כותרת
> C;
1/1

התערוכה 'התעוררות' של רונית איציקזון פלדמן

כרמיאלי פורסם: 08.03.22 , 07:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: RITVO PHOTOGRAPHYצילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

שבוע האישה הבינלאומי נפתח ביום שישי האחרון, 4.3.22 עם תערוכה בגלריה החדשה של היכל התרבות נהריה, תערוכתה של רונית איציקזון פלדמן- 'התעוררות'.

התערוכה עוסקת בציורי פורטרטים צבעוניים של נשים מעוררות השראה.

את התערוכה יזמה יו"ר מרחב גליל מערבי ומנכ"לית היכל התרבות, עופרה אלקיים כהן שמאמינה במתן הזדמנויות לנשים, היא "דחפה" את רונית הציירת והעלתה את הרעיון וזאת לאחר שעקבה אחריה במשך שנתיים ועודדה אותה לפתוח את התערוכה.

רונית איציקזון פלדמן, מלבד היותה ציירת מעוררת השראה, היא אשת קריירה, רעיה, אמא, בת, אחות וחברה טובה, את כל זאת ניתן היה לראות כאשר אורחים רבים ומגוונים, ביניהם: אנשי תרבות ורוח, עיתונאים, חברים ומשפחה, כולם הגיעו לתערוכה ונהנו מיופיים של הציורים ואף רכשו רבים מהם.

בתמונה (מימין לשמאל): מירב סארמילי, עופרה אלקיים כהן, רונית איציקזון פלדמן, אשר שמואלי, יונית שמלה

בתמונה (מימין לשמאל): סיון דמרי, אשר טאוב

התמונות הצבעוניות, האנרגיות והאור שהתמונות משדרות מראות את יופיין של הנשים באשר הן.

אף אחד לא נותר אדיש לנוכח הציורים המהממים ביופיים, בעוצמתם ובכוח הנשי המשותף לכולם, יחד עם זאת כולם נהנו מבוקר מלא צבע, טעמים ומנגינות.

את התערוכה ליוו שני נגנים מופלאים:

מקסים רוצקין- נגן גיטרה קלאסית ישראלי, בוגר האקדמיה למוסיקה בקייב אוקראינה ואקדמיית "מוצרטאום" בזלצבורג-אוסטריה, הופיע בהרכבים קאמריים שונים בארץ ובחו"ל, מורה לגיטרה שמלמד את הדור הבא של הנגנים.

גליה יקים הרוש, חלילנית ופעילה חברתית למען שחרור החופים בכנרת, מנגנת בחליל צד וחלילים אינדיאנים עשויים מעץ ומקורם מצפון אמריקה, בעלת מספרת כלבים.

גליה היא גם אמנית יוצרת מנורות מיוחדות מדלעת נוי.

ביחד הפליאו במוסיקת רקע שתאמה את התערוכה המיוחדת במינה.

בתמונות: מקסים רוצקין וגליה יקים הרוש

עופרה אלקיים כהן, מנכ"לית היכל התרבות ויו"ר נעמת מרחב גליל מערבי שמאמינה בעוצמה נשית בפתיחת התערוכה אמרה: "אני עומדת כאן נרגשת בפתיחת הגלריה החדשה של היכל התרבות נהריה ואין כמו לפתוח תערוכה חדשה בגלריה חדשה, תערוכה של האומנית, רונית איציקזון פלדמן, עבורה זו התערוכה הראשונה.

אני שמחה שהגענו למעמד הזה, אני רוצה להודות לאשר שמואלי, יו"ר ההסתדרות החדשה מרחב גליל מערבי ויו"ר היכל התרבות נהריה, שתמיד נותן לנו את ה'רוח הגבית' לכל דבר ועניין, זה לא היה יכול לקרות ללא תמיכתו."

אשר שמואלי הודה לאורחים הרבים שהגיעו ואמר בנאומו שבמשך השבועות הקרובים כל באי ההיכל יצפו בתערוכה המדהימה הזו, עוד הוסיף ואמר: "אני גאה ושמח שעופרה זיהתה את הפוטנציאל והתעקשה".

לבסוף הוזמנה לשאת דברים, אחרונה חביבה, כלת האירוע, רונית איציקזון פלדמן שמאוד התרגשה והודתה לעופרה אלקיים כהן שלא ויתרה לה ואף הגישה לה זר פרחים גדול וצבעוני המסמל את הוקרת התודה על האמונה, העידוד והתמיכה.

בתמונה: עופרה אלקיים כהן ואשר שמואלי עם רונית איציקזון פלדמן

רונית, עם עיניים בורקות: "אני מודה בראש ובראשונה לאופיר, בעלי אהובי והחבר הכי טוב שלי שתמיד תומך ומעודד, מכיל אותי ואת השיגעונות שלי כבר 22 שנים, מודה להורים שלי על התמיכה והדחיפה להגשים את חלומותיי, תודה לכל המשפחה כולה, בפרט לאחותי, עטרה איציקזון נידל שליוותה אותי בגאות ובשפל, שהייתה נוכחת בכל רגע ורגע בתהליך והייתה לצידי בהקמת התערוכה.

תודה למשפחה הגרעינית והמורחבת על התמיכה והעזרה, משמירה על הילדים ועד להכנת הקייטרינג שגיסתי ענבר וחמותי זהבה המדהימות עמלו והכינו, תודה לחברתי מרינה שהפתיעה עם מגשי אירוח צבעוניים, מיוחדים וטעימים.

אני מודה לכל מי שהיה אבן דרך עבורי, משה פילוסוף- בעלים של 'פאן ארט' בכרמיאל, שעודד אותי לחזור ליצור אומנות ולהאמין בעצמי, מושיקו רואס- חבר ואמן שנתן השראה לתערוכה, סמואל אלמו- חבר ואמן נוסף שהחדיר בי אמונה עצמית, חשוב לציין שהציור היחיד המשותף שמוצג בתערוכה הינו של שנינו יחד.

תודה לכל הנשים שבחיי- המיוחדות, העוצמתיות, היפות מבחוץ ומבפנים, אלו שנכחו באירוע הפתיחה פיזית ואלו שנכחו באנרגיה ששלחו בלב.

האומנות הינה עבורי כלי לריפוי, ביטוי לחופש, הנאה ושובבות.

למעשה, התערוכה הזו משקפת את מסע ההתעוררות שלי, מתוך השיבה לאומנות- נזכרתי מי אני..."

>> לעוד יצירות, מוזמנים להיכנס לאתר בלחיצה על הקישור >>

צילום: RITVO PHOTOGRAPHY