאליה״


*דוברות מחוז הצפון*

צילום באדיבות *דוברות מחוז הצפון*

צילום באדיבות *דוברות מחוז הצפון*

צילום באדיבות *דוברות מחוז הצפון*

אולי יעניין אותך גם