כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

כיצד בוחרים עורך דין ייפוי כוח מתמשך

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 02.05.21 , 12:52ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

על אף שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על זה, יכול להיות שלעת זיקנה לא נהיה צלולים בדעתנו, ולשם כך יש צורך באדם שיטפל בעניינינו. בעבור אנשים מסויימים יכול להיות שיהיו אלו ילדיהם, ואילו בעבור אחרים יכולים אלו להיות הנכדים, האחים, או כל בן משפחה אחר, ואם חלילה וחס מדובר בחוסר צלילות דעת בשל בעיות רפואיות, יש צורך בייפוי כוח מתמשך בעניינים רפואיים. את הסדר זה יש צורך לעשות אל מול עורך דין ייפוי כוח מתמשך, המתמחה בתחום זה באופן ספציפי וממוקד. אז כיצד בוחרים אחד כזה?

מה הוא ייפוי כוח מתמשך
ראשית, נעמיק ונמפה מה זה ייפוי כוח מתמשך ובאילו מקרים יש צורך באחד כזה:
זה הוא מסמך משפטי שמאפשר לכל אדם מעל גיל 18 המבין מה הוא ייפוי הכוח, תוצאותיו והשלכותיו, לקבוע כיצד יטופלו ענייניו ועל ידי מי, בעת שלא יוכל לטפל בכך בעצמו, בין אם בשל זקנה, מוגבלות נפשית, או כל מחלה המשפיעה על צלילות הדעת.
מטרתו של ייפוי זה ומשמעותו היא שאדם אחר מקבל את המנדט לקבלת החלטות בנוגע לענייניו של אדם הסומך על האדם הנבחר.לרוב אדם נותן את ייפוי הכוח בידי אחד מן המשפחה הקרובה והתהליך נעשה אל מול ובליווי עורך דין ייפוי כוח מתמשך.מה הם העניינים היכולים להיכלל במסמך על ידי עורך דין ייפוי כוח מתמשך
יפוי הכוח המתמשך יכול לחול בעניינים רכושיים ובעניינים אישיים.
עניינים אישיים יכולים להיות למשל:

  • דאגה לאיכות החיים
  • תעסוקה
  • מקום מגורים
  • שיקום

עניינים רכושיים יכולים להיות למשל:

  • ניהול חשבון בנק
  • ניהול השקעות כספיות
  • ניהול נכסי נדל"ן

ישנו גם ייפוי כוח מתמשך בעניינים רפואיים, המאפשר למיופה לקבל את האחריות בעת קבלת החלטות רפואיות ואופני טיפול.לאחר עריכת ייפוי הכוח אל מול עורך דין ייפוי כוח מתמשך, הוא מפקיד אותו אצל האפוטרופוס הכללי. גם הממנה יכול להתייצב אצל האפוטרופוס הכללי.

אז כיצד בוחרים עורך דין ייפוי כוח מתמשך?

תחום המשפטים הוא תחום מורכב וסבוך המורכב מהמון תתי התמחויות. לאדם הפשוט לרוב, עורך דין הוא עורך דין, אך לכל עורך דין ישנו תחום אשר הוא התמחה והעמיק בו.
כאשר רוצים לערוך ייפוי כוח מתמשך, יש צורך לפנות לעורך דין המתמחה, מתמצא, ועבר הכשרה מטעם האפוטרופוס הכללי במשרד המשפטים, היוכל להכווין אתכם מה מקובל ומה לא מקובל, ובאופן כללי להפוך את התהליך הזה לנעים יותר ופחות מסורבל. באתר לשכת עורכי הדין תוכלו למצוא את הרשימה המלאה של עורכי הדין המוסמכים לעריכה ומילוי של ייפוי כוח מתמשך. ההכשרה שעוברים עורכי הדין לתחום זה כוללת בתוכה את המידע המקיף על הסדר משפטי זה וההשלכות שלו ואלו שאלות צריכות להישאל אל מול מייפה הכוח.