כותרת
> C;
1/1
טכנולוגיה ותקשורת

ניהול עסק אונליין בעידן הקורונה

כרמיאלי טכנולוגיה ותקשורתפורסם: 12.04.21 , 11:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הקורונה שינתה את המציאות העסקית של לא מעט חברות וגופים, אשר עד אז הורגלו במגע פיזי שוטף בין גורמים רלוונטיים שונים. פגישות זום, חתימות מרחוק, שימוש בתוכנות ייעודיות ועוד - במאמר הבא נציג היבטים שונים של ניהול עסק אונליין בעידן הקורונה.

עובדים טוב יותר מהבית

הקורונה הכתיבה בעבור כולנו אימוץ הרגלים חדשים. לא משנה אם מדובר בנושאים חברתיים, חיי משפחה, אקדמיה או העולם העסקי - כל אלו ועוד עברו לנורמות חדשות בהן יש הקפדה על ריחוק חברתי מאנשים אחרים.

העולם העסקי בכללותו התרגל מהר מאוד לשגרה החדשה. עובדים למדו לבצע את מלאכתם מהבית והיבטים שונים של חיי העסק עברו את ההתאמה הנדרשת - תרבות ארגונית, אבטחת מידע, וכיוצא בזה - הותאמו למצב בו העסק מתנהל בנפרד ממקומות שונים.

נפגשים לא פנים אל פנים

דוגמה הממחישה מצב זה טוב היא פגישות הזום. העברת הפגישות לזום או לתוכנות וידאו אחרות היא כורח המציאות של השנה האחרונה. עסקים שונים עברו לשימוש מלא בתוכנות מסוג זה ולמדו להכיר ולנצל את הכלים שבהם לטובתם.

נכון, אין שני למפגש אנושי פנים אל פנים, אבל הזום טומן בחובו לא מעט יתרונות שמאפשרים לעסקים לצלוח את התקופה. אפשרות להעביר חומר בצורה ברורה, צ'אט פרטי בין משתתפים שונים בפגישה וכמובן, קיצור הכרחי בזמן, מכיוון שמדיה זו באופן טבעי הופכת את הפגישות לממוקדות יותר.

תן לי חתימה

עוד נושא רלוונטי לתחום העסקי הוא עניין החתימות. בימים רגילים, חתימות על מסמכים שונים - הסכמים, טפסים וכו' - הם עניין שבשגרה. בעידן הקורונה, נאלצים אנשי המשק לחשוב על פתרונות מותאמים.

חתימה דיגיטלית על מסמכים אונליין היא רעיון מוצלח לתקופה, ואולי גם לימים שאחריה. שירות זה מאפשר תהליך של מילוי פרטים מרחוק, כולל חתימה מאובטחת ותקפה. באמצעות לינק שנשלח לגורם הרלוונטי (במייל או בהודעה למשל), ניתן למלא ולחתום על מסמכים מסוגים שונים.

מדובר בתהליך יעיל למדי, אשר חוסך שימוש בנייר (ירוק לסביבה), כסף והתעסקות מעיקה עם פעילויות משרדיות שונות כגון סריקה, או שימוש בפקס. התהליך מהיר, איכותי ומאובטח, ולכן הגיוני לצפות שהוא ימשיך איתנו גם לשנים הבאות.

הנהלת חשבונות בתוך הטלפון הנייד

התקשרות עם רואה חשבון היא חלק אינהרנטי כמעט בכל שגרה עסקית. ניתוח מאזנים ודוחות כספיים עם גורם מקצועי הוא דבר חשוב אשר משפיע על המשך התנהלות העסק. אולם גם בתחום זה באה הקורונה והכתיבה אימוץ של מנהגים חדשים.

בתקופה האחרונה רווחה תופעה של שימוש בתוכנות הנהלת חשבונות. תוכנות אלו מייתרות את הפגישות הפיזיות עם רואי חשבון אך עדיין מספקות מידע איכותי ומקיף בתחום זה.

אחד היתרונות הגדולים לטובת האפליקציות היא הזמינות שלהן. המידע נמצא בתוך הטלפון הנייד 24/7 ללא צורך בקביעת פגישה, נסיעה למשרד וכל הטרחה הנלווית לכך. בנוסף הקשר האנושי עדיין קיים: מאחורי האפליקציה עומדים אנשי מקצוע אשר יכולים לסייע במגוון דרכי התקשרות: טלפון, התכתבות ועוד.

תוכנות אלו רלוונטיות לעסקים מסוגים שונים ומגדלים שונים. לכן סביר שגם הן ימשיכו לחוות פריחה ושגשוג בעולם העסקי, מכיוון שהן תורמות למשתמשים בהן חיסכון בזמן ונוחות רבה.