כותרת
> C;
1/1
ילדודס

סגנונות של משחקי וידאו שכדאי להכיר

כרמיאלי ילדודספורסם: 31.12.23 , 18:53ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משחקי וידאו פותחים עולם ומלואו בפני גיימרים – שער למציאות מקבילה, הרפתקאות מרשימות, אדרנלין שזורם במהירות, אתגרים עוצמתיים וריגוש בלתי פוסק.
עולם הגיימינג לא קופא על שמריו לרגע ומציע כל הזמן כותרים חדשים ומספק מבחר סגנונות, כך שכל אחד יוכל לבחור את הסטייל המועדף עליו למשחק הבא.
כדי שתדעו שבאמת התנסיתם בכל סוג משחק אפשרי – קבלו את המגדיר המקוצר:

להרפתקה יצאנו
אין ספק שז'אנר משחקי ההרפתקאות הוא אחד האהובים בסביבה כאשר אפשר בהחלט לצאת למסע מרתק או לעבור לעולם אחר או ליצור עולם בתוך הסביבה של המשחק כאשר יש נרטיב מעניין שיוצר מעטפת ומסגרת לסיפור כולו.

היכון, הכן אקשן
משחקי הפעולה נחשבים לפייבוריט נוסף בקרב גיימרים שמחפשים אקשן או אקסטרים בלי לזוז מהכיסא או מהקונסולה.
אלה כותרים שמתכתבים עם ז'אנר זה יכולים לכלול, בין היתר, אלמנטים של לחיצה, קרבות מגע, יריות ועוד ויש גם קומבינציות שמחברות בין אקשן להרפתקה בכותר אחד. ישנם כאלה שמכוונים למשתתף אחד מול דמויות ואחרים למספר משתתפים ואפילו בתחרות ביניהם.

מהי האסטרטגיה שלכם?
משחקים מסוג אסטרטגיה מחדדים את המיומנויות הטקטיות ולמעשה, דורשים משחקים לתכנן כדי להתקדם במהלך הסביבה, לקבל החלטות בזמן אמת כדי לשלוט כאשר יש כותרים אסטרטגיים גם ליותר משחקן אחד בהם מגבשים ביחד החלטות אסטרטגיות, אסטרטגיה בזמן אמת או כאלה מבוססות תור במסגרתן כל אחד בתורו מתכנן את המהלך הבא או מבצע את המהלך הייחודי שתוכנן. אלה לרוב כוללים עבודה עם מפות ועוד.

חילופי תפקידים
מה דעתכם להיות מישהו שאינכם? משחקי תפקידים המכונים RPG למעשה מדברים עם עולמות פתוחים שמאפשרים לגיימר לבחור את הדמות המועדפת או אפילו ליצור אותה מתוך רכיבים שונים ודרך אותה דמות לחוות את הסביבה, לייצר ולהשתתף בסצנות שונות ולפי תרחישים שונים תוך כדי ניסויים למיניהם או התנסות בחוויות סוחפות.

ספורט זה הכי
לצד כותרי תנועה וריקודים או כושר שמחייבים את הגיימרים לנוע כדי להתקדם או להצליח, ישנם כותרים שמבצעים רק הדמיה של טורנירים ואימונים. בין המרוצים האהובים: קרטינג, סירות, אופנועי שלג, אופנועי שטח ועוד.
כותרים אלה מלווים לעיתים במוסיקה וקצב או בסימולציה של ספורט. אלה יכולים גם ממש לספק אימוני כושר לגיימרים.

כותרי פלטפורמה
פלטפורמה היא ז'אנר אהוב כמו שאפשר לראות במשחק bros mario. ההיסטוריה של סגנון זה תמונה במשחקי ארקייד והמטרה של הגיימרים היא להעביר את הדמות בין נקודות שונות כולל תמרונים אקרובטיים ולהימנע מכל מני מכשולים לאורך הדרך ומדובר בכותרים דינאמיים ומהנים במיוחד.

הרכיבו את זה
פאזלים אף הם נחשבים לז'אנר חביב בקרב גיימרים שאוהבים להרכיב אבל מחפשים לבצע תצריף בזירת הוידאו ולא תצריף מחומרים אמיתיים במציאות. כותרים אלה מבוססים הרבה על פתרון בעיות וחשיבה שגם היא חשיבה אסטרטגית ויש גם שילובי פאזל כמו למשל, באחד מכותרי מריו השחקנים צריכים לשבש את כל קירות האבן במגדל כדי להימנע מהילכדות וגם למנוע כניסה של אויבים.

כל הסגנונות עם הדמויות האהובות
סופר מריו הוא מסוג הסדרות שיש להן הרבה מאוד ז'אנרים לבחירה. החל ממשחק RPG הכולל קווי עלילה ייחודיים כולל שימוש בפריטים לצורך ביצוע מהלכים שונים דרך כותרי מרוץ מלהיבים בהם המטרה היא להגיע לקו הסיום ומשחקים ספורטיביים עם מגוון מכשולים, גולף, טניס ועוד אלמנטים מענפי ספורט שונים ועד הפאזלים האהובים בהם המטרה להשלים תצריפים ואפילו משחקי לחימה ויש הרבה מאוד אקשן, פעולה וגם ממד חינוכי ומלמד תוך כדי תנועה והנאה.

קרדיט-Photo by Florian Olivo on Unsplash