כותרת
> C;
1/1

מומנטום- מסע של פעם בחיים

כרמיאלי פורסם: 20.11.22 , 12:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"שותפות ביחד כרמיאל משגב פיטסבורג וורשה" לקחה חלק במסע "מומנטום" עם השתתפותן של 3 נשים ממשגב, 12 נשים מפיטסבורג ו12 נשים מוורשה (2 מהן פליטות מאוקראינה).

מסע "מומנטום" הוא מסע של 8 ימים בישראל, המיועד לנשים שהן אמהות לילדים מתחת לגיל 18. 300 נשים מכל רחבי העולם מישראל נפרדו ממשפחותיהן ומעבודותיהן, מהשגרה, מהמיטות הנוחות והקפה האהוב על הבוקר, ועלו על טיסה לישראל (או רכבת לתל אביב) כדי להצטרף למסע חייהן עם "מומנטום" ישראל. הן עלו על הטיסה עם לב וראש פתוח, למרות שלא ידעו בדיוק למה לצפות. בסופו של המסע, כולן הפכו לחלק מאחוות אמהות יהודיות, שתהיה לה השפעה ארוכת טווח על העם היהודי.

לאורך שמונת הימים המשותפים בישראל, הנשים מכרמיאל, משגב וורשה למדו, חקרו, צחקו, בכו, שרו, רקדו, טיילו, גדלו והועצמו כאנשים, כנשים וכאימהות. הן ביקרו יחד בתל אביב, צפת, ירושלים, מצדה וים המלח. למדו על העבר, ההווה והעתיד של ישראל, חוו את הגיוון שבעם ישראל, כך שגם להן וגם למשפחותיהן יהיה קשר חזק יותר גם ליהדות וגם למדינת ישראל.

ביום האחרון של המסע בישראל הן הגיעו לאזור השותפות שלנו- כרמיאל ומשגב. נשות מומנטום התארחו בבתיהם של משפחות מארחות ישראליות בכרמיאל ומשגב, שם זכו להכיר ישראלים נוספים מקרוב ולראות קצת יותר על איך נראים החיים בישראל. הנשים זכו לביקור מרגש באנדרטת "עץ החיים" בגבעת רם בכרמיאל , נפגשו עם הח"כית לשעבר, תושבת יובלים, ענבר בזק, עם עולים חדשים מברית המועצות לשעבר בתכנית סל"ה שבמרכז הקליטה כרמיאל וסיימו בסיור מרתק ביודפת העתיקה.

הנשים חזרו לבתיהם, אך כולנו מקוים שעוד ישובו לביקורים רבים כאן עם משפחותיהם.

כך סיכמה את המסע אחת המשתתפות הישראליות, שירלי ווגנר מיובלים: "להרגיש תיירת בארץ ישראל, בתוך הפקה מהסרטים ולו"ז מהטירונות. מסע של 300 נשים יהודיות מכ 14 מדינות בארה"ב, מתוכם היו איתי 24 אמהות מפיטסבורג וורשה ו 2 משגבניקיות - ובשבוע אחד הפכנו משפחה גדולה ומאושרת. חווינו 8 ימי טרנספורמציה של כל החושים : הפיזיים, המנטליים והרוחניים.

צעדנו יחד , רקדנו בטירוף, זכינו בשיחות עומק בנסיעות הארוכות, קיבלנו השראות ומתנות לחיים, אכלנו טוב , בקושי ישנו, פתחנו את הלב ולסיכום חגגנו את החיים. היהדות והציונות היו לנו לנר, ופעם ראשונה בחיים חוויתי יהדות ממקום אחר, חיובי ומעורר השראה. כאמא לחיילים, להיות ביד ושם ובהר הרצל ולהבין כמה חשובה ויקרה לנו מדינת ישראל. שבוע של בועה מלאה בטוב, עם אחיות חדשות למסע החיים , והמון נשים שהן השראה בכל כך הרבה תחומים.

מה נותר לי להגיד ? פשוט ת ו ד ה !!!! לשותפות כרמיאל משגב פיטסבורג וורשה , ומומנטום ישראל שנתנו לי את הזכות הזו".