כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

כל מה שחשוב לדעת על תיקון מסך מחשב נייד

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 25.11.20 , 14:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מתי תיקון מסך מחשב נייד נחוץ והאם כדאי לעשות את זה לבד? אולי בכלל עדיף לרכוש מחשב חדש? כאן תוכלו לקבל את כל התשובות לכל השאלות!

מילה או שתיים על המסך של המחשב הנייד

מי שמחזיק מחשב נייד ודאי מכיר את התחושה, שכאשר הוא מתקלקל, הקרקע כאילו נשמטה מתחת לרגליים! זאת, משום שהמחשב הנייד מחזיק עליו את כל המידע הנחוץ לנו (וגם את זה שלא באמת נחוץ לנו) לצרכי עבודה, שעות הפנאי, שמירת זיכרונות, תקשורת עם העולם ועוד. ואין ספק, שהמסך של המחשב הנייד הוא אחד החלקים החשובים בו, מפני שבזכותו באפשרותנו לראות את כל המידע השמור עליו.

תיקון מסך מחשב נייד – תקלות נפוצות

כמו כל מכשיר אלקטרוני אחר, גם המחשב הנייד עלול להתקלקל על רכיביו השונים, כולל המסך שלו. יחד עם זאת, יש תקלות נפוצות יותר מאחרות, שדורשות תיקון מסך מחשב נייד. לדוגמה, מסך שבור, מסך מרצד, תקלה בכרטיס המסך וכדומה. במקרה של מסך שבור, אין באמת דילמה ואין ספק, שיש להחליף אותו. יחד עם זאת, במקרה של תקלות אחרות, מומלץ לבדוק האם הבעיה היא באמת במסך או ברכיב אחר לפני התיקון.

האם באמת צריך לתקן את המסך?

כאמור, לעתים יש תקלות, שבאות לידי ביטוי במסך של המחשב, אבל הוא איננו המקור שלהן ולכן אין צורך לתקן אותו. אז רגע לפני שאתם רצים לחפש מומחים בתחום של תיקון מסך מחשב נייד, כדאי שתעשו את הבדיקה הבאה: חברו את המחשב למסך אחר, של מחשב אחר או של טלוויזיה. אם אתם יכולים לראות את תצוגת המחשב על המסך, הבעיה היא אכן במסך עצמו ואם לא, יש לבדוק את רכיבי המחשב האחרים.

תיקון עצמאי

יש החושבים, שתיקון מסך של מחשב נייד הוא פעולה פשוטה. אבל האמת היא, שמדובר על פעולה מורכבת ובנוסף – על העבודה להתבצע באופן מדויק. למעשה, ניסיון לא מקצועי לתקן, עלול לגרום ליותר נזק מאשר תועלת ולכן ההמלצה הגורפת היא לפנות לאנשי מקצוע, שיאבחנו את הבעיה ואת המקור שלה ויוכלו לטפל בה באופן מדויק ולמנוע ככל הניתן את החזרה שלה.

עלויות אפשריות

אחד השיקולים הבולטים ביותר בהתלבטות אם לתקן את המחשב הנייד או לקנות אחד חדש הוא השיקול הכלכלי. כלומר, אם העלות של תיקון המסך גבוהה מדי בהחלט יתכן, שישתלם יותר לקנות מחשב נייד חדש וליהנות ממנו לאורך יותר זמן. לכן חשוב לדעת, שהעלות של תיקון מסך מחשב נייד יכולה לנוע בין מאות בודדות לבין לאלפים בודדים של שקלים. פערי המחירים נובעים הן מההבדלים בין סוגי התיקונים והן מההבדלים בין סוגי המחשבים והגדלים שלהם וכמובן – עלות העבודה של איש המקצוע.