כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

מתי לא כדאי לוותר על ייעוץ משפטי?

כרמיאלי חוק ומשפטפורסם: 13.07.22 , 14:34ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אומנם איש לא חולם על כך שיום אחד הוא עלול להיות מעורב בתסבוכת משפטית, אך בפועל, זה עלול לקרות לכך אחד מאתנו. הסיבות לכך יכולות להיות שונות ומגוונות, כמו למשל: בעיות שקשורות למקום המגורים ושכר הדירה, בעיות עם שותפים עסקיים או בכל תחום אחר. לכן, הדבר הראשון שכדאי לכם לעשות במצב כזה, הוא לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי בתחום המשפטי. ייעוץ משפטי יכול לעזור לכם להבין איפה אתם עומדים, מאיזה טעויות עליכם להימנע ומה כן כדאי שתעשו. לכן לא רק שחשוב לפנות לקבלת הייעוץ המשפטי הכי טוב שקיים, אלא גם רצוי לעשות זאת כמה שיותר מהר.

ייעוץ משפטי ותרגום מסמכים

העניין הולך ומסתבך כאשר השותפים שלכם, או הבעיה המשפטית שמולה אתם ניצבים, כולל אנשים מחו"ל. במקרים כאלה יהיה צורך כמעט תמיד לא רק בקבלת שירותי ייעוץ משפטי, אלא גם יהיה צורך בתרגום של מסמכים. בנקודה הזאת חשוב מאוד להבין שיש הבדל בין תרגום של מסמכים שנעשה על ידי אדם שקצת יודע את השפה ובין חברת תרגום מקצועית. חשוב להבין: מדובר על מסמכים משפטיים ויהיה להם משקל משמעותי בהמשך התהליך שמולו אתם נציבים. לכן אין כל טעם לתרגם אותם בצורה שלא תהיה מספיק מוצלחת, שכן יש לבצע את העבודה בצורה מקצועית. ממש כפי שלא הייתם רוצים לקבל שירותי ייעוץ בתחום המשפטי מכל חברה, אלא הייתם פונים אל הטובים ביותר, כך קורה גם לגבי תרגום המסמכים. יש משמעות לשאלה באיזו חברה אתם בוחרים, מה הניסיון של המתרגמים והאם הם עוסקים בפועל בתרגום של מסמכים משפטיים. כל הנתונים האלה חשובים ולא כדאי לזלזל בהם. בצורה כזאת תוכלו לעשות את הדברים על הצד הטוב ביותר ולדעת שאתם מקבלים ייעוץ ותרגום ברמה גבוהה.

האם התהליך כולו יעלה לכם הרבה?

אפשר להבין אתכם אם אתם מוטרדים מהעלויות, הן של הייעוץ שתקבלו והן של שירותי התרגום. זה ברור שעל ידי השוואת מחירים תוכלו למצוא שירותי ייעוץ משפטי זולים יותר וזה נכון גם לגבי שירותי התרגום הדרושים לכם. עם זאת, האם בחירת אנשי המקצוע שגובים את הסכום הכי נמוך זו באמת בחירה נכונה? בפועל אנחנו רואים שזה לא תמיד כך. יש משמעות לעבודה המקצועית והרצינית שהמומחים בתחום יוכלו לעשות עבורכם. לכן לא כדאי להתפשר על הנקודה הזאת, כי בסופו של דבר, אם אתם נכנסים עכשיו להליך משפטי, אתם רוצים להצליח בו. זה לא משנה אם אתם התובעים או הנתבעים, כי בכל מקרה, ברור שתרצו לצאת מרוצים מהתהליך כולו. לשם כך עליכם לבחור ביועצים ובמתרגמים הכי טובים שיש, אפילו אם זה אומר שתשלמו להם מחיר קצת יותר גבוה לעומת המחיר הממוצע שניתן למצוא היום בשוק.