כותרת
> C;
1/1
חדשות

עיריית כרמיאל בשיתוף עם מפעל הפיס, תחלק מלגות בסך 2,000,000

כרמיאלי חדשותפורסם: 07.07.20 , 10:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

גם בתקופת הקורונה, עיריית כרמיאל באמצעות מרכז הצעירים דואגת לסטודנטים בעיר! עיריית כרמיאל מחלקת גם במהלך תקופת הקורונה וכמידי שנה מלגות לסטודנטים כרמיאלים בסך כולל של כ- 2,000,000 ₪ בשנה. במסגרת שיתוף פעולה, שמתקיים זו השנה השלישית, בשיתוף עם "מפעל הפיס", כ - 200 סטודנטים מבצעים התנדבותיות לאורך שנת הלימודים, במסגרות התנדבות שונות בעיר. למלגה זו שותפים הארגונים פר"ח, חינוך לפסגות, מכללת "אורט בראודה" וכפר הסטודנטים "איילים". ראש העיר משה קונינסקי, ""חלוקת המלגות מהווה נדבך חשוב נוסף בפעילותה של העירייה להישארותם של הצעירים בעיר, ולקבלת המעטפת שלה הם זקוקים על מנת שיוכלו להישאר בעיר לגדל כאן גם את דור העתיד"_

מעיריית כרמיאל נמסר כי, במסגרת שעות ההתנדבות מבצעים הסטודנטים חונכות אישית או קבוצתית בצורה של מרכזי למידה, הפעלות בחווידע, פעילויות העשרה בבתי הספר ומסייעים לתלמידים הן בהיבט הלימודי והן בהיבט האישי.

תמורת שעות ההתנדבות מקבלים הסטודנטים מלגה ע"ס 10,000 ₪.

כך, שכל הצדדים יוצאים נשכרים - גם התלמידים, גם העיר וכמובן, הסטודנטים שזוכים לחוויה משמעותית ותחושה של נתינה עבור האחר.

מלגה משמעותית נוספת הינה המלגה העירונית ע"ש אריה גבע ז"ל , הניתנת עפ"י מדדים סוציו-אקונומיים, במטרה לסייע כלכלית ולהקל על הסטודנטים במהלך לימודיהם לתואר ראשון ושני.

ראש העיר משה קונינסקי , "השנה נמצאו זכאים למלגה כ-100 סטודנטים ואנו פועלים בימים אלה על מנת לנסות ולהגדיל את גובה מלגת הסיוע עבור הסטודנטים בשנים הבאות מתוך הבנה כי הסטודנטים הינם משאב אנושי משמעותי לעיר כרמיאל והמשך התפתחותה".

בנוסף, אמר ראש העיר משה קונינסקי , "העירייה פועלת ותמשיך לפעול על מנת להעניק סיוע לסטודנטים בתחום המלגות ובקבלת הנחות בארנונה לסטודנטים השוכרים דירות בעיר".

ניתן לפנות למרכז הצעירים לקבלת יעוץ מלגות ולימודים אישי וללא עלות כמובן.

צילום: אייל מן