כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

כ-150 סטודנטים השתתפו בכנס מלגות מקוון שקיימה עיריית כרמיאל במרכז צעירים בעיר

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 25.08.20 , 14:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לנוכח מגבלות הקורונה, קיימה השבוע עיריית כרמיאל במרכז הצעירים בעיר כנס מלגות מקוון בזום, שבו השתתפו כ-150 סטודנטים. העירייה מחלקת כמידי שנה מלגות לסטודנטים כרמיאלים בסך כולל של כ- 2,000,000 ₪ בשנה. במסגרת שיתוף פעולה, שמתקיים זו השנה השלישית, בשיתוף עם "מפעל הפיס", כ - 200 סטודנטים מבצעים התנדבות לאורך שנת הלימודים, במסגרות התנדבותיות שונות בעיר. למלגה זו שותפים הארגונים פר"ח, חינוך לפסגות, מכללת "אורט בראודה" וכפר הסטודנטים "איילים". ראש העיר משה קונינסקי, "חלוקת המלגות מהווה נדבך חשוב נוסף בפעילותה של העירייה להישארותם של הצעירים בעיר, ולקבלת המעטפת שלה הם זקוקים על מנת שיוכלו להישאר בעיר לגדל כאן גם את דור העתיד"

מעיריית כרמיאל נמסר כי, מרכז צעירים כרמיאל מוביל ומרכז שיתופי פעולה רבים ליצירת מגוון רחב של מלגות לסטודנטים תושבי כרמיאל וכחלק משירותי המרכז ניתן לתאם יעוץ מלגות אישי ולבחון יחד עם הרכזת, אורלי ארדיטי, את המלגות המתאימות מתוך עשרות המלגות הקיימות.

בנוסף, נמסר מעיריית כרמיאל כי, במסגרת שעות ההתנדבות מבצעים הסטודנטים חונכות אישית או קבוצתית בצורה של מרכזי למידה, הפעלות בחווידע, פעילויות העשרה בבתי הספר ומסייעים לתלמידים הן בהיבט הלימודי והן בהיבט האישי. תמורת שעות ההתנדבות מקבלים הסטודנטים מלגה ע"ס 10,000 ₪. כך, שכל הצדדים יוצאים נשכרים - גם התלמידים, גם העיר וכמובן, הסטודנטים שזוכים לחוויה משמעותית ותחושה של נתינה עבור האחר.

נגה אבישר , רכזת תחום מתנדבים בעמותת ידידים למען הנוער והחברה, אחד מהשותפים החדשים השנה, אמרה בסיום הכנס המקוון, "אני עובדת עם מרכזי צעירים רבים והשתתפתי כבר בכמה ירידי מלגות עוד לא ראיתי מרכז צעירים שפועל כך עבור הסטודנטים". מנהלת מרכז הצעירים בכרמיאל, ג'ניה גולדשטיין , "הורחבו שיתופי הפעולה והצטרפו שני שותפים חדשים: קרן גרוס ועמותת ידידים".

מ"מ ראש העיר ומחזיקת תיק החינוך טניה מזרסקי, "השנה, חלק משעות הפעילות הנדרשות במלגה על ידי הארגונים, יבוצעו בתוך מרכז הצעירים במטרה להעמיק את הקשר בין הסטודנטים למרכז הצעירים ולעיר".

ראש העיר משה קונינסקי אמר עוד, "העירייה פועלת ותמשיך לפעול על מנת להעניק סיוע לסטודנטים בתחום המלגות ובקבלת הנחות בארנונה לסטודנטים השוכרים דירות בעיר".

ניתן לפנות למרכז הצעירים לקבלת יעוץ מלגות ולימודים אישי וללא עלות כמובן.

אולי יעניין אותך גם