כותרת
> C;
1/1
טיפוח ויופי

לפעמים חלומות מתגשמים - לודמילה פרידמן

כרמיאלי טיפוח ויופיפורסם: 14.03.19 , 22:47ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בגיל 38 החליטה לודמילה פרידמן לעשות שינוי אדיר בחייה, ולאחר שלמדה בניית ציפורניים ומניקור-פדיקור, פיתחה שיטה ייחודית, שבעקבותיה הקימה את מכללתLFA בכרמיאל. המקום, אותו בנתה בעשר אצבעות, הפך עם הזמן למכללה למקצועות היופי ולמקצועות חופשיים, בה לומדים כ-1,000 סטודנטים מדי שנה. "הבנתי שזה הייעוד שלי, המקום בו אני יכולה לגעת באנשים ולחולל בהם שינוי. המטרה שלי הייתה למצוא את המפתח לכל תלמיד ולהוציא ממנו את הדברים בהם הוא הכי טוב", לדבריה

יום אחד, לאחר שעבדה במשך שנים כטכנולוגית מזון, החליטה לודמילה פרידמן, בעת שהייתה בת 38, כי היא רוצה לעשות שינוי בחייה, והחלה ללמוד בניית ציפורניים ומניקור-פדיקור. היום, 15 שנה לאחר השינוי המדהים שעברה, יכולה לודמילה להביט לאחור בגאווה רבה. במהלך השנים היא הקימה בעשר אצבעות את מכללת LFA בכרמיאל, מכללה למקצועות היופי ולמקצועות חופשיים, באישור ובפיקוח משרד התמ"ת, בה לומדים כ-1,000 סטודנטים מדי שנה.

"באחד הימים, לפני 15 שנה, הודעתי לבעלי ולשתי בנותיי שאני מתכוונת ללמוד את מקצועות היופי", היא מספרת. "באותם ימים הם הגיבו בהתנגדות ואפילו אמרו לי: 'אל תעשי לנו בושות, את כבר מבוגרת ואף אחד לא יבוא אלייך'". לאחר שסיימה את לימודיה בהצלחה וקנתה את הציוד הנדרש, היא החלה לקבל את הלקוחות הראשונים שלה. אלא שעם הזמן גילתה לודמילה שהתוצאות מאכזבות, מכיוון שהשיטה שלמדה - אותה שיטה שהייתה נהוגה בישראל במשך עשרות שנים - לא השיגה את התוצאות הרצויות. "היו לי שתי ברירות", היא מגלה, "או לוותר על החלום או לתת לעצמי זמן ולהמשיך ללמוד את המקצוע לעומק. בחרתי באופציה השנייה", היא מדגישה.

בעקבות זאת החליטה לודמילה להמשיך בלימודים המקצועיים וטסה לאוקראינה, שם למדה את התחום בצורה יסודית. לאחר מכן היא המשיכה את לימודיה ברוסיה, שם קיבלה מאסטר להוראה בתחום בניית הציפורניים. "פיתחתי שיטה ייחודית. התחלתי לעבוד כבונת ציפורניים וכמניקוריסטית-פדיקוריסטית, ותוך פרק זמן קצר היו לי כ-150 לקוחות בחודש", היא מספרת. "בתקופה בה לימדתי הבנתי שזהו הייעוד שלי, המקום בו אני יכולה לגעת באנשים ולחולל בהם שינוי. המטרה שלי הייתה למצוא את המפתח לכל תלמיד ולהוציא ממנו את הדברים בהם הוא הכי טוב, וזה מה שמדריך אותי עד היום".

הרצון העז הזה, כמו גם האמונה בדרך שלה, הובילו אותה להקים לפני כ-10 שנים את מכללת LFA. "הלימודים אצלנו מיועדים לכולם", היא מסבירה את כל התורה על רגל אחת. "הסטודנטים יכולים להיות בעלי השכלה תיכונית מלאה או חלקית, בעלי מקצועות קיימים, מי שחוו אי הצלחות בלימודים בעבר או מי שמעוניין בהעשרה אישית. אנחנו מאמינים בתוצאות כבר מהדקה הראשונה, כי עם תוצאות אי אפשר להתווכח. הטכנולוגיה שלנו מבוססת על ידע והצלחה. השיטה פועלת בצורה כזו, שכל תלמיד במכללה - ולא משנה מה הרקע שהוא מביא איתו - יחווה שרשרת של הצלחות כבר מתחילת המסלול, כל זאת כמובן תוך הכוונה, עידוד וליווי צמוד שלנו. בצורה כזו הסטודנטים בונים את הביטחון שלהם ואת האמונה ביכולותיהם. זה בעצם כמו מתכון, מי שלומד את הטכנולוגיה שלנו, לא יכול שלא להצליח, מכיוון שמדובר בסיסטם ואלגוריתם של פעולות שתמיד מביאים לתוצאות הרצויות".

במכללת LFA ניתן ללמוד כ-50 קורסים למקצועות היופי, ובהם בניית ציפורניים, מניקור-פדיקור, עיצוב שיער וספרות, קוסמטיקה, עיצוב גבות, איפור מקצועי, איפור קבוע, עיסוי, רפלקסולוגיה, תספורות גברים ועוד. במקביל ניתן ללמוד במכללה גם קורסים בתחומי המקצועות החופשיים, ובהם סוכני נסיעות, תוכנת אוטוקאד, סייעת לרופא שיניים, חשבי שכר והנהלת חשבונות. "אחד הדברים שמביאים לי סיפוק אדיר הוא השינוי שהסטודנטים שלי עוברים. כל שינוי משמח אותי, זה יכול להיות שינוי דעה, קו מחשבה או מקצוע", היא מסבירה.

כשאני שואל אותה על תוכניות לעתיד, עונה לודמילה: "אני רוצה להתפתח לעומק ולהמשיך להדריך את הסטודנטים הבוגרים, שעם הזמן פתחו עסקים משלהם. אני רוצה ללמד אותם איך להתפתח, כדי שהעסק שלהם יצליח. הם צריכים לקבל ארגז כלים, כדי שלא ייפלו בדרך, ואנו עושים זאת באמצעות קורסים להתפתחות אישית".

מה גרם לך להמשיך בדרך שלך, גם כאשר המצב היה קשה והרגשת שאת דורכת במקום?

"דבר אחד נתן לי כוח בתחילת הדרך: לא הייתי מסוגלת לבוא לשתי בנותיי ולומר להן שנכשלתי ושאני מרימה ידיים. אם אדם ממשיך ולא מרים ידיים, תוך שהוא מאמין בדרך שלו, בסופו של דבר הוא גם יצליח. היו תקופות בהן הייתי לומדת את החומר כל הלילה ובבוקר הולכת לעבודה. זו עבודה עקבית וקשה, יום אחרי יום, וגם היום אני עובדת 15 שעות ביום".

לפרטים נוספים:

מכללת LFA, רחוב הכבאי 3 כרמיאל, טלפון 04-6168132


LFA KARMIEL פייסבוק:www.facebook.com/lifeforyou.karmiel

אתר מכללת LFA "יופי של חנות" לקניות ONLINE: https://lfayou.com