כותרת
> C;
1/1
חינוך

חזי בויאנובר מבית-הספר "אורט כרמים" זוכה 'אות ריבן ארצי' לשנת 2019

כרמיאלי חינוךפורסם: 27.02.20 , 11:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום רביעי התקיים טקס פרס שר החינוך על-שם אלעד ריבן בבית-הספר הריאלי בחיפה. תלמיד אורט "כרמים", חזי בויאנובר זכה בפרס לשנת 2019 וייצג את בית-הספר והעיר כרמיאל בגאווה גדולה.

אות שר החינוך לנוער מתנדב מוענקת על ידי שר החינוך, מזה תשע שנים, להנצחת אלעד ריבן ז"ל. האות מוענקת לבני נוער שזכו בהצטיינות יתרה בפעילויות חברתיות וקהילתיות, התפתחות אישית ומעורבות חברתית. שר החינוך רואה בהתנדבות ערך חינוכי ולאומי ומוביל את נושא ההתנדבות של בני נוער ושל מבוגרים במערכת החינוך, במטרה לשפר את פני איכות החברה הישראלית.

התלמיד חזי בויאנובר לומד בכיתה י"ב 9, בבית-ספר "אורט כרמים". מסגרת ההתנדבות הראשונה הייתה כחניך בצופים, כיום חזי מתנדב כרכז בצופים, מדריך במועדון רבין בעיר כרמיאל ורכז בשאקל. פעילותו מתרכזת בעיקר בהעצמת בני נוער, הקניית ערכים לילדים החל מבית ספר יסודי ועד לקבוצה הבוגרת בתיכון. גם במסגרת בית הספר חזי משתתף בפרויקט צהלה ופועל למען הנחלת ערכי התנדבות ונתינה לזולת כדרך חיים, טיפוח סובלנות ומעורבות חברתית.

דבר המחנכת, ולריה סלהוב: "חזי משפיע באופן חיובי על הסביבה, מביא עימו חדשנות, בולט בפעילות הקבוצה, ערכי, מנהיג, יוזם ודואג להשקיע בכל תחום בו עוסק: במסגרת השיעורים בכיתה, בהתנדבויות אחר הצהריים, בימי חופשה ובעיקר מסייע לאביו בבית עם אחיו הקטנים. אני גאה מאוד בדרכו של חזי, בפעילותו ובתרומתו לחברה הישראלית".

אות ריבן לזכרו של אלעד ריבן שנולד בחיפה ב 1994. הוא למד בבית הספר הריאלי העברי בחיפה והתנדב במסגרת מחויבות אישית ל״צופי אש״ בעיר, במטרה לסייע לשירותי הכבאות וההצלה. לאלעד הייתה נפש של נתינה. מכריו מעידים כי היה תמיד מהראשונים להתנדב בכל תחום, לכל מטרה. הוא היה מלא תעוזה ותמיד רץ קדימה, גם למקום שכולם ברחו ממנו. כשפרצה השריפה בכרמל, אלעד קיבל את ההודעה באמצע שיעור בבית-ספר. אלעד נספה כאשר הסתער בגבורה, יחד עם לוחמי האש, על הלהבות והוא בן 16 שנים בלבד. אלעד לא חזר אלינו, אך רוח ההתנדבות, הגבורה ואהבת האדם והארץ שהיו בו נותרו עימנו כסמל לכל הטוב והיפה שיש בכולנו, ובמיוחד בנוער הישראלי.

צילום: אורטל אלקיים, בי"ס 'כרמים'

אולי יעניין אותך גם