כותרת
> C;
1/1
חדשות

כרמיאל זכתה במכרז לחממה טכנולוגית

כרמיאלי חדשותפורסם: 23.12.19 , 21:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עיריית כרמיאל , הקונצרן ההודי Wipro ושותפות טמבור, כתר פלסטיק, קליל, פליינג קרגו, טרלידור, זכו במכרז חממות היזמות של רשות החדשנות במשרד הכלכלה

בתוך מספר חודשים תוקם בכרמיאל חממה ייחודית ראשונה מסוגה בארץ, שתטפח יזמות טכנולוגית בתחום Industry 4.0.

לאחר תהליך של מכרז שהוצא על ידי הרשות לחדשנות במשרד הכלכלה, הודיעו היום השר הממונה אלי כהן ומנכ"ל הרשות אהרון אהרון, על זכייתה של קבוצה הכוללת כמה מספינות הדגל של התעשייה הישראלית בתחום היזמות.

השותפים בחממה הטכנולוגית כרמיאל

החברות קוסטו ישראל (טמבור), כתר פלסטיק, קליל תעשיות, טרלידור תעשיות מתכת מתקדמות ופליינג קרגו, בשיתוף ענקית הטכנולוגיה והתעשייה Wipro ההודית ,הפועלת בישראל באמצעות חברת הבת הישראלית Wipro גבעון , וכן עיריית כרמיאל ,באמצעות החברה הכלכלית העירונית, יקימו בחודשים הקרובים בעיר חממה ייחודית ראשונה מסוגה בארץ, שתטפח יזמות טכנולוגית בתחום Industry 4.0. ליוזמה שותפות גם המכללה האקדמית להנדסה אורט בראודה והתאחדות התעשיינים מרחב צפון.

חממות יזמות בפריפריה

מסלול חממות יזמות בפריפריה הוא מסלול חדש של רשות החדשנות אשר מטרתו העיקרית היא לעודד פיתוח מערכות חדשנות(ecosystem) , לצד יזמות טכנולוגית ותעסוקה באזור הפריפריה באמצעות שיתוף פעולה בין יזמים וחברות הזנק לבין חברות, משקיעים, ואקדמיה.

החממה שתקראi4 Valley , מתכוונת לגייס לפחות שישה מיזמים בכל שנה למשך חמש שנים עם אופציה לשלוש שנים נוספות. החממה תתמקד במיזמים בתחום ה-Industry 4.0 על נגזרות יו המגוונות, בהן רובוטיקה, אוטומציה, הדפסת תלת מימד, IOT, AI, טכנולוגיות ייצור ידידותיות לסביבה ועוד. מעבר למימון המיזמים, החברות השותפות בחממה יעמידו לרשות היזמים את קווי הייצור ומחלקות המו"פ שלהן, יפתחו את שעריהן לטובת היזמים והמפתחים, כדי לייצר סביבת עבודה יישומית כבר מהיום הראשון , חברי הנהלה בכירים ישמשו כמנטורים עסקיים.

סמנכ"ל Wipro גבעון איתמר בוחניק מסביר: "למכרז ניגשו 12 קבוצות מתחומים מגוונים ואנו רואים בזכייה שלנו הצבעת אמון ביכולתה של התעשייה הישראלית להוביל יזמות וחדשנות כחלק בלתי נפרד מהסטרטאפ ניישן הישראלי. תחום ה-Industry 4.0 יבטיח את עתידה של התעשייה היצרנית הישראלית, ויהווה אפיק מוביל להשקעות מגופים וחברות בכל רחבי העולם. מטרתנו לגדל את הדור הבא של היזמים הישראלים המצליחים ובמקביל להביא לפיתוחן של טכנולוגיות אשר יציבו את התעשייה הישראלית בחזית העולמית בדומה למעמדה בתחום ההיי טק. בכוונת הקבוצה לעבוד יחד עם יזמים הן בשלבי הפיתוח וגיבוש המודל העסקי והן ביישום הטכנולוגיה בקווי הייצור ושרשרת האספקה הרלוונטית".

המהפכה התעשייתית הרביעית

Industry 4.0 או המהפכה התעשייתית הרביעית, הופכת לתחום טכנולוגי חם המשנה את פניה של התעשייה היצרנית. מדובר בתחום שתופס תאוצה בארץ . על פי נתונים שפורסמו על ידי start-up nation central , נכון לשנת 2018, פועלות בישראל 230 חברות סטרטאפ בתחום ה-Industry 4.0. ההשקעה הממשלתית בנושא עמדה בשנה שעברה על למעלה מ- 100 מיליון דולר.

תאגיד הענק ההודיWipro

תאגיד הענק ההודיWipro פעיל במגוון מגזרי פעילות, בהם טכנולוגיית מידע, ייעוץ ותעשייה, נוסד בשנת 1945, ומחזור עסקיו עולה על 10 מיליארד דולר. מטה התאגיד שוכן בעיר בנגלור. יו"ר החברה עזים פרמג' יAzim Premji הוא האיש השני בעושרו בהודו ו- 36 בעושרו בעולם על פי דירוג פורבס . הוא ידוע גם כאחד הפילנטרופים הגדולים בעולם. Wipro מפעילה 17 מרכזי חדשנות שונים ברחבי העולם ובבעלותה קרן הון הסיכון התאגידית Wipro Ventures , המשקיעה בחברות סטרטאפ ובקרנות הון סיכון אחרות בהודו, ארה"ב וישראל.

גוני לצטר, אהרון אהרון, משה קונינסקי, אלי כהן, רונן גבעון, צביקה לוין

צילום רשות לחדשנות

גוני לצטר, אהרון אהרון, משה קונינסקי, אלי כהן, רונן גבעון, צביקה לוין

גוני לצטר, אהרון אהרון, משה קונינסקי, אלי כהן, רונן גבעון, צביקה לוין

צילום רשות לחדשנות