כותרת
> C;
1/1
חדשות

הסכם קיבוצי חדש במפעל שטראוס סלטים בכרמיאל

כרמיאלי חדשותפורסם: 15.04.19 , 17:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כחלק מההסכם, עשרות עובדי המפעל המייצרים סלטים שונים ואת חומוס "אחלה", ייהנו מתוספת שכר של כ-10%, מענק חתימה שנתי בגובה 500 שקל וכן הגדלת התקציב מטעם החברה לטובת פעילויות הרווחה של העובדים

ההסתדרות במרחב כרמיאל, הנהלת מפעל שטראוס סלטים וועד עובדי המפעל, הממוקם באזור התעשייה של כרמיאל, חתמו על הסכם קיבוצי חדש שיחול על כ-90 עובדים. במפעלי זה מייצרת שטראוס בין היתר את חומוס "אחלה", סלטי חצילים, פלפלים קלויים ועוד.

חתימת ההסכם נערכה במעמד יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל יואב קליין, מנכ"לית מפעל שטראוס סלטים אירית ברסלב, מזכיר האיגוד המקצועי איבראהים טאהא, יו"ר ועד העובדים ארול אדמן וחברי הוועד ראובן תורג'מן ונימר סוואעד.

כחלק מההסכם, שתוקפו לשלוש שנים, ייהנו עשרות עובדי המפעל מתוספות שכר של כ-10%, ובנוסף יקבלו מענק חתימה של 500 שקל לשנה, בכל אחת משנות ההסכם. כמו כן יקבלו העובדים מענק מיוחד בסך 900 שקל בכל יום עצמאות.

בנוסף לכך ההסכם מסדיר את תגמול הכוננות לעובדים הנדרשים לשעות כוננות בסופי שבוע וכן משפר את תקציב דמי הרווחה של העובדים.

יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל, יואב קליין, אמר: "לאחר מו"מ שנמשך כשנה וידע עליות ומורדות, גם ההנהלה וגם ועד העובדים ידעו להתגבר על הפערים ולשים מול עיניהם את טובת העובדים והמפעל גם יחד – ואין ספק שהתוצאה מרשימה וכולנו יכולים להתגאות בה. אני מודה ליו"ר הוועד ארול אדמן ולחברי הוועד ראובן תורג'מן ונימר סוואעד על ההישג, וכן לאיברהים טאהא מזכיר האיגוד המקצועי ולעו"ד ענבר בן סימון על תרומתם להבאת המו"מ על ההסכם לקו הסיום".

יו"ר הוועד ארול אדמן: "אני מברך ומודה לכל מי שסייע וליווה את עובדי המפעל במו"מ לחתימת ההסכם ובטוח שיחד נמשיך לפעול בשיתוף פעולה למען הצלחת המפעל".

קרדיט צילום: אגף הדוברות בהסתדרות.

בתמונה, עומדים (מימין לשמאל): חבר הוועד נימר סוואעד, מנהלת המפעל אירית ברסלב. יושבים (מימין לשמאל): יו"ר הוועד ארול אדמן, יו"ר ההסתדרות במרחב כרמיאל יואב קליין, מזכיר אג"מ איברהים טאהא, חבר הוועד ראובן תורג'מן