כותרת
> C;
1/1
עסקים

המדריך המלא לבחירת מערכת ניהול למידה

כרמיאלי עסקיםפורסם: 26.10.21 , 10:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מהי מערכת ניהול למידה? מי צריך אותה ובשביל מה? ואיך בוחרים את המתאימה ביותר? כל התשובות לכל השאלות החשובות ביותר – בהמשך מאמר זה!

מהי מערכת ניהול למידה?

מערכת ניהול למידה, או במילים אחרות – מערכת LMS, היא מערכת שמטרתה היא לנהל את כל תהליכי הלמידה וההדרכה בארגון. מדובר על מערכת ממוחשבת, המציעה לכל עובד בארגון את האפשרות ללמוד את מה שעליו ללמוד כדי לשפר ולייעל את תהליכי העבודה שלו ובמקביל, היא גם מאפשרת למנהלים לבצע מעקב אחרי ההתקדמות של העובד בתהליכי הלמידה שלו. כל זאת, ללא תלות במדריך או בקבוצת מודרכים. ללא צורך בכיתה פיסית ואפילו ללא תלות במחשב!

למי מיועדות מערכות ניהול למידה?

מערכות של למידה ארגונית מיועדות לכל ארגון, שרוצה לנהל את תנאי הלמידה וההדרכה המתנהלים בו בכל התחומים. בין אם מדובר על הכשרת עובדים חדשים לקראת כניסתם אל הארגון, על עדכון ורענון של נהלים, על תדריכים חד פעמיים או תקופתיים באופן שוטף, על הדרכת עובדים ותיקים עם היכנסם לתפקידים חדשים או כל סיבה אחרת לבצע הדרכה או הכשרה פנים ארגונית.

המאפיינים הכללים של המערכת

לכל מערכת ניהול למידה יש מאפיינים בסיסיים. ביניהם, האפשרות להעביר תכני הדרכה, האפשרות לבחון את רמת ההבנה של המודרך, האפשרות של המנהל של העובד למדוד את רמת ההבנה הזו ועוד. זאת, על ידי העברת התכנים, ביצוע מבחנים בתוך המערכת והעברת הנתונים החשובים אל המנהל. זאת, על מנת שלמנהל תהיה האפשרות להיות במעקב אחרי קצב ההתקדמות של העובד, לצד האפשרות של העובד להתקדם בקצב המתאים לו. כל זאת, במערכת מבוססת ענן, המאפשרת גישה גם מטלפונים חכמים ושמירה אוטומטית של כל המערכים וכל הנתונים.

אפשרויות הבחירה הבסיסיות

ישנן שתי אפשרויות בחירה בסיסיות לבחירת מערכת ניהול למידה: מוצר מדף או מערכת בהתאמה אישית. מן הסתם, מערכת LMS מוכנה היא זולה משמעותית מזו שנבנית באופן מיוחד עבור הארגון. יתרון נוסף שלה הוא, שהיא כבר מוכנה והמשמעות של יתרון זה היא, שאין צורך להמתין עד שתהיה מוכנה וניתן להטמיע אותה ולהתחיל להשתמש בה באופן מידי.

היתרון של מערכת בהתאמה אישית

עד עכשיו עסקנו ביתרונות של מערכת ניהול למידה קיימת ומוכנה. אז מהם היתרונות של מערכת למידה ארגונית בהתאמה אישית? ובכן, היתרון הבולט והברור ביותר של אפשרות זו הוא ההתאמה המושלמת לצרכי הארגון. בנוסף, ברגע שיש חברה מקצועית שעומדת מאחורי בניית המערכת, יש לכם קשר איתה גם לכל צורך עתידי ולא פחות חשוב מכך – יש לכם גישה למערכת באמצעות מערכת ניהול שאתם מכירים היטב וכך באפשרותכם לבצע את כל ההתאמות הדרושות לשיפור המערכת והתאמה שלה לצרכים המשתנים עם הזמן.