כותרת
> C;
1/1
עיריית כרמיאל

סיכום שבועי משולחנו של ראש העיר משה קונינסקי ופעילות העירייה

כרמיאלי עיריית כרמיאלפורסם: 11.03.20 , 11:31ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שלום תושבי כרמיאל היקרים, שלום לכולם וחג פורים שמח !


לפניכם, כבכל שבוע, הסיכום השבועי משולחנו של ראש העיר ופעילות העירייה במסגרת הבטחתי לשקיפות מלאה בנעשה בעיר .


בשבוע היה יום הבוחר, לשמחתי תושבים רבים יצאו לממש את חובתם וזכותם להשפיע. אך היום יותר מכל יש לאחד שוב את החברה הישראלית ולהבין שאנו עם אחד וחשוב שנשמור על אחדותנו .
עוד בשבוע נאלצנו לבטל את אירוע העדלאידע בהמשך להתייעצות שקיימנו עם גורמי משרד הבריאות , נציגי הנהגת ההורים שלנו וצוותים מקצועיים בעיריה. נדאג כמובן לעדכן אתכם התושבים בכל מידע בהמשך.

 • השבוע נפתח במפגש של הפורום החדש לפיתוח הדמוגרפי בכרמיאל. לצערי העיר כרמיאל סובלת מזה כשני עשורים מהגירה שלילית של תושבים צעירים . כרמיאל היא לא היחידה מבין ערי הצפון שסובלת מכך, אך החלטנו שהגיע העת לבנות תכנית פעולה אסטרטגית להתמודד עם התופעה. להחזיר את הצעירים , להביא עולים ומשפחות צעירות לעיר. זהו אתגר גדול וחשוב שנעסוק בו בשנים הקרובות.

 • עוד ביום ראשון קיימתי מפגש עם עשרות חניכות וחניכי המכינה הקדם צבאית מעיין ברוך, נוער מכל רחבי המדינה שהגיע להכיר את כרמיאל, "לעשות שבת" בבתי תושבים כרמיאלים. תלמידי המכינה הם - "מלח הארץ" התקווה לדור המנהיגות הבא של החברה הישראלית.
  שמחתי לארח אותם יום לפני הבחירות לכנסת ולקיים דיון על ציונות , ערכים, דמוקרטיה ותרומה לחברה .


כראש עיר ומנהיג קהילה היה חשוב לי להציג את כרמיאל במיטבה , להזמין אותם לבנות את ביתם בעיר בשנים הבאות.

 • בערב, כבכל שבוע, קיבלתי בלשכתי עשרות מתושבי כרמיאל, במסגרת הדלת הפתוחה. אלה מפגשים שאני מאוד מחשיב שכן אנו עושים הכל על מנת לפתור לתושבים בעיות שונות שהם מעלים, הכל במסגרת היכולות שלנו.

 • עוד ביום זה קיימנו ישיבת ועידה טלפונית עם מהנדס מחוז צפון בהקשר לקידום פרויקטים של בינוי בעיר וקיבלנו התחייבות ממנו לקידום הנושא. כמו כן קיימנו דיון על קידום פרויקטים למורשת וציונות במערכת החינוך שלנו.

 • ביום שני התקיימו הבחירות לכנסת ה-23 וכמובן מילאתי את זכותי שאני רואה בה גם חובה והצבעתי עם בני בייתי.

הקפדתי לעבור ולפגוש את כל הבוחרים מכל המפלגות ולהצטלם אתם , כרמיאל היא עיר של אחדות והכלה ואני גם תקווה שתכונן בקרוב ממשלת אחדות ציונית רחבה ויציבה !

 • בבוקרו של יום שלישי, כבכל שבוע, התקיימה ישיבת ראשי מינהלים בה אנו בודקים כיצד מתקדמים כל המיזמים עליהם עובדים המינהלים. זו ישיבה בה אני כראש עיר, יכול לעקוב וללמוד על ההתקדמות פרויקטים ותחומי שירות שגרתיים לתושבים, שואל שאלות ומעביר הנחיות.

 • בהמשך היום, נטלתי חלק בתרגיל התגוננות ארצי בבתי הספר ביקרתי יחד עם נציגי פיקוד העורף ואגף הביטחון שלנו בבית הספר רקפת. התרשמתי שבתי הספר שלנו יודעים כיצד לנהוג בעת חירום חלילה.

 • בצהריים הגעתי לבית הספר עתיד, סיירתי בו וקיימתי שיחה פתוחה עם תלמידי י"ב הנהדרים לקראת גיוסם לצה"ל או המשך לימודיהם בכתה י"ג. התרשמתי מאד מהבגרות שלהם ומהערכיות של בני הנוער הנפלאים שלנו. בית ספר עתיד הוא מוסד חינוכי חשוב . מוסד חינוכי מקצועי ואיכותי שמאפשר הכשרה תואמת לכל נער ונערה.

 • אחר הצהריים לראשונה,התכנסו באודיטוריום של העירייה אנשי החממה הטכנולוגית, מאז הוכרז על כך שכרמיאל זכתה להקים את החממה הכל כך חשובה, שתסייע רבות לכרמיאל ותוסיף מקומות תעסוקה איכותיים. בירכתי את עשרות השותפים שלנו מהאקדמיה, וממשרד הכלכלה ועל השותפות הנפלאה שנרקמה למען פיתוח התעשייה בכרמיאל- מרכז החיים בגליל !

 • אחר הצהריים קיימנו פגישה בה דנו בשאלה שמטרידה רבים מתושבי כרמיאל ,באשר לאפשרות סגירת רחובות למכוניות ה -ל', המכוניות ללימוד נהיגה. אנו מכינים בימים אלה תכנית מקיפה לצמצום נסיעתן של מכוניות ללימוד נהיגה בחלק לא מבוטל מרחובות העיר. פרטים בקרוב !

אנו מתכוונים לבדוק ברצינות רבה את האפשרות הזו ובכך להפחית מהלחץ בכבישים.

 • עוד באותו היום היה לי הכבוד להשתתף בטקס הכנסת ספר תורה, בבית הכנסת הספרדי המרכזי., ספר תרומת משפחת שיטרית היקרה !

 • בערב שמחתי לחנוך יחד עם ממלאת מקומי טניה מזרסקי את מועדון מיקסד קלאב, מה שהיה בעבר מועדון הרומנים, שישמש מעתה את כל עדות ועולי כרמיאל והן רבות בעירינו.

 • ביום רביעי, כהרגלינו, הקראנו והמחזנו רעייתי ואנוכי סיפור לילדי הגנים איריסים א' ואיריסים ב'. היה מהנה ומפרה.

 • בצהריים פגישה חשובה מאוד עם מפקדת לשכת הגיוס בטבריה ריקי ג'ינו וסמח"ט גולני, סא"ל דוד דדון לקראת הכוונה לקיים את יום הגיוס הבא של החטיבה כאן בכרמיאל, ולא בטבריה.הכוונה ליום גיוס מלא כולל ההורים, האוטובוסים והמתגייסים במרכז ברוך. כזכור, כרמיאל מאמצת את חטיבת גולני המפוארת.

 • אחר כך קיימתי פגישה עם אנשי מינהל הנדסה והחברה הכלכלית בה בדקנו היכן עומדים וכיצד מתקדמים המיזמים באזור התעשייה.
  עוד עסקנו מיד לאחר מכן בהכנות לישיבת ועדת בינוי עיר הקרובה והוצגו בפני נושאי הדיון.
  בהמשך התקיימה ישיבת עבודה נוספת בנושא קידום פרויקטים של בניית מוסדות ציבור חדשים בעיר. פרטים בקרוב !

 • בערבו של יום רביעי התקיימה ישיבת מועצת עיר, שהועברה בשידור חי וישיר לעל תושבי העיר, בה נדונו נושאים שונים העומדים על הפרק בסדר יומה של כרמיאל. בין השאר עדכנתי את חברי המועצה בהמשך לבקשתם בסטטוס ההתקדמות במו"מ של מנהל מקרקעי ישראל ,עיריית כרמיאל ותושבי שכונת רמייה הבדואים בתהליך פינוי השטחים ,בנוסף אישרנו תקציבי פיתוח ובינוי של כ 1.4 מיליוני ש"ח וכן תקציבי תמיכה באגודות הספורט העירוניות.

 • את יום חמישי פתחתי בישיבת התנעה למיזם תערוכת נוסטלגיה בכבוד לוותיקי העיר, ילדיהם ונכדיהם ולכל התושבים. פרטים בקרוב !!!

 • במהלך השנה אני נוהג לקיים שיחות פתוחות עם עובדי בעירייה בפילוח למינהלים השונים . הפעם קיימתי שיחה כזו עם עובדי מינהל הנדסה. מטרת המפגשים האלה לשמוע בעיקר את העובדים בכל נושא וענין שעולים על ליבם. אני רואה במפגשים הללו חשיבות רבה הן למען הגברת איכות השרות לתושבים והן למען פיתוח ההון האנושי של עובדי העירייה.

 • אחר הצהריים התקבל בשמחה ובברכה קטנוע חדש של איחוד הצלה, תרומתו הנדיבה של אלעד ביטון. התקיים טקס לרגל קבלת הקטנוע שכל תפקידו: הצלת חיים. קטנוע כזה מוסיף בטחון לתושבים. הקטנועים הללו מגיעים ראשונים לכל מקום בעיר בו מתרחשת חלילה תאונה או כל מקרה חירום אחר. תודה למשפחת ביטון היקרה ולשימי שסייע רבות בקידום התרומה למען תושבי העיר.

 • לפני הטקס התכנסנו בלשכתי התורם היקר אלעד ביטון יחד עם מ"מ טניה מזרסקי,סגני פנחס סירוקה,מנהל מרחב הצלה של איחוד הצלה ידידיה חזן, ישראל ליכטנשטיין חובש בכיר, מציל חיים ואפי פינקלר, מנהל איחוד הצלה בכרמיאל.

 • את יום חמישי קינחתי בשמחה וגאווה בכנס של לוחמי סיירת גולני. אין כמו מפגש עם החיילים היקרים הללו לסיים יום עבודה.

 • הבשורה הגדולה של השבוע מבחינתי היא החלטת הנהלת מפעל אופגל להרחיב את המפעל ולקבוע את ביתם כאן העיר לעשור הבא , אופגל הוא מפעל חשוב המספק מקומות תעסוקה איכותיים . תודה לכם על האמון שנתתם בכרמיאל .

הנה כי כן, עוד שבוע חלף ביעף. פנינו לקראת השבוע הבא שמאכלס בתוכו את יום האשה החשוב וכמובן את חג פורים.אנו נמצאים כל הזמן עם היד על הדופק בענין הקורונה ואם תהיינה הנחיות חדשות, נדווח מיד.


שלכם , משה

ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי, צילום: אייל מן