כותרת
> C;
1/1
תרבות ופנאי

הקרנת בכורה חגיגית של שני סרטיו של מתן יניב בנוכחותו וצוות ההפקה-שחקנים

כרמיאלי תרבות ופנאיפורסם: 25.02.20 , 11:30ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הסרטים: 'מקלט' 'שחקנית קטנה'

חברת ההפצה 'אומן' המפיצה את סרטיו של הבמאי והתסריטאי הצעיר, מתן יניב, בחרה בכרמיאל, להקרנת בכורה חגיגית של שני סרטיו "מקלט" עטור הפרסים וסרטו השני "שחקנית קטנה".

האירוע החגיגי יתקיים בבתי הקולנוע מובילנד שבגן העיר כרמיאל ביום חמישי ה-19 למרס בשעה 18.00.

אלכס גולדשטיין מנכ"ל החברה: "זוהי הקרנת הבכורה של שני הסרטים החשובים לנו ביותר ואנחנו הכי שמחים בעולם שאתם לוקחים חלק בחלום הקטן שלנו ".

אירוע ההקרנה החגיגי יכלול תחילה התכנסות וכיבוד על השטיח האדום. זמן לראיונות ופגישה עם צוות ההפקה והשחקנים. לאחר מכן הופעת סולו מיוחדת של בימאי הסרט, מתן יניב, שיבצע שירים מקוריים שכתב, חלקם נכללו בפסקול של הסרט. בתחילת ההקרנה שתהיה באולם 5, יתקיים שיח של שאלות ותשובות יחד עם הפקת הסרט ובכללם השחקן הראשי דין מירושניקוב.

מתן יניב

הבימאי והתסריטאי הצעיר מתן יניב (22) הוא בוגר המכללה לקולנוע של בית הספר אורט פסגות בכרמיאל ומגיל 15 יוצר לבדו סרטים עטורי פרסים.

אירוע בכורה כל כך מושקע דווקא בכרמיאל?

אני עושה את זה לא רק בעיר מולדתי אלא במקום שבו עבדתי כסדרן וחסכתי כסף בשביל לממן סרט קטן בשם ׳מקלט׳. הציעו לי לעשות את ההקרנה בסינמטק תל אביב והיו עליי הרבה לחצים לעשות את זה במקום יותר מרכזי אבל אני התעקשתי דווקא לעשות את זה במקום שבו פרח הסרט. מבחינתי זו לא הייתה שאלה בכלל.

בכמה פסטיבלים כבר הספיק הסרט מקלט להשתתף וכמה פרסים קטף עד כה?

הסרט השתתף באזור ה-20 פסטיבלים וזכה מתוכם ב-5 פרסים.

אתה מתרגש לקראת האירוע?

מאוד נרגש. חיכיתי וייחלתי לרגע הזה הרבה זמן לכן אני מצפה לראות את כל אבל כל כרמיאל בכניסה כי האירוע הזה הוא גם בחינם אבל גם אירוע מיוחד במינו. אני יכול גם לספר שאנחנו בחברת Omen Film Production נבצע הכרזה מאוד מפתיעה בנוגע לפרויקט הבא שלנו וזה הולך להשאיר הרבה אנשים במתח...

הסרט "מקלט" תזכורת

סרטו של מתן יניב "מקלט" זכה במקום הראשון בלוס אנג'לס בקטגוריית הסרט הקצר הבינלאומי הטוב ביותר.

הבימאי והתסריטאי הצעיר מתן יניב (22) התמודד עם סרטו הקצר "מקלט" בפסטיבל "לאקי סטרייק" בהוליווד שם זכה במקום הראשון, בקטגוריית הסרט הקצר הבינלאומי הטוב ביותר. יניב הוא בוגר המכללה לקולנוע של בית הספר אורט פסגות בכרמיאל.

זה אינו הפרס הראשון שהוא קוטף על הסרט, סרטו הגיע לפסטיבל Oniros באיטליה, שם זכה במועמדות לפרס השחקן הראשי ופרס הסרט הטוב ביותר וזכה בפרס הבימאי הצעיר הטוב ביותר. הסרט השתתף גם בפסטיבל ARFF בפריז, שם זכה בפרס הסרט הקצר הטוב ביותר. בהמשך זכה בפרסים בינלאומיים נוספים בקטגוריה של סרט עצמאי .

"מקלט" הוא סרט קצר המספר על חייל פצוע, שבעת מלחמה זוחל פצוע אל תוך מקלט. זה סרט מרגש שמדבר על התמודדות עם פחד ממוות ועם רצון עז לחיות. סרט שמדבר אל ליבו של כל אחד שהיה פעם חייל. סרט שמעלה שאלות נוקבות.

את התפקיד הראשי משחק דין מירושניקוב (תאג״ד, פולמון). דידי גת (הכלה הסורית, בילי אליוט: המחזמר) וגאיה ברמן משחקים שני דיירים השוהים עם מירושניקוב במקלט.

על הסרט "שחקנית קטנה"

סרטו השני הוא "שחקנית קטנה" סרט שאורכו 6 דקות, בהפקתה של שירי ויסוצקי. השחקנים הם אביב מנזון ונועם שנהב.

נרטיב: באמצע ההפסקה האזעקה מופעלת, כל הילדים עוזבים את המשחקים ורצים במהירות למרחב מוגן. היחידה שמסרבת להיכנס הינה ילדה קטנה שמסרבת להישמע להוראות המורה וממשיכה במשחק כדורסל במגרש. בעוד שצבע אדום קרב ובא, המורה מנסה להכניס את הילדה אך הילדה עוד תפתיע אותה.

אם נושאים כמו מלחמה ושלום הועברו בדרך כל דרך סרטי דרמה בוגרת, 'שחקנית קטנה' מציג את הנושאים דרך עיניהם התמימות של ילדים ביחד עם הומור ולא מעט חן. צוות ההפקה יצר קשר עם קרוב ל-60 ילדים שהקדישו מזמנם והשתתפו בסצנת הפתיחה של הסרט. בעוד שהסרט עושה כעת את דרכו לפסטיבלים בארץ ובעולם, את הקרנת הבכורה העולמית הסרט יעשה במקום בו הוא צולם- העיר כרמיאל.

פרמיירה חגיגית ביום חמישי ה-19 למרס בשעה 18.00 במובילנד, בתי הקולנוע בגן העיר כרמיאל, כניסה חינם.

מתן יניב, צילום פרטי

עמית יניב, מתן יניב, דידי גת, צילום פרטי

מתן יניב עם דין מירושניקוב בנתבג, צילום פרטי

שחקנית קטנה באדיבות Omen Film Production

שחקנית קטנה באדיבות Omen Film Production

שחקנית קטנה באדיבות Omen Film Production

שחקנית קטנה באדיבות Omen Film Production

מתן יניב באתר מקלט, צילום אלכס הובר