כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

כנס הנהגות נוער עירוני, התקיים בכרמיאל

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 02.01.24 , 18:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

כ-60 נציגים מהנהגות בתי הספר בכרמיאל: פסגות, כרמים, אמי'"ת, אדם חברה וטבע, כרם גפנים והשחר, השתתפו בכנס הנהגות נוער עירוני, שהתקיים במרכז ריימנס לנוער בכרמיאל.

ראש העיר משה קונינסקי , ברך על קיום הכנס וציין עד כמה שהוא מאמין בבני הנוער ומעריך את פעילותם בהתנדבות, בייצוג הנוער ביוזמות ובהנהגת הנוער בעיר הן בימי שגרה ובמיוחד בשעת חירום.

הנציגים השתתפו גם בסדנאות בנושא מנהיגות נוער בשעת חירום ובהמשך, התקיימו מעגלי שיח ובמהלכם, התבקשו לבחור פרויקט עירוני שישרת את בני הנוער ויובל על ידם. לאחר כמה סבבים של חשיבה ודיונים עלו להצבעה במליאה שלושה פרויקטים נבחרים:

- פרויקט "בילוי בטוח" - הקמת מקומות בילוי לנוער תוך שמירה על מוגנות ובטחון הנוער.

- פרויקט "עבודה מזדמנת" - הקמת אתר המקשר בני נוער המחפשים תעסוקה ודרך להרוויח כסף עם בעלי עסקים המחפשים עובדים.

פרויקט "מרכז למידה בין דורי" - הקמת מרכז למידה המשלב ומקשר בני נוער הזקוקים לעזרה בלימודיהם ומבוגרים/קשישים הזקוקים לעזרה בתחומים שונים בחייהם (לדוגמא, שימוש בטכנולוגיה ובאינטרנט).

הפרויקט שנבחר בסופו של דבר ברוב קולות הוא פרויקט "עבודה מזדמנת", כאשר ליישומו של הפרויקט ולהוצאתו לפועל נרתמו 15 נציגים שיפגשו ויובילו את הפרויקט.

עוד נושאים שעלו לדיון במהלך הכנס שבו השתתפו בני הנוער ומנושאים שעלו "מהשטח":

- הגברת המודעות לעבודת המנקות בבתי הספר ושיפור היחס אליהן.

- תיכנות הרמזור על יד בית הספר כרמים, כך שיאפשר לתלמידים לחצות בבטחה.

- בעיית האוטובוסים - עומסים באוטובוסים בחזרה מבתי הספר, שינוי התחנה המרכזית לתחנה מרכזית מקורה, הרחבת מסלולי הנסיעה של האוטובוסים והקמת תחנות אוטובוסים נוספות.

- נושא יחסם של המורים לתלמידים. הנציגים ביקשו לפנות למורים בבקשה שהיחס לתלמידים יהיה פחות על פי הציונים ויותר יחס אישי ואנושי לכל תלמיד. לנושא זה, נרתמו 5 נציגים אשר ינסחו מכתב שישלח למורי בתי הספר.

בנוסף, נבחר לוגו חדש לפרלמנט הנוער העירוני.

את הפרלמנט מובילה ליאור דיין ממחלקת הנוער ויו"ר הפרלמנט אורי טישלר.

(צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
(צילום: דוברות עיריית כרמיאל)
 
אולי יעניין אותך גם