כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

מערכת סולארית ביתית: הכנסה מהבית תרתי משמע

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 29.04.21 , 11:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אנו חיים בעולם בו כולם חולמים על הכנסה מהבית ועבודה מהבית, אבל מי שחולם רחוק יותר חולם על הכנסה שהבית עצמו מייצר, הכנסה ממערכת סולארית ביתית. קראתם נכון, כיום בישראל תוכלו גם אתם למנף את הבית הפרטי שלכם ולהפוך אותו לעסק פעיל ומשוכלל, שלא דורש כמעט ניהול, עסק פשוט, אקולוגי, מקיים, ורווחי, עסקי האנרגיה.

כל העולם צורך אנרגיה, ועסקי האנרגיה הפכו בעשורים האחרונים לדבר הלוהט ביותר בשוק. כעת לא רק הסקטור התעשייתי והכרישים הגדולים, אלא גם אנחנו, האזרחים הפשוטים יכולים לנגוס בעוגה, וליהנות מנכס מניב תרתי משמע, נכס נדלן שהופך לעסק לכל דבר ועניין.

מערכת סולארית ביתית בישראל

האמת היא שבזמן כתיבת שורות אלו ישנם כבר מאות אם לא אלפי בתי אב בישראל שנהנים מההכנסה הפסיבית של מערכת סולארית ביתית. התופעה הפכה לפופולארית במיוחד ביישובים חקלאיים, מושבים וקיבוצים, שכן בתחילת המהפכה הסולארית אנשי עסקים ממולחים מינפו את הגגות הגבוהים של הרפתות והמבנים החקלאיים והתעשייתיים במקומות אלו בכדי להתקין עליהם פאנלים סולאריים ולמכור חשמל לחברת החשמל.

החשיפה הנרחבת לאפשרות הזו, של הכנסה פאסיבית ממכירת חשמל לחברת החשמל, הפכה את התושבים המקומיים למביני דבר, והם הקדימו להתקין מערכות סולאריות ביתיות בבתים הפרטיים, וקיבוצים רבים בישראל נהנים מהכנסה כל יום מזריחה ועד שקיעה, מבלי להניף אצבע, ובטח שלא טורייה.

אט אט המדינה כולה נחשפת לאפשרות המיוחדת הזו, ובעלי עין חדה וחוש ריח עסקי ממהרים ומקדימים להתקין בביתם הפרטי מערכות סולאריות מתקדמות, ומתחילים ליהנות גם הם מהכנסה מעולה שעד לא מזמן הייתה שמורה לסקטור הפרטי.

אנרגיה ירוקה – כמו הדולר

שני מוטיבים עיקריים מניעים אנשים לפעולה – אמונה והישרדות, ולעיתים שני אלו שזורים זה בזה. בעולם שסובל ממשבר אקלימי מתמשך, המעבר למערכות סולאריות ביתיות הוא מעבר מתבקש, ובעצם המעבר העולמי לאנרגיה ירוקה הוא מהלך שנחשב לחובה בקרב לא מעט מדעני אקלים בימינו. הבחירה שלכם להתקין מערכת סולארית בביתכם היא בחירה אקולוגית, מתקדמת, סביבתית ומתחשבת, ובה בעת בחירה כלכלית ומתגמלת.

הדרך מקבלת ההחלטה ועד להתחלת קבלת התשלום על מכירת החשמל מתחילה בבדיקה ראשונית ומדידות של משטח ההתקנה, לרוב גג של מבנה פרטי למגורים או מבנה תעשייתי, רפת, לול וכיו"ב. הבדיקה מאפשרת הבנה עמוקה יותר של התנאים, מה אפשר להתקין, ועד כמה זה הולך להיות משתלם. לאחר מכן מגיע מהנדס לאתר, ובוחן אותו בצורה עמוקה בכדי לייצר תוכנית הנדסית מקצועית, עליה הוא חתום.

את התוכנית ההנדסית יש להגיש לאישור הגופים הרלוונטיים, ובראשם חברת החשמל. כאשר מגיע האישור לתוכנית, שלעיתים מצריכה שינוי או שניים, ניתן לגשת לתהליך ההתקנה, תהליך פשוט למדי של פרישת לוחות סולאריים וחיבורם למערכות הדרושות. משם יש לקבל אישור לתפקוד המערכת, שלאחריו ניתן לחברה למערכת הארצית של חברת החשמל. מערכת סולארית ביתית שכזו יכולה להכניס לביתכם לא רק שמחה ותחושת הצלחה, אלא גם אנרגיה ירוקה, והכנסה יפה שיכולה לטפס מעל 1000 ₪ לחודש.