כותרת
> C;
1/1
חינוך

בצפון, הפרס ע'ש אלעד ריבן 2020 : כרמיאל ונהריה על מפת ההצטיינות וההתנדבות הארצית

כרמיאלי חינוךפורסם: 12.02.20 , 15:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'ברכותי לתלמידים חזי בויאנובר, כרמיאל (מחוז הצפון ) ועדי בן עזרא, תיכון אזורי חקלאי כדורי (התיישבותי ), זוכי הפרס הארצי להצטיינות בהתנדבות ע'ש אלעד ריבן ל 2020 .
הפרס הוענק להם אמש , בחיפה , ע'י השר , הרב רפי פרץ והמנ''כל , שמואל אבואב יחד עם עוד 7 בני נוער מכל שכבות האוכלוסייה בישראל, על כך שהפגינו מחויבות התנדבותית יוצאת דופן לטובת חבריהם בני הנוער, הקהילה הסובבת אותם והחברה הישראלית בכללותה. הפעילות ההתנדבותית הזו היא לב ליבה של מערכת החינוך. היא משקפת חזון חינוכי של המאה ה-21, חינוך לאזרחות פעילה וחינוך לערכים ולסולידריות חברתית.
מחוז הצפון גאה ונרגש מההישג ופועל כל העת וללא ליאות להשגיר , לשגרר ולהפוך את ערך הנתינה ואתגר העשיה למען הזולת והאחר , שלא על מנת לקבל פרס , לחלק יומיומי ובלתי נפרד מהליבה החינוכית , ערכית , חברתית ולימודית של כלל תלמידי המחוז ' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון .
המועמדות לפרס נפתחה בפני כל תלמידי י"ב שהתנדבו מעבר לנדרש בתכנית "התנדבות אישית ומעורבות חברתית" שמוביל המשרד, ושבעשייתם משתקפת הנהגה, חדשנות וייחודיות מוסר דובר המחוז , דויד גורלי
ומוסיף כי בשנה האחרונה, מעל 100 אלף תלמידי י"ב בישראל , כ 15 אלף מהם , מהצפון , סיימו שלוש שנים של עשייה התנדבותית, במסגרת התכנית למעורבות חברתית שמוביל המשרד. מבין המסיימים, כ-22,000 תלמידים שהתנדבו בארגוני החירום וההצלה, וכ-30,000 שפעלו במועדוניות יום לילדים בסיכון.
יצויין כי במהלך האירוע כיבדו השר והמנכ'ל את משפ' בן שבת מנהריה שבנם , מוטי ז''ל , חירף נפשו למוות כשלא היסס לקפוץ למים הסוערים כדי להציל חיים , טבע בגעתון השוצף , נסחף עד למוצא הנחל לים וסיים את חייו בצורה כל כך עצובה , מצערת ודרמטית .

צילום באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

צילום באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

צילום באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

אולי יעניין אותך גם