כותרת
> C;
1/1
בחירות בכרמיאל

האם קונינסקי הורה להסיר את אלפנדרי מרשימת הנואמים בכרמים?

כרמיאלי בחירות בכרמיאלפורסם: 19.05.19 , 13:00ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

האם קונינסקי הורה להסיר את אלפנדרי מרשימת הנואמים בכרמים?

האם קונינסקי הורה להסיר את משה אלפנדרי מרשימת הנואמים בבית ספר אורט כרמים בטקס חלוקת תעודות הבגרות?

בדף הפייסבוק של משה אלפנדרי יו"ר ועד ההורים, נכתב פוסט על ידו, אשר לא מסתיר את כעסו על ראש העיר, מר משה קונינסקי , על שהיה אמור לנאום ולברך את תלמידי בית הספר אורט כרמים בערב חלוקת תעודות הבגרות השבוע.

אלא שאז לפי דבריו של אלפנדרי, קיבל מנהל בית הספר שיחת טלפון מלשכתו של ראש העיר מר משה קונינסקי , שיחת טלפון המורה לא לאפשר לאלפנדרי לנאום בטקס זה, והתנה בכך את בואו. אלפנדרי שלא רצה לעשות עניין, ביקש לעלות ולברך רק כנציג ההורים, אך גם זה לא ניתן לו.

אלפנדרי כותב את הפוסט בו הוא פונה לקונינסקי במסר חד משמעי ומציין כי הוא נבחר פה אחד על ידי ההורים של תלמידי בית ספר כרמים ואף נבחר פה אחד על ידי כל נציגי בית הספר בעיר ליושב ראש מועצת ההורים העירונית.

לטענת אלפנדרי מינויו מאושר על ידי משרד החינוך וקונינסקי פועל בניגוד להחלטת משרד החינוך.

יש לציין כי אלפנדרי מתנדב מזה 15 שנים וחוזר על כך שהוא רק רוצה בטובת הילדים.

עוד הבטיח כי יעשה כל מה שצריך שהחינוך יעלה מדרגה ולעזור לראש העיר להצליח.

בעוד איננו מבין מדוע ראש העיר קונינסקי מסרב לפשרה כלשהי להיפגש וללבן דברים.

איך זה שנסגרו הדלתות בפניו ובפני ההורים?

בשיחה אישית עם אלפנדרי הוא מספר כמה הוא כועס ופגוע בעיקר. "איך זה שראש מינהל חינוך קיבל הוראה לא לדבר איתי? גם סגנית ראש עיר אמרה לי אותו הדבר".

עוד מוסיף ומבקש כי יש לבקש מאורנה שימחון מנהלת מחוז צפון במשרד החינוך, לפרסם אחת ולתמיד את המכתב, את הסעיף שתקף לפני הבחירות. כיוון שהבחירות בבית הספר ולמועצה עירונית נעשו אחרי אוקטובר אין עם המינוי כל בעיה.

"אורנה מגבה אותי בפה מלא" אומר אלפנדרי.

לדעתו קונינסקי חצה את הקווים בכך שיצאה מלשכתו ההנחייה למנהל ביה"ס להוריד אותו מסדר הדוברים. "התנית את הגעתך לאירוע, בכך העמדת אותו בסיטואציה לא הוגנת, לא אפשרית ולא עניינית".

כל מה שמבקש אלפנדרי זה לשים את המחלוקת בצד ולעבוד יחד היות ובעוד כחודש יתקיים טקס הסיום החשוב והמרגש באמפיתיאטרון, שם הוא מתכוון כיו"ר ועד ההורים לנאום ולברך ו "מקווה שעד אז תיפתר הבעיה ויהיה נעים להמשיך לעבוד".

בינתיים הבוקר התראיין אלפנדרי ברדיו קול רגע ואין לו שום כוונה לוותר או לעצור. הוא ימשיך לעלות את הדברים היכן שצריך.

עוד הוסיפו סגניו דודי שבת ואלה טלקר כי ועד הורים הוא גוף התנדבותי ואינו עוסק בפוליטיקה. קונינסקי הוא ראש העיר של כולנו וכמו בדמוקרטיה משה אלפנדרי נבחר פה אחד באופן דמוקרטי ומקווים להמשיך לעבוד ולהרים פרוייקטים לטובת הילדים.

תגובת העירייה:

בחוזה מנכ״ל משרד החינוך מספטמבר 2018 כתוב כי מי שהתמודד בבחירות למועצת הרשות כחבר ברשימה לא יכול להיות חבר בועד כיתה, מכאן שאינו יכול להיות חבר בהנהגה בית סיפרית ומכאן שאינו יכול להיות חבר בהנהגה עירונית.

בהנהגה העירונית הנוכחית ישנם שני חברים בניהם יו״ר ההנהגה שהתמודדו ברשימה בבחירות האחרונות למועצת העיר מה שאומר שהנהגת ההורים הנוכחית פועלת בניגוד לחוזה מנכ״ל משרד החינוך.

כל עוד ומשרד החינוך לא ישנה את חוזה מנכ״ל, הנחיות חוזה מנכ״ל מחייבות את העירייה והעומד בראשה.

חשוב להדגיש כי אין מדובר בנושא אישי או פוליטי, האנשים המדוברים הינם ראויים ומתנדבים שנים רבות בהנהגות הורים אך זוהי חובתנו לפעול בהתאם להנחיות חוזה מנכ״ל.

ראש העיר משה קונינסקי היה בעברו חבר בוועדי הורים ומוקיר את פועלם וישמח לשתף פעולה עם כל ועד הורים שיפעל בהתאם לכללים.

בתמונה: משה אלפנדרי

צילום עצמי

אולי יעניין אותך גם