כותרת
> C;
1/1
דרושים תוכן

דרושים עובדים - הקושי בגיוס ובניהול הוצאות השכר

כרמיאלי דרושים תוכןפורסם: 17.07.23 , 11:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעידן המודרני של היום עולם התעסוקה מתפתח מאד מהר, ועמו גם האופציות לגיוס עובדים וניהול מערך השכר. תעשיות ומגזרים שונים זקוקים כל הזמן לכישרונות חדשים. עם הטכנולוגיה הגוברת, מעסיקים מתקשים לנהל את תהליכי הגיוס בפרט, שלא לדבר על כל מערך התעסוקה בארגון כולל מערך השכר. מיד נעמיק בהיבטים השונים של הגיוס, בצורך בעובדים מקצועייםובאתגרי ניהול הוצאות השכר גבוהות ותגלו כיצד אפשר להתמודד עם האתגרים הללו באמצעות הטכנולוגיה והחדשנות.

דרושים עובדים למגוון משרות

שוק העבודה מגוון כתמיד. מעבודות מיומנות ובסיסיות בענף הקמעונאות והשירותים ועד למשרות עם תפקידי מפתח ביכולת גבוהה בטכנולוגיה, בריאות ופיננסים. מעסיקים מחפשים כל הזמן אנשים שיכולים להביא משהו ייחודי לארגון או למותג. כתוצאה מכך, מודעות דרושים משקפות מגוון רחב של תפקידים ואחריות, מתפקידים לא מקצועיים ועד לתפקידים מקצועיים.

תפקידים לא מקצועיים מתייחסים למשרות שאינן דורשות מיומנויות או השכלה ספציפיים, כמו משרות קמעונאיות ברמת התחלה או שירותי ניקיון. משרות אלו קשורות לעיתים קרובות לשיעורי תחלופה גבוהים, ולכן הביקוש לתפקידים אלו גבוה ללא הרף. זה כמובן מסביר מדוע יש יותר מודעות דרושים עבור עובדים לא מקצועיים בהשוואה למקצועיים. עם זאת, תפקידים במיומנות גבוהה יותר דורשים כישורים והכשרה מיוחדים, מה שהופך את תהליך הגיוס לתובעני הרבה יותר. כיום באמצעות טכנולוגיה חדשנית המאפשרת התקשרות גם דרך אפליקציה לכל אלמנט החל מגיוס עובדים ועד לניהול השכר, קל לנהל גם את תהליך הגיוס.

דרושים עובדים מקצועיים ודרג ניהולי

למרות הביקוש הרב לתפקידים לא מקצועיים, הצורך בעובדים מקצועיים ובתפקידים ברמת הניהול נותר משמעותי. התעשיות השונות חוות מהפכה טכנולוגית המאפשרת להם להשתמש באלמנטים חדשניים כמו שעון נוכחות חדשני. אך אלמנטים אלו גם דורשיםעובדים מיומנים. יתרה מכך, מנהיגות טובה ברמה העסקית היא חיונית להצלחתו של כל ארגון, מה שמחייב את הצורך במנהלים מוכשרים.מציאת האנשים הנכונים לתפקידים אלה יכולה להיות משימה לא פשוטה. זה מצריך תהליך מיון יסודי כדי להבטיח שלעובדים הפוטנציאליים יש את הכישורים והכישורים הנדרשים. בנוסף, לרוב זה כרוך בהשקעה ניכרת של זמן, משאבים ומאמץ מצד צוותי הגיוס.

הוצאות שכר גבוהות לחברות שבהן דרושים עובדים

העסקת עובדים חדשים, במיוחד אנשי מקצוע וצוות ניהולי, מרמזת לרוב על הוצאות שכר גבוהות לחברות. עלות זו כוללת לא רק את המשכורות עצמן אלא גם את ההטבות והוצאות אחרות הקשורות לעובד. כתוצאה מכך, חברות רבות מתמודדות עם האתגר של גיוס הטאלנטים הטובים ביותר תוך שמירה על הוצאות השכר שלהן.

אסטרטגיה אחת שחברות נוקטות לניהול הוצאות השכר שלהן היא שימוש ביישום שהינו יומן נוכחות חדשני. יומן הנוכחות עוקב אחר שעות העבודה של עובדים בשכר. יומן זה משמש כמעקב טכנולוגי חדשני עבור כל שעות עבודה נוספות מעבר ללוח הזמנים הרגיל של העבודה, שמתורגם לתשלום שעות נוספות. על ידי שימוש בשעון הנוכחות שהינו שעון נוכחות לעסק חברות יכולות לשמור על שליטה טובה יותר על שעות העבודה של העובדים שלהן, ולכן לנהל טוב יותר את הוצאות השכר שלהם.

ברמה הדיגיטלית, בקרות כניסה ממלאות גם הן תפקיד חשוב בניהול הוצאות השכר. בקרות אלה מבטיחות שרק צוות מורשה נמצא במקום, ומפחיתות את הסיכון לפעילויות הונאה שעלולות להוביל לעלויות מיותרות.

גיוס וניהול הוצאות שכר – שאלות ותשובות

  • האם יש מגמה לעבור למודל פרילנסר במקום שכירים?

מודל זה מציע יתרונות רבים למעסיקים. הוא מספק חיסכון בעלויות, שכן פרילנסרים מקבלים תשלום בדרך כלל לכל פרויקט ולא משכורת קבועה.כמובן שאין כאן חינם והתשלום הוא משמעותי לעיתים אפילו יקר יותר מאנשים שהינם שכירים. אך המודל מציע גמישות ויתרונות רבים.

  • כמה עובדים שכירים יש בארץ?

לפי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, נכון לשנת 2022 היו בישראל כ-3.3 מיליון אנשים שהינם עובדים שכירים ועם המעבר המתמשך לעבר מודל הפרילנסרים, אנו יכולים לצפות שמספר זה ישתנה ככל שיותר חברות ישקלו מעבר להעסקה להסדרי פרילנסר.

  • למה יש יותר מודעות דרושים של עובדים לא מקצועיים?

בדרך כלל יש יותר מודעות דרושים לעובדים לא מקצועיים מכיוון שלעתים קרובות יש לתפקידים אלו שיעורי תחלופה גבוהים יותר והם רבים יותר.

קרדיט לתמונות FREEPIK