כותרת
> C;
1/1
פסטיבל המחולות

התמונה המנצחת של פסטיבל המחולות 2019

כרמיאלי פסטיבל המחולותפורסם: 12.07.19 , 09:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

פסטיבל המחולות 2019 סיפק שלל תמונות מרהיבות שנחרתו בזיכרוננו, רקדנים ותלבושות בשלל צבעים, אומנים מהשורה הראשונה, וביצועים מרהיבים.

מכל הרגעים היפים בחרנו בביצוע המרגש של ליהיא ברשישט לשיר "אמן" אותו שרה בשילוב מופע מחול של להקת "עלומים" בכוריאוגרפיה הנהדרת של דורון גואטה.

ראיון עם ליהיא ברשישט, הבטחה כרמיאלית מיוחדת שעוד נשמע עליה רבות..

ליהיא ברשישט (15), בת ללילך לוי ואבי ברשישט מדור המייסדים של כרמיאל, ואחות לשירה, לומדת באורט "פסגות " בכרמיאל, נערה כובשת לב ואוזן.

ליהיא ספרי לנו איך גילית שיש לך שמיעה מוסיקלית וצבע קול מיוחד?

מגיל קטן אהבתי לשיר ולהופיע, הייתי שומעת שירים כל היום ורוקדת לצליליהם, עם השנים זה התפתח. בגיל 6 החלטתי שאני רוצה להקליט שיר, הקלטתי את השיר של מירי מסיקה ״שיר תקווה״ ואחרי שכל המשפחה שמעה, פרגנה ואפילו הזילו דמעה, הבנתי שזה מה שאני רוצה לפתח.

האם למדת או שואפת ללמוד שירה בצורה מסודרת ?

בקרוב אני מתחילה שיעורי פיתוח קול, השירה זה מקצוע שמאוד ארצה לעסוק בו ולהתעמק בו בעתיד.

אילו שירים את אוהבת לשמוע?

אני שומעת המון שירים, המון סגנונות, כל הזמרים, מהארץ ומהעולם.

בכל שיר יש לי את הקטע שאני אוהבת ושאני מחכה לו כשאני שומעת את השיר. אבל השירים שאני אוהבת לשמוע יותר מפעם אחת ביום אלו שירים שמהפעם הראשונה ששמעתי אותם התחברתי למילים שלהם, למנגינה, כל הדברים האלה גורמים לי לרצות לשמוע אותם עוד ועוד ....

מה השאיפות בתחום השירה?

כרגע זה תחביב שאני מאוד רוצה בעתיד לפתח אותו.

אומן שמעורר בך השראה?

יש המון אומנים שמעוררים בי השראה בזכות הכתיבה שלהם, הסיפור שמאחורי ההצלחה והפרסום שלהם, המנגינות ושהשירים שלהם נוגעים בי ומדברים אליי. לדוגמה: נתן גושן, גיא ויהל, יובל דיין, עידן עמדי, אדיר גץ, עידן רפאל חביב, מאור אדרי, האולטראס והרשימה עוד ארוכה ....

מה אומרים החברים? המשפחה?

אין לי מילים לתאר כמה אני מעריכה ואוהבת את המשפחה שלי והחברים שלי תמיד מפרגנים, תמיד תומכים, מאז ומתמיד. לידי בכל רגע חשוב בחיי. אני מקבלת המון אהבה ופירגון גם מהקהילה הכרמיאלית בפייסבוק, ביוטיוב, באינסטגרם וגם ברחוב.

תחומי ענייו נוספים ?

הלהקה שאני נמצאת בה, כל שבוע אנחנו עובדים ביחד על שירים חדשים, קאברים וגם מקוריים ומופיעים ביחד. ועוד יש רשימה ארוכה של תחומים שאני מתעניינת ועוסקת בהם, כמובן שלהיות עם המשפחה והחברים שהם חלק בלתי נפרד מחיי.

התנדבות/הופעות?

עד עכשיו הופעתי באירועים וכנסים בעיר, באירועים משפחתיים וערבי להקות שהלהקה מארגנת.

איך היה להופיע בפסטיבל? מה הרגשת?

ההופעה בפסטיבל הייתה מרגשת במיוחד בשבילי, ילדי להקת העלומים ודורון גואטה המנהל האומנותי והכוריאוגרף של כרמי מחול קיבלו אותי באהבה ובחום וממש התחברנו. אחרי ההופעה קיבלתי פרגון מטורף בכל מקום מהמון אנשים מכרמיאל ומרחבי הארץ שניגשו אליי בסוף המופע.