כותרת
> C;
1/1
פסטיבל המחולות

לאחר 3 ימי פעילות רצופים, ננעל פסטיבל מחול כרמיאל 2021

כרמיאלי פסטיבל המחולותפורסם: 03.08.21 , 08:45ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לאחר 3 ימי פעילות רצופים, ננעל פסטיבל מחול כרמיאל 2021 שהתקיים בהשתתפות אלפי רקדנים מכל הארץ בפעם ה 34.

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי: "ניפגש בפסטיבל מחול כרמיאל ה 35".

בהשתתפות עשרות אלפי חוגגים ובפעם ה-34, ננעל בשבוע שעבר פסטיבל מחול כרמיאל, לאחר שלושה ימים רצופים וגדושים מסביב לשעון עם עשרות הרקדות, הופעות ויצירות ממיטב עולמות המחול הישראלי והבינלאומי, לצד כ-2000 רקדניות ורקדנים אשר הופיעו על במות הפסטיבל השונות בשלל מופעים ברחבי העיר, תחת ניהולו האומנותי של הכוריאוגרף גדי ביטון.

ראש עיריית כרמיאל משה קונינסקי : במשך שלושה ימים ולילות גדשו את העיר רבבות אנשים והגיעו לחגיגת המחול הגדולה בישראל. אני שמח שהצלחנו להמשיך את המסורת למרות הקורונה ולהעניק חוויה תרבותית ישראלית לכל מי שהתארח כאן.

לסיום הודה קונינסקי לכל השותפים שהביאו להצלחת הפסטיבל וסיכם: "ניפגש בפסטיבל מחול כרמיאל ה 35".

בין האומנים שהופיעו לאורך הפסטיבל ה 34 התייצבה השורה הראשונה של הזמרים והזמרות במדינת ישראל, ביניהם: שלומי שבת, עברי לידר, נופר סלמאן, רביב כנר, שפיטה, ניקי גולדשטיין, טל מוסרי ואביהו מדינה.

כאורח הכבוד במופע הנעילה של הפסטיבל, נבחר השנה הזמר עידן רייכל, אשר הכין במיוחד לפסטיבל עיבוד חדש וייחודי לשירו המפורסם "מעגלים", בשילוב שירת המונים מהקהל ולצד כ-1,500 רקדנים על הבמה שהופיעו על הבמה המרכזית לצידו של רייכל.

רייכל סיפר לאלפי האנשים בקהל שהחל את דרכו המוזיקלית לפני 31 שנים "על במת פסטיבל כרמיאל 90" ושיתף את הקהל בתחושותיו ובהתרגשותו לשוב אליה ולסגור מעגל: "הבמה המיוחדת הזו היא הבמה הראשונה שהופעתי - הייתי אז ילד בן 12 וניגנתי באקורדיון. על הבמה הזו חוויתי מוזיקת עמים מכל העולם והכרתי המון להקות שונות ומיוחדות." עוד הוסיף רייכל: "הייתי כבר בהרבה פסטיבלים בארץ ובעולם. זה הפסטיבל הכי חשוב בישראל. זה פסטיבל שמשמר מסורת, זה פסטיבל שזוכר מאיפה באת, זה פסטיבל שנותן מקום לכולם – מדן ועד אילת. תודה שהזמנתם אותי ".

לילך וקסמן רנה, מנכ"לית הפסטיבל: " אני גאה כי לא התפשרנו והצגנו לקהל תכנית עשירה ומגוונת, שפע הרקדות לצד יריד ססגוני. אני מודה לראש העיר משה קונינסקי על הרוח הגבית לאורך כל הדרך, תודה לצוות האומנותי בהובלתו של גדי ביטון יחד עם ירון כרמל ודגנית רום, לחברי ושותפי אלי שדה, לצוותים המיקצועיים, המפיקים, מנהלי האתרים והבמות השונות ולכל העובדים, שיחד הפכנו במיוחד השנה חלום למציאות.

צילום: דרור גיל