כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

גזברית עיריית כרמיאל מתריעה מפני בעיות תזרימיות בתקציב העירייה

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 24.07.23 , 07:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעיות כלכליות בעיריית כרמיאל: גזברית עיריית כרמיאל מתריעה מפני בעיות תזרימיות בתקציב העירייה ומבקשת לדחות פרעון הלוואות העירייה לתקציב 2024 ולהערך למיחזור הלוואות מול הבנקים

גזברית העירייה הפורשת ענת-חנה לנקסנר מבקשת ממועצת העיר לאשר דחיית פרעון הלוואות העירייה לתקציב 2024 ולהערך למיחזור הלוואות מול הבנקים בעקבות ״הסכמי שכר שנחתמו על ידי ראש העיר ללא שיפוי או שיפוי חלקי ולאור עליית הריביות"

בעיות כלכליות לעיריית כרמיאל: בשבועות האחרונים שלחה גזברית עיריית כרמיאל הפורשת, הגב' ענת-חנה לנקסנר, מכתב דחוף למנכ"לית העירייה ובו מבקשת להביא לאישור מועצת העיר הקרובה את דחיית פרעון הלוואות העיר ופירסתן על פני תקציב שנת 2024.

בקשה זו של גזברית העירייה היא חריגה ומעידה על בעיות תקציביות ותזרימיות בפניה עומדת עיריית כרמיאל. את הסיבה לבקשת דחיית הלוואות העירייה לשנת 2024 מבססת גזברית העיר במכתבה לאור "הסכמי שכר שנחתמו לאחרונה מול סייעות הגנים בעיר ולאור עליית הריביות המאסיביות במשק," אליהן כך נראה לא נערכה העירייה כראוי.

עוד כותבת גזברית עיריית כרמיאל כי "מבוקש לדחות את פירעון המלוות בכדי להקל תזרימית ולהיערך בתוכנית מיחזור מלוות מול הבנקים".

המועמד לראשות העיר כרמיאל, אלון אזולאי, התייחס לדברים ואמר: "בקשתה של גזברית העירייה מעידה גם היא על התנהלות כלכלית חסרת אחריות ועל חוסר יכולת ניהולית והבנה תקציבית-כלכלית של העומד בראש העירייה ושל שדרת הניהול. חמור מכך, נחתמו הסכמים ללא שיפוי או שיפוי חלקי, באופן חסר אחריות, ללא חשיבה ארוכת טווח על הפגיעה הקשה בקופת העירייה ובתושבי העיר כולם. זוהי עוד הוכחה לקרקס שמתנהל בעיריית כרמיאל. ב-1 בנובמבר, כשאחליף את קונינסקי, אני מתחייב לתקן את כל מה שהרס ולבנות עתיד חדש לתושבי כרמיאל. אני קורא לעיריית כרמיאל לפרסם את נתוני המאזן של העיר כדי להסביר לציבור את מצבה הכלכלי של העירייה וגופי הסמך".

מיועץ תקשורת עיריית כרמיאל נמסר:

מצ"ב התייחסותה של גזברית העירייה וראש מינהל הכספים ענת לנקסנר לפנייתכם:

גזברית העירייה וראש מינהל הכספים, ענת לנקסנר:

ראשית, מצבה הכלכלי של עיריית כרמיאל איתן והעירייה מוגדרת כרשות יציבה כלכלית ! הניהול הכספי של העירייה מנוהל בתבונה רבה ועל הצד הטוב ביותר וזוכה להערכה רבה ע"י הממונים לרבות משרד הפנים.

לא מדובר בדחיית פרעון המלוות לשנת 2024 כפי שהוצג על ידיכם, אלא בפריסת המלוות עבור תקופת המלווה לשנים 2024 ואילך מבלי שיחול שינוי בתקופת המלווה .

הנ"ל נדרש מהסיבות :

1. רוב המלוות נלקחו בזמנו בריבית פריים נמוכה (כ1%) כיום, עם דהירת האינפלציה וריבית פריים בשיעור 6.25% יש לשקול מחזור מלוות ומעבר לריבית קבועה שהנה נמוכה יותר.

2. הסכמי השכר הציבורי והסכם הסייעות, הינו תוספת עלויות ברוטו בסך של 5.5 מליון ש"ח.

מבוקש מתוך אחריות כספית זהירה ושקולה לפרוס את המלוות כאמור על אותה תקופת המלוות בכדי להקל תזרימית כנגד הסכמים שנחתמו ללא שיפוי / שיפוי חלקי בגינם.

עיריית כרמיאל דחתה בעבר באישור מועצת העיר את פרעון המלוות כאמור לעיל בפריסה זהה

נשלח ע"י דוברות יח"צ אלון אזולאי

צילום באדיבות דוברות יח"צ אלון אזולאי

אולי יעניין אותך גם