כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

התועלות המשמעותיות שמספק שמן מרוקאי לשיער

כרמיאלי טיפוח ויופיפורסם: 15.12.21 , 15:07ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הגלובליזציה מאפשרת לנו להשתמש במוצרים מכל רחבי העולם למגוון רחב של מטרות וכן להישען על מסורות עתיקות יומין וידע שעבר מדור לדור בכל הפינות של הגלובוס. שמן מרוקאי הוא דוגמה מצוינת למגמה מבורכת זו, ולא בכדי ישראלים וישראליות רבים ורבות כבר נעזרים בו כדי ליהנות משיער מרשים במיוחד.

החייאה לקרקפת יבשה והרגעת גירויים

שמן מרוקאי הוא למעשה שמן ארגן, כלומר שמן שמופק מעץ בשם זה אשר גדל במדבר שבדרום מערב מרוקו (וגם באזור מסוים באלג'יריה). היכולת של עצי ארגן להחזיק מעמד גם באקלים המדברי הקשוח העניק לו את הכינוי "עץ הברזל". לפירות של עץ הארגן, שמגיע לגובה של 8 עד 10 מ' ויכול לחיות גם 200 שנים, יש קליפה מרה ועבה. מתחת לקליפה ישנה ציפה שמתאפיינת בטעם דוחה אבל ריח מתקתק ועוד אגוז שבתוכו זרע עשיר בשמנים.

שמנים אלה עשירים בוויטמין E שהוא נוגד חמצון אפקטיבי להפליא, וכן בחומצות שומן חיוניות. בזכות איכויות אלה השמן המרוקאי מועיל קודם כל לקרקפת. קרקפת יבשה זוכה ללחות הרצויה, ואם ישנם גירויים בקרקפת השמן ירגיע אותם מיד. בהתאם מומלץ להשתמש בשמן הארגן גם באופן שוטף ובמיוחד לקראת צביעת השיער, כדי להגן על הקרקפת.

מרכך טבעי

הפקת השמן המרוקאי מאותו זרע שבתוך האגוז שבתוך הקליפה היא תהליך מורכב למדי. למעשה כבר בשלב ראשון, הקטיף, נעזרים בעיזים שמטפסות על העצים, אוכלות את הפרי ופולטות את האגוז. לאחר מכן האגוזים נאספים ומתבצעת סחיטה בלחץ גבוה כדי להגיע לשמן המבוקש.

עוד תועלת משמעותית היא שתכשירים שכוללים שמן מרוקאי הם מרככים טבעיים מצוינים שהופכים את השיער גם לרך יותר וגם לבעל ברק מרשים.

שיקום שיער פגום

סיבה טובה נוספת לחפש תכשירים שמבוססים על שמן מרוקאי היא היכולת שלו לשקם שיער פגום. בין אם הסיבה לפגמים היא מזג האוויר הקשוח בארץ, בין אם הנזקים הם תוצאה של חשיפה לזיהום אוויר ובין אם כימיקלים בעייתיים במוצרים לא טבעיים לשיער (שמפו, קונדישנר וכו'), השמן המרוקאי יחולל פלאים – ויצליח לתקן את הנזקים.

שמן מרוקאי – כל האפשרויות של מוצרי טיפוח לשיער

התועלות המשמעותיות הנ"ל של השמן המרוקאי הופכות אותו למבוקש בכל רחבי העולם וכאמור גם כאן בישראל. גם מעצבי שיער מנוסים ממליצים עליו בחום, ובהתאם ניתן למצוא שלל מוצרי טיפוח לשיער שמכילים את השמן שמופק מפירות עץ הארגן.

בין השאר תוכלו להיעזר במוס לעיצוב תלתלים, בספריי שמעניק ברק ומראה זוהר, בקרם לשיער מתולתל, במסכת סמוטינג, שמפו סמוטינג, קרם לפיסול, תכשיר לטיפול בקרקפת יבשה, בקונדישנר איכותי, בתכשיר לטיפול בקרקפת שומנית, במסכת לחות לשיער, בשמפו משקם ועוד ועוד.

מומלץ לרכוש מוצרים אלה אך ורק בחנות מקצועית ואמינה, כך שתוכלו להיות בטוחים שהם אכן מכילים את שמן הארגן המיטיב.