כותרת
> C;
1/1
חדשות

דברים שצריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים משאית חדשה

כרמיאלי חדשותפורסם: 13.03.19 , 12:50ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משאיות הן כלי רכב נפוץ מאוד בכבישי ישראל, והן משמשות הן עבור חברות שונות והן עבור עסקים קטנים. רכישה של משאית חדשה טומנת בחובה לא מעט התלבטויות, כאשר יש לקחת בחשבון כל אחת ואחת מהן על מנת להוביל לרכישה האופטימלית והמתאימה מכולן. נהיגה במשאית דורשת לא מעט מן הנהגים, לכן יש לתת את הדעת גם באשר לכוח האדם הנדרש לשם תפעול המשאיות. בקיאות בנושא קנייה של משאיות חדשות וכל הכרוך בכך, תסייע לקבלת ההחלטה הנכונה.

מהן הדרישות מנהגים באשר לנהיגה של משאית חדשה?

על מנת לנהוג במשאית יש צורך ברישיון מיוחד, משמע שאתם חייבים לוודא כי בתוך צוות העובדים שלכם קיימים נהגים אשר אכן יכולים לתפעל את המשאיות החדשות שייכנסו לעבודה. ניתן לרכוש משאית חדשה בעלת מאפיינים שונים בהיבט הטכני, אם זה סוג גיר ידני או רובוטי, כובד המשאית ומפרטים שונים אחרים אשר מהווים שיקול בבחירת כלי הרכב.

כמה משאיות חדשות כדאי לצרף לצי הרכבים?

כדאי לדעת כי גם אם המפעל שאתם מנהלים, לדוגמה, נזקק לשלוש משאיות כבדות על מנת לשנע סחורה ממקום למקום – לא תמיד הדבר יסתייע בפועל, אם אין לכם מספיק כוח אדם ובמקרה כזה עדיף יהיה להסתפק בשתי משאיות. בנוסף, כדאי להשקיע את הכסף הפנוי של העסק בצורה הנבונה והמשתלמת ביותר, מתוך חשיבה לטווח ארוך. מסיבה זו, ייתכן שתעדיפו דווקא להשקיע עבור משאית חדשה ואיכותית שעולה כסף רב, שבתחילה נראתה לכם כמשהו שהוא מעבר לתקציב של החברה, זאת מתוך הנחה כי העובדה שהיא חסכונית בדלק, למשל, כמו גם תצטרך פחות תיקונים במוסך – זה עניין שיחסוך לכם הרבה מאוד שעות עבודה ועלויות נלוות, משמע שבסופו של יום המשאית החדשה הזו "תעלה לכם" פחות.

כיצד לבחור מאיזו חברה לרכוש את המשאית?

כמו כל קנייה של רכב ובמיוחד כאשר מדובר בכלי רכב שעומד להיות על הכביש באופן יומיומי ולעבוד בצורה אינטנסיבית, רכישה של משאית חדשה מצריכה הסתכלות רחבה יותר על הדברים. לא רק המפרט הטכני המרשים של המשאית צריך להילקח בחשבון, אלא בקנייה של משאיות חדשות צריך לחשוב מה אתם מקבלים "מעבר".

בחרו לבצע רכישה מיבואן רשמי של החברה היצרנית, כזה שמעניק לכם שירותי תיקונים זמינים ונוחים במוסכים מורשים. בדקו שאתם מקבלים, במידת הצורך, רק חלקי חילוף מקוריים וכי השירות הוא מהיר ויעיל.

נסו להתייעץ עם היבואן – ייתכן ותחליטו, בסופו של דבר, כי דווקא השכרה היא הדבר הנכון עבורכם, מכל הבחינות. השכרה של משאיות יכולה להועיל מאוד עבור בעלי עסקים שלא נזקקים באופן תמידי למשאית בתוך צי הרכבים של החברה. גם במקרה הזה – ודאו כי אתם מקבלים את כל השירות העוטף סביב כלי הרכב הנהדר הזה ותיהנו מהיעילות והסיוע שלו לביצוע העבודה בחברה.

אולי יעניין אותך גם