כותרת
> C;
1/1
חדשות

עדכון אירוע דיר אל אסד

כרמיאלי חדשותפורסם: 14.08.23 , 13:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

עדכון אירוע דיר אל אסד

נקבע מותו של לוחם האש סמל עדנאן אסעד מבית ג׳אן בעת שחתר להצלת חיים בפעילות לחילוץ לכוד מבור.

בבית החולים בנהריה ממשיכים צוותי הרפואה להיאבק על חייו של לוחם האש השני שנפגע באורח אנוש באירוע החילוץ של האזרח שנפל לבור בדיר אל אסד.

סמל עדנאן אסעד, בן 40במותו, נשוי ואב לשלושה ילדים, כאשר הקטנה שבהם בת חודשיים בלבד. שירת כלוחם אש במערך משנת 2019. יהי זכרו ברוך.

מערך הכבאות מרכין ראש לנפילת הלוחם ומשתתף בצער משפחתו.

נציב הכבאות הורה על הקמת צוות בדיקה לנסיבות האירוע.

נציב כבאות והצלה רב טפסר אייל כספי הוציא לפני זמן קצר פקודת יום מיוחדת לזכרו של לוחם האש סמל עדנאן אסעד ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו במהלך אירוע מבצעי להצלת חיים.

"מפקדים, קצינים, לוחמים, לוחמות ומתנדבים,

אתמול בשעות הצהריים, התקבלה קריאה במשל"ט צפון על חשש חיי אדם - חילוץ מבור.

לוחמי האש חתרו למגע מהיר עם הלכוד כאשר תוך כדי פעולות החילוץ להצלת חיים אבד עימם הקשר והם חולצו במצב קשה ע"י הכוחות הנוספים שהיו במקום. מאוחר יותר בבית החולים נקבע מותו של לוחם אחד תוך שהלוחם השני עדין נאבק על חייו.

עם תום מאמצי החילוץ הורתי על הקמה מידית של צוות בדיקה בראשות מפקד המכללה אשר יתחקר את האירוע. כארגון לומד אנו מחויבים ללמידה עמוקה ויסודית. מסקנות ולקחי התחקיר ילמדו ויופנמו עד אחרון המפקדים והלוחמים על מנת שמקרה כגון זה לא ישנה בעתיד.

עבודתנו כרוכה לא פעם בסיכון עצמי רב. כל לוחם ולוחמת מכירים ומודעים לכובד המשימה שעל כתפיהם ומוכנים לצאת בכל עת לכל אירוע אליו יקראו.

נתחקר באומץ את הצריך תחקור, נלמד כדי להשתפר ונמצא בנו את הכוחות להמשיך לפעול למימוש ייעודנו להצלת חיים ורכוש.

אני שולח את תנחומי למשפחתו של סמל עדנאן אסעד ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו. מערך הכבאות יוסיף לעטוף וללוות את המשפחה ויהיה נכון לסייע בכל עת ובכל צורך. נמשיך להתפלל ולייחל לרפואה שלמה לסמל דקל מרציאנו לוחם האש הממשיך להיאבק על חייו.

כדרכנו, מורשתו של עדנאן אסעד ז"ל תלווה אותנו ותצטרף ללוחמי אש יקרים נוספים שנפלו בעת מילוי תפקידם המבצעי להצלת חיים. לאור מורשת זו נמשיך לפעול למען הבטחת שלומם של אזרחי מדינת ישראל תוך שמירה על מקצועות, נחישות, בטיחות ורוח שליחות.

אייל כספי

נציב כבאות והצלה לישראל

צילום: כבאות והצלה לישראל
 
אולי יעניין אותך גם