כותרת
> C;
1/1
חדשות

מה מחפשת הענקית ההודית בכרמיאל?

כרמיאלי חדשותפורסם: 20.11.20 , 09:59ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

i4Valley - החממה הטכנולוגית קיימה השבוע רוד שואו וירטואלי עם קבוצת הענק ההודית וויפרו (WIPRO). במפגש השתתפו חמש חברות הזנק מהחממה שהציגו בפני שורת מנהלים בכירים בוויפרו מיחידות עסקיות מגוונות את הפתרונות הטכנולוגיים החדשים הנמצאים בפיתוח בימים אלו.

קבוצת וויפרו, שמחזור עסקיה עולה על 10 מיליארד דולר בשנה, עוסקת בטכנולוגיית מידע וייצור תעשייתי. נציגיה הגיעו לארץ כבר בשנה שעברה במטרה לאתר חברות ישראליות בין היתר בתחומי תעשייה 4.0, על מנת למנף את הפעילות של החברה בהודו ובעולם כולו.

וויפרו גבעון, חברה בת בבעלותה המלאה של קבוצת וויפרו, היא בעלת השליטה בi4Valley. השנה, עקב הקורונה ובעקבות התפתחותה המהירה של i4Valley, הוחלט לקיים רוד שואו וירטואלי.

חשוב לציין כי בשנים האחרונות השקיעה וויפרו מאות מיליוני שקלים בשוק הישראלי, בין השאר בשורת חברות הזנק, וברכישתה המלאה של גבעון מקרן מפימי.

סיון יחיאלי מנכ"ל i4Valley: "העולם ממשיך לנוע והכלכלה לא יכולה לעצור בגלל הקורונה. המכשולים שבדרך רק מסייעים לנו להתמודד טוב יותר עם האתגרים. יש הערכה רבה בעולם לנושא התעשיה 4.0 ואם יש בעיה של תעבורה נתמודד איתה. בשנה שעברה הגיעה משלחת מוויפרו לארץ, והשנה, בגלל הקורונה, הדבר לא התאפשר אז פתרנו את זה ב"רוד שואו" דיגיטלי. קבוצת וויפרו היא קבוצה עסקית חזקה המגלה עניין רב בטכנולוגיה ישראלית ואנו שמחים לקשר בין החברות שלנו ובין הקבוצה".

גוני לצטר, סמנכ"ל וויפרו גבעון וחבר בדירקטוריון i4Valley: "קבוצת וויפרו מגבירה את פעילותה בישראל ונחושה למצב עצמה כמשקיעה דומיננטית בחדשנות טכנולוגית ישראלית. חממת i4 valley מצטרפת לרשת מרכזי החדשנות העולמית של וויפרו הכוללת נכון להיום 20 מרכזים בשלוש יבשות. בחודשים האחרונים נפגשנו עם עשרות יזמים מוכשרים המפתחים טכנולוגיות מבטיחות, ולאור הפוטנציאל הרב בכוונתנו לקיים רוד שואו נוספים על בסיס רבעוני.

בקצרה על i4Valley >>

i4Valley משקיעה במיזמים בשלבי Pre-Seed ו Seed-בתחום Industry 4.0. החממה שואפת לטפח את הדור הבא של יזמיות ויזמים הפורצים את חזית הטכנולוגיה ומחוללים מהפיכה בתהליכים, מוצרים ופריון של התעשייה היצרנית. מלבד השקעה כספית, מעניקה i4Valley מעטפת שירותים כוללת, חברות באקוסיסטם יזמי חזק ושותפות בקהילת חדשנות תוססת של קשרים, חיבורים והזדמנויות.

תעשייה 4.0 (Industry 4.0) הנקראת על שם המהפכה התעשייתית הרביעית, היא שם נרדף לטרנספורמציה דיגיטלית וחדשנות טכנולוגית המשולבות ברצפת הייצור ובתהליכים לוגיסטיים. הטמעת טכנולוגיות מידע ותקשורת חדשות כמו רובוטיקה, אוטומציה, סייבר, הדפסת תלת-ממד, בינה מלאכותית, IOT , אקולוגיה ודיגיטציה – מייעלת תהליכים, מקצרת זמן, משפרת את איכות המוצר, השירות ומגדילה פריון בתעשייה המסורתית.

משקיעים מהארץ ומהעולם מבינים שהשקעה בחדשנות 4.0 תשנה בצורה דרמטית את פני התעשייה, הכלכלה, החברה ואיכות הסביבה. והיום, יותר מתמיד, האקוסיסטם המקומי היושב בכרמיאל ונמצא בסימביוזה עם התעשייה באזור מאפשר קשרים, חיבורים והזדמנויות בין סטרטאפים לתעשייה היצרנית ולטובת שני הצדדים.

תמונת יחצ של סיון מיכאלי